Борги за комунальні послуги: що робити херсонцям, чиє житло у зоні бойових дій чи в окупації

Останні події та новини в галузі житлово-комунальних послуг на Херсонщині. Тарифи на комунальні послуги, ремонт та модернізація комунальної інфраструктури, зміни у законодавстві щодо житлово-комунальної сфери та інші події, які можуть вплинути на якість та доступність житлово-комунальних послуг для населення
Аватар користувача
Волонтери Херсону
Особливо цінний користувач
Особливо цінний користувач
Повідомлень: 1568
З нами з: 25 лютого 2022, 21:46

Борги за комунальні послуги: що робити херсонцям, чиє житло у зоні бойових дій чи в окупації

Повідомлення Волонтери Херсону »

Житло на тимчасово окупованій території або в населеному пункті у зоні бойових дій. У такій ситуації опинились жителі Херсонщини. Чи передбачено законодавством нарахування пені у разі несплати за житлово-комунальні послуги та що робити тим, чия оселя лишається у тимчасовій окупації, дізнавались кореспонденти Суспільного.Наталя Світлова, мешканка Херсона, разом зі своїм чоловіком переїхала до Одеси близько року тому, уникнувши обстрілів російськими військами. Вона розповідає, що під час окупації не оплачувала комунальні послуги, адже вважала нелогічним сплачувати за послуги в Херсоні, перебуваючи в Одесі. Звернення до Херсонського водоканалу лише підтвердило її зобов'язання оплатити накопичені борги за період окупації.

Наталія Мазор, інша мешканка Херсона, яка виїхала з міста понад рік тому, зазначає, що рахунки за комунальні послуги припинили надходити в її електронний кабінет, залишивши лише борги за газ. Початково вона сплачувала за послуги онлайн, але згодом усвідомила марність цих платежів через відсутність рахунків.

Олег Попенко, голова спілки споживачів комунальних послуг України, пояснює, що мешканці тимчасово окупованих територій не будуть обтяжені боргами за комунальні послуги до моменту деокупації. Він також зазначає, що відсутність у місті не звільняє від обов'язку оплати за послуги, але важливо правильно оформити документи, щоб уникнути оплати за невикористані послуги.

Юристка Олена Іпа радить не накопичувати борги за комунальні послуги, навіть якщо мешканець перебуває на території активних бойових дій або на тимчасово окупованій території. Вона підкреслює, що після завершення бойових дій або деокупації території будуть нараховуватися борги за користування житлово-комунальними послугами.

Підсумовуючи, мешканці територій, що зазнали бойових дій або перебувають під тимчасовою окупацією, можуть бути впевнені, що держава Україна не передбачає штрафів, пені чи відключень комунальних послуг за несплату під час таких умов.

Суспільне Херсон

Теги:
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “ЖКГ”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей