Аудитори про мільйонні збитки

Новини Скадовського району Херсонської області, в тому числе новини міста Скадовськ
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Аудитори про мільйонні збитки

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Херсонські аудитори обчислили мільйонні збитки від незаконної заготівлі очерету


Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Збур’ївське лісомисливське господарство» (далі – Підприємство) за період з 01.01.2016 по 30.06.2019.

Як установили фахівці, через використання суб’єктами господарювання побічних лісових ресурсів за відсутності встановлених та затверджених органами виконавчої ради щорічних лімітів промислової їх заготівлі, відсутності встановлених та затверджених місць заготівлі, відсутності спеціального дозволу ‒ лісового квитка і меж відведених земельних ділянок та відсутності визначених термінів заготівлі побічних лісових ресурсів, лісовим фондом Підприємства завдано значні збитки.

У 2002 ‒ 2003 роках згідно з розпорядженнями Голопристанської районної державної адміністрації дві комерційні структури отримали на десятиліття в оренду ділянки лісового фонду площами 240 та 356 га для заготівлі очерету.
Проте запасів очерету для здійснення його промислової заготівлі та для потреб комерційної діяльності на території

Підприємства взагалі не було визначено, а ліміти на викошування очерету на 2016 ‒ 2019 роки теж не затверджено.

Лісові квитки не видавалися, позаяк матеріалами базового лісовпорядкування Підприємства не було встановлено щорічного можливого експлуатаційного ресурсу очерету.

Законодавством чітко передбачено, що реалізація технічної сировини дикорослих рослин особами, які не мають дозволу на спеціальне використання природних ресурсів, категорично забороняється. Під час аудиту встановлено, що відповідно до отриманих фітосанітарних сертифікатів, з Голопристанського району експортовано очерету до Данії, Великої Британії, Кіпру, Азербайджану та Німеччини в кількості 1,95 тис. тонн за вказаний період.

Під час контрольного заходу аудитори встановили розмір шкоди від незаконної заготівлі очерету на суму понад 388,7 млн грн.

Відповідно до статті 107 Лісового кодексу України відшкодування шкоди, заподіяної лісу внаслідок порушення лісового законодавства, визначено, що підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Окрім того, рішенням сесії Херсонської обласної ради від 29.02.2012 № 420 затверджено ставку збору за заготівлю очерету на суму 1,90 грн за кілограм та додатково 10,0 грн за 1 га очеретяного викосу. Водночас за відсутності встановлених та затверджених щорічних лімітів на промислову заготівлю очерету бюджетом Геройської сільської ради недоотримано відповідних надходжень за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення на суму 3,7 млн грн.

За результатами проведеного аудиту надано рекомендації з поліпшення ефективності управління підприємством на рівні Державного агентства лісових ресурсів України, Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства та підконтрольного об’єкту.

Матеріали раніше проведеної ревізії передано правоохоронному органу.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Збур’ївське лісомисливське господарство

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Херсонські аудитори надали рекомендації за підсумками державного фінансового аудиту діяльності ДП «Збур’ївське лісомисливське господарство»

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Фахівці Управління провели державний фінансовий аудит діяльності Державного підприємства «Збур’ївське лісомисливське господарство» за період з 01.07.2019 по 31.12.2020 відповідно до Плану проведення заходів державного фінансового контролю Державної аудиторської служби України.

Фахівці констатують, що роками лісовий фонд Підприємства зазнає значних збитків, а місцеві бюджети недоотримують значні фінансові ресурси.
Зокрема, відповідно до наявних фітосанітарних сертифікатів, одним із суб’єктів господарювання було вивезено за кордон незаконно видобутого очерету у кількості понад півмільйона кілограмів з території Голопристанського району.


Варто зазначити, що суб’єктом господарювання, у дослідженому періоді, без спеціального дозволу (лісового квитка), використано понад 536 тонн побічних лісових ресурсів без офіційного затвердження щорічних лімітів, термінів та місць для промислової заготівлі очерету. Отже, лісовому фонду завдано колосальних збитків розрахунково на суму 146,2 млн грн, а місцевим бюджетом недоотримано фінансових ресурсів на суму понад 1 млн грн.
Зображення

Державні аудитори рекомендували лісівникам видавати лісові квитки на відведені земельні ділянки, з подальшою сплатою ренти за спецвикористання побічних лісових ресурсів.

Серед інших наданих рекомендацій – посилення контролю за охороною лісів з метою попередження самовільних рубок, відшкодування шкоди, заподіяної довкіллю, оприбуткування по бухгалтерському обліку матеріальних цінностей, забезпечення належного внутрішнього контролю. Отже, комплексне виконання заходів дозволить виявити ризики та запобігати негативним чинникам у фінансово-господарській діяльності Підприємства.

За результатами проведеного аудиту рекомендації з підвищення ефективності управління підприємством адресовані Державному агентству лісових ресурсів України, Херсонському обласному управлінню лісового та мисливського господарства та підконтрольному об’єкту.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Скадовський район”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей