Сім типів повідомлень в соцмережах, що сьогодні можуть лише нашкодити

Оглядова інформація про найважливіші події, які відбуваються в Україні. Новини про політику, економіку, культуру, науку, технології, а також про суспільні проблеми та події, які відбуваються в різних регіонах України. Цей розділ дозволяє бути в курсі останніх подій в Україні та допомагає зрозуміти, як вони можуть вплинути на різні сфери життя країни та її мешканців
Аватар користувача
Волонтери Херсону
Особливо цінний користувач
Особливо цінний користувач
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2022, 21:46

Сім типів повідомлень в соцмережах, що сьогодні можуть лише нашкодити

Повідомлення Волонтери Херсону »

1. «Достовірна інфа, яку сказали знаючі люди від тещі братового кума: сьогодні в Києві/Харкові/Львові буде хімічна атака/наступ/місто заллють ракетами. Виїжджайте терміново».

Бо такої «інфи» було вже багато, вона з'являється щодня, створює паніку і нічого більше. Хто міг/хотів, той уже виїхав/виїжджає. Ніхто не почне виїжджати через ваш панічний пост. Але напруження такі повідомлення посилюють. А отже, ви лише зіграєте на руку ворогу.


2. «Ці переселенці/біженці втекли, і ще й просять допомоги/житла/інформації/волонтерської допомоги/моральної допомоги. Зрадники, хай радіють, що не під обстрілами».

У кожного свій рівень психологічної стійкості, свої життєві обставини, свої причини, щоб виїхати з країни. Опинитися без грошей, речей, близьких, їжі, житла у чужому місті/країні — дуже страшно, особливо з дитиною. Давайте не мірятися горем і не бити своїх. Горе у нас спільне.


3. «Десь там дуже погано, терміново потрібна допомога, прочитав про це пост, скопіював дослівно без вказання джерела, розбирайтеся самі»

Це видимість допомоги, яка лише шкодить і заплутує. Розумно постити тільки ті прохання про допомогу, де ви особисто берете участь в організації. Чужа інформація може бути не актуальною або фейковою.


4. «Ті, хто виїхав у безпечне місце, ви взагалі робите щось? Робіть!».

Ви не знаєте, хто що і де робить, і ніхто не має вам про це звітувати. Але такими постами ви демотивуєте тих, хто допомагає. Багато з тих, хто виїхав, збирають гуманітарну допомогу, організовують мітинги, працюють на інформаційному фронті тощо.


5. «Все дуже погано, ми програємо, але нам про це не говорять».

Такі пости запускає в наш інфопростір ворог, щоб демотивувати нас. Жодної користі такі пости не несуть.


6. Копія новин з якогось ЗМІ або телеграм-каналу без вказання джерела. На запитання, звідки інформація, людина відповідає, що всі питання до цього ЗМІ.

Увага! Коли ви будь-що розміщуєте в соціальних мережах , усі питання до вас, а джерело — це ви. Особливо якщо не вказуєте, звідки взято інформацію.


7. Будь-яка інформація з подачею, що «це приховують», «це нікому не кажуть», «джерело у вищих колах по секрету повідомило», «ми всі не здогадуємося, а насправді отак».

Це маніпуляція і теорії змови. У такій формі ворогу найпростіше вкинути будь-який фейк розгубленим людям, які не володіють мінімальною інформаційною грамотністю. Не ведіться на такі маніпуляції.


Отже, перш ніж що-небудь розмістити в соціальних мережах або у приватних повідомленнях, спробуйте зрозуміти, якого результату ви можете досягти цим. І пам’ятайте про критичне мислення!

Джерело: ЦЕНТР ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ https://t.me/CenterCounteringDisinformation/531
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Україна”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 1 гість