Офіційно

Обговорення фінансової сфери Херсонської області. Останні фінансові новини, зміни в законодавстві, які стосуються фінансової діяльності, аналіз ринку, фінансові рекомендації та поради. Користувачі форуму можуть ділитися своїм досвідом управління фінансами, обговорювати інвестиційні можливості та фінансові стратегії
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Офіційно

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

«ЧУТЛИВІ» КОШТИ РЕВІЗОРА


Про результати роботи фінінспекторів за 2013 рік розповідає
заступник начальника Скадовської міжрайонної держфінінспекції
Світлана Федчишина


- Світлано Іванівно, якими були завдання фінінспекторів протягом 2013 року?
- Торік зусиллями держфінінспекторів забезпечено відшкодування фінансових та матеріальних ресурсів на суму 1,6 млн грн, у тому числі Скадовського району - 1,4 млн грн.
За результатами проведених в 2013 році контрольних заходів застосовано 22 фінансових санкції до порушників фінансово-бюджетної дисципліни. До речі, у 5 випадках призупинено бюджетні асигнування, у 7- зупинено операції з бюджетними коштами. Крім того, 10 розпорядникам зменшено бюджетні призначення на загальну суму понад 435,25 тис. грн.

- Розкажіть, будь ласка, про минулорічні порушення у сфері державних закупівель.
- Деякі розпорядники бюджетних коштів придбавають товари та отримують послуги з порушенням Закону України «Про здійснення державних закупівель». Зокрема, комунальне підприємство «Гоприводоканал» без проведення закупівлі придбало паливно-мастильних матеріалів на суму 105,64 тис. грн.

Дитячим закладом санаторного типу «Таврія» придбано продукти харчування, фармацевтичні препарати і спожито електроенергії загалом на суму 542,36 тис. грн без застосування процедур закупівель, а Каланчацькою і Генічеською центральними райлікарнями - за нафтопродукти на загальну суму 761,38 тис. грн.

Дослідним господарством «Великі клини», без проведення торгів, витрачено коштів на суму понад 1,4 млн грн на придбання зернових культур, азотних добрив, продуктів нафтопереробки та електроенергії і закупівлю послуг з обробітку ґрунту.

- Наведіть приклад ревізії, що проходила в сусідньому районі.
- Приміром, під час проведення ревізії селищного бюджету та фінансово-господарської діяльності Каланчацької селищної ради встановлено недоотримання 169,4 тис. грн за період з 01.09.2009 по 01.05.2013 року.
Зокрема, у 2011-2012 роках з причини непроведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки земель по 7 договорам оренди земельних ділянок до місцевого бюджету не надійшло доходів на загальну суму 71,38 тис. грн.
Внаслідок незабезпечення контролю за виконанням рішень сесій з боку постійної комісії селищної ради з питань планування, бюджету та фінансів щодо обов’язковості залучення до пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури селища Каланчак суб’єктів будівництва, спеціальним фондом селищного бюджету недоотримано пайових внесків на загальну суму 83,88 тис. грн, чим порушено вимоги чинного законодавства.
Ще у 2012 році Каланчацькою селищною радою за рахунок бюджетних коштів неправомірно здійснено внески до статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю «Каланчацький водоканал» на загальну суму 117,86 тис. грн. Відповідно до ст.86 Господарського кодексу бюджетні кошти заборонено використовувати для формування статутного (складеного) капіталу товариства.

- Чи контролюєте питання законності нарахування компенсацій за пільговий транспортний проїзд?
- Так. Фінінспектори спільно з прокуратурою перевірили питання щодо додержання вимог чинного законодавства щодо відшкодування витрат перевізникам за обслуговування пільгових категорій громадян.
Ряду підприємств Каланчацького району, які не було включено до «бюджетної» мережі установ і організацій, компенсовано за пільговий проїзд транспортом понад 258 тис. грн. усупереч вимогамп. 31 ст.116 Бюджетного кодексу.
Фахівцями також встановлено, що в іншому районі з порушенням вимог чинного законодавства,перевізникам компенсовано 264,1 тис. грн за пільговий проїзд окремих категорій громадян на автотранспорті міського і приміського сполучення.
Одне з місцевих підприємств-перевізників поза договірними відносинами одержало чималу суму бюджетних коштів. Отже,за перевезення пільговиків витрачено кошти з недотриманням Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій державного бюджету.
Варто зазначити, що нарахування компенсації за перевезення автоперевізниками пільгових категорій громадян проводиться в обов’язковому порядку на підставі актів виконаних робіт, а не лише розрахунку втрачених доходів.
- Дякую за розмову. Успіхів фінінспекторам на благо громади!
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Дієвий фінансовий контроль

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Фінінспектори Херсонщини виявили порушень на суму понад 12 млн грн у сфері забезпечення Північного Причорномор’я дніпровською водою


За результатами ревізії фінансово-господарської діяльності Управління Північно-Кримського каналу (далі - Управління), проведеної за період з 01.01.2012 по 01.03.2014, фінінспекторами виявлено фінансових порушень на суму понад 12,07 млн грн.

Протягом 2012-2013 років Управлінням, що належить до загальнодержавної форми власності і яке підпорядковане Державному агентству водних ресурсів України, внаслідок неврахування всіх розрахункових витрат за послуги з подачі води, недоотримано відповідних надходжень на суму 11,82 млн грн.

Зокрема, втрачено доходів по забезпеченню дніпровською водою Красноперекопського УВГ - 4,5 млн грн, Совєтського УВГ – 18,86 тис грн, Кіровського міжрайонного УВГ - 2,37 млн грн. А з причини укладання Управлінням договорів за заниженою ціною водоподачі та невиставлення рахунків за подачу води, за повною вартістю, для потреб, не пов’язаних із зрошенням, недоотримано доходів від 6 комунальних і 4 приватних підприємств загалом на суму понад 4,9 млн грн.

Видатки на електроенергію, використану Управлінням на господарські потреби на загальну суму 124,31 тис. грн, сплачено за рахунок зовсім інших асигнувань, передбачених виключно на здійснення природоохоронних заходів, що не відповідає чинним вимогам Бюджетного кодексу України.

У 2013 році підрядній організації зайво сплачено коштів на суму 100,75 тис. грн за виконання ремонтних робіт.

Роками пеня за прострочення оплати послуг, спожитих Кримським республіканським підприємством «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі», взагалі не виставлялася. Таким чином, загальному фонду Державного бюджету України завдано матеріальної шкоди на суму 15,23 тис. грн.

Матеріали ревізії надано правоохоронним органам.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Фінінспектори і аудитори інформують

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Від КРУ до ДФІ
22 роки тому в Україні утворено відомчий орган
державного фінансового контролю.

Державні перетворення, розвиток територіальних громад не можливі без прискіпливого контролю за використанням фінансових ресурсів, ефективним розподілом бюджетних коштів.

Історія Служби фінансового контролю нерозривно пов'язана зі становленням державності, як вкрай необхідної складової її фінансової безпеки. Від початку незалежності в Україні виникла потреба у підвищенні ролі державного фінансового контролю. Незабаром, у 1993 році почав діяти Закон України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”. Указом Президента України від 27.08.2000 № 1031 „Про заходи щодо підвищення ефективності контрольно-ревізійної роботи” Головному контрольно-ревізійному управлінню України було надано статус центрального органу виконавчої влади. Крім того, відповідно до Указу Президента України від 09.12.2010 № 1085/2010 „Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” Головне контрольно-ревізійне управління України реорганізовано у Державну фінансову інспекцію України.

Законодавством регламентовано чіткі вимоги до проведення контрольних заходів. Керівництвом країни поставлено нові завдання перед Службою. До функцій відомства належать: проведення ревізій фінансової діяльності, стану збереження коштів і матеріальних цінностей, достовірності обліку і звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, в бюджетних установах, а також на підприємствах, в установах і організаціях, які отримують кошти з бюджету та з державних валютних фондів.

У 2014 році Держфінінспекція в Херсонський області забезпечила відшкодування втрат на 26,3 млн грн. Зокрема, протягом 2014 року фахівці Держфінінспекції в Херсонській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 26,3 млн грн. Із них відшкодовано і поновлено втрат на суму 22,24 млн грн та забезпечено надходження фінансових ресурсів до бюджетів, бюджетних установ і організацій на суму 4,07 млн грн. За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, установ і підприємств прийняли 182 управлінські рішення.

У 157 випадках до підприємств, установ та організацій, на яких під час ревізій виявлено порушення, застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань і зменшення бюджетних призначень.

Правоохоронні органи розпочали 64 досудові розслідування за матеріалами ревізій. За порушення фінансової і бюджетної дисципліни 316 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 159 – до дисциплінарної та матеріальної, 37 осіб звільнено із займаних посад.

Характерними серед багатьох місцевих рад є порушення при здачі оренду та продажу земельних ділянок, що знаходяться у комунальній власності. Одним з таких порушень є користування ділянками без відповідних правових документів. Причина - недостатній контроль зі сторони ряду місцевих рад та їх пасивна позиція з цього питання. Самоврядні структури поінформовані про те, хто саме і де поки незаконно використовує ділянку, приміром, під ведення особистого фермерського господарства або ж під торговельний заклад. Тому вкотре наголошуємо на вжитті відповідних дій з цього приводу для забезпечення наповнення бюджетів усіх рівнів довгоочікуваними надходженнями.

Слід додати, що переважно при проведенні інспектування можна спостерігати деяке пожвавлення в надходженні коштів до місцевого бюджету. Остерігаючись серйозних наслідків, орендарі одразу ж, у ході ревізії, починають сплачувати кошти за користування землею.

Варто нагадати, що перед виходом на ревізію розраховуються ступені ризику діяльності підконтрольних установ. Передусім ставиться акцент на об’єктах з великими обсягами бюджетного фінансування, збиткових державних та комунального підприємствах. На постійному контролі - питання дотримання чинного законодавства підконтрольними об’єктами бюджетної сфери Херсонщини.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Взаємодія с пресою протягом місяця

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Про взаємодію з пресою
у січні 2015 року


За наслідками роботи Держфінінспекції в Херсонській області підготовлено та оприлюднено 77 матеріалів у засобах інформації місцевого рівня.
Системно оприлюднюються друковані матеріали Новокаховською об’єднаною (11) та Скадовською міжрайонною фінансовими інспекціями.

З метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції, в Державній фінансовій інспекції в Херсонській області запроваджено висвітлення у засобах масової інформації публікацій (повідомлень) щодо питань реалізації державної антикорупційної політики. Так, у січні 2015 року в місцевій пресі різного рівня, діяльність Держфінінспекції в Херсонській області щодо зазначених питань висвітлювалась загалом 12 разів.
З початку 2015 року шість разів інформацію розміщено в інтернет-мережі («Проти проявів бюджетної корупції», «Бути чи не бути проявам корупції?», «Заслін корупційним проявам»); один раз - на телебаченні («Проти проявів бюджетної корупції»); три матеріали надруковано в газетах («Бюджетній корупції - ні!», «Протидія громади»); два повідомлення передано по радіомовленню («Антикорупційний «телефон довіри»).
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Місяць роботи

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Протягом січня 2015 року фінінспектори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат майже на 2 млн грн

З початку року фахівці Держфінінспекції в Херсонській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 1,98 млн грн.

Зокрема, до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 200,51 тис. грн.

За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали шість досудових розслідувань та вручили одне письмове повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

До суду пред'явлено позов щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 148,35 тис. грн.

За допущені порушення 5 посадовців притягнуто до адміністративної відповідальності, 4 - до дисциплінарної та матеріальної.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Звіт

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Про взаємодію з пресою
у січні-лютому 2015 року


За наслідками роботи Держфінінспекції в Херсонській області, станом на 10 березня 2015 року, підготовлено та надруковано на шпальтах газет 14 публікацій, передано в ефір 7 повідомлень по телебаченню, прозвучало 21 повідомлення по радіомовленню, розміщено 73 матеріали в мережі Інтернет.

З метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції, в Державній фінансовій інспекції в Херсонській області запроваджено висвітлення у засобах масової інформації публікацій (повідомлень) щодо питань реалізації державної антикорупційної політики. Так, у лютому поточного року в місцевій пресі різного рівня, діяльність Держфінінспекції в Херсонській області щодо зазначених питань висвітлювалась загалом 16 разів.
З початку 2015 року дванадцять разів інформацію розміщено в мережі Інтернет «Корупцію «знати в обличчя», «Проти бюджетних порушень та проявів корупції», «Боротися з проявами корупції», «Майно і корупційні прояви», «Спільна протидія», «Закупівлі без корупції»); один матеріал надруковано в газеті («Проти бюджетних порушень та проявів корупції»); три повідомлення передано по радіомовленню (оголошення про антикорупційний «телефон довіри»).
Заслуговує на увагу висвітлення статей, розміщених у місцевих газетах Великоолександрівського, Верхньорогачицького, Високопільського Каховського, Генічеського, та Скадовського районів.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Результати

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Фінінспектори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 4 млн грн з початку року

Протягом січня-лютого 2015 року фахівці Держфінінспекції в Херсонській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму майже 4,42 млн грн.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли дев’ять управлінських рішень.
До суду пред'явлено сім позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 1,42 млн грн.
За матеріалами ревізій правоохоронні органи розпочали шість досудових розслідувань. За переданими матеріалами контрольних заходів вручено два письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
До установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано сім фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань.
За недотримання законодавства 16 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, п’ятьох – до дисциплінарної та матеріальної.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Взаємодія зі ЗМІ. Квартальний звіт.

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Про взаємодію з пресою
у січні-березні 2015 року


За наслідками роботи Держфінінспекції в Херсонській області підготовлено та оприлюднено 186 матеріалів у засобах інформації місцевого рівня. Підготовлено та надруковано на шпальтах газет 33 публікації в обласних і районних виданнях, передано в ефір 10 повідомлень по телебаченню, прозвучало 36 інформацій та виступів по радіомовленню, розміщено 107 матеріалів у мережі Інтернет (57,5 відсотка від усіх оприлюднених матеріалів).

Фінінспектори, які працюють у територіальних структурних підрозділах, оприлюднили через пресу 35 відсотків від усіх текстів Держфінінспекції в Херсонській області. Системно оприлюднюються друковані матеріали Новокаховською об’єднаною (16) та Скадовською міжрайонною (вісімнадцять) фінансовими інспекціями. Варто окремо зазначити, що з початку року зусиллями фінінспекторів Скадовської міжрайонної держфінінспекції оприлюднено через ЗМІ матеріалів, повідомлень і виступів навіть більше чим Каховською об’єднаною (10) та Голопристанською (4) міжрайонними держфінінспекціями.

З метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції, в Державній фінансовій інспекції в Херсонській області запроваджено висвітлення у засобах масової інформації публікацій (повідомлень) щодо питань реалізації державної антикорупційної політики. Так, у в місцевій пресі різного рівня, діяльність Держфінінспекції в Херсонській області щодо зазначених питань висвітлювалась загалом 44 рази упродовж трьох місяців 2015 року.

Зокрема, інформацію розміщено під заголовками: «Заслін бюджетній корупції», «Закупівлі без корупції», «Прозорі бюджетні відносини – поза корупцією», «Непримиренність до корупціонерів», «Небайдужість до «подвигів» корупціонерів», «Ненависть і непримиренність до корупціонерів» «Корупцію «знати в обличчя», «Боротися з проявами корупції», «Майно і корупційні прояви», «Спільна протидія», «Проти бюджетних порушень та проявів корупції» з оголошенням номеру телефону про антикорупційного «телефону довіри».
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Звіт за чотири місяці

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Про співпрацю із засобами масової інформації за січень-квітень 2015 року


Упродовж січня – квітня 2015 року оприлюднено 214 інформаційних матеріали, з яких у друкованих ЗМІ – 35, веб-сайтах – 127, на телебаченні – 12, на радіо – 40.
Фінінспектори, які працюють у територіальних структурних підрозділах, оприлюднили через пресу 35 відсотків від усіх текстів Держфінінспекції в Херсонській області.

Системно оприлюднюються друковані матеріали Новокаховською об’єднаною (16) та Скадовською міжрайонною (18 ) фінансовими інспекціями. Варто окремо зазначити, що з початку року зусиллями фінінспекторів Скадовської міжрайонної держфінінспекції оприлюднено через ЗМІ матеріалів, повідомлень і виступів навіть більше чим Каховською об’єднаною (10) та Голопристанською (4) міжрайонними держфінінспекціями.

З метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції, в Державній фінансовій інспекції в Херсонській області запроваджено висвітлення у засобах масової інформації публікацій (повідомлень) щодо питань реалізації державної антикорупційної політики. Так, у поточному році в місцевій пресі різного рівня, діяльність Держфінінспекції в Херсонській області щодо зазначених питань висвітлювалась загалом 59 разів.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Про висвітлення діяльності Інспекції упродовж півріччя

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Про взаємодію з пресою у січні-червні 2015 року

За матеріалами, підготовленими фахівцями структурних підрозділів, протягом січня-червня 2015 року у ЗМІ було опубліковано 436 матеріалів. Із них у друкованих ЗМІ – 46, телесюжетів – 15, радіосюжетів – 67, в інтернет-виданнях – 308.
Найбільше повідомлень для оприлюднення у місцевих ЗМІ про діяльність Держфінінспекції підготували фахівці Скадовської міжрайонної (36), та Новокаховської об’єднаної (49) держфінінспекцій.

У місцевих друкованих ЗМІ найбільше публікацій про діяльність держфінінспекції - у друкованих виданнях Генічеського (6) та Верхньорогачицького (4) районів.

Телевізійних сюжетів (у тому числі з інформуванням про функціонування «телефону довіри») найбільше в Скадовському районі (12).

Радіосюжетів передано найбільше в радіомережі м. Нова Каховка (25).
У мережі Інтернет найбільше інформації про діяльність фінінспекторів оприлюднено Новокаховською об’єднаною (22) та Голопристанською міжрайонною (22) держфінінспекціями.

До змісту оприлюднених текстів увійшли матеріали, присвячені результатам роботи, антикорупційні тексти, інформування про «телефони довіри», результати окремих ревізій, повідомлення для територіальних підрозділів внутрішнього аудиту.

Оповіщення номерів «телефонів довіри», у розрізі ЗМІ, здійснено через веб-сайти (42%), на радіо (28%), у газетах (20%) і на телебаченні (10%). Зокрема, максимальну кількість матеріалів із зазначенням «телефону довіри», оприлюднено завдяки зусиллям працівників Новокаховської об’єднаної (33) і Скадовської міжрайонної (35) держфінінспекцій.

З метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції, в Державній фінансовій інспекції в Херсонській області продовжено висвітлення у засобах масової інформації публікацій (повідомлень) з питань реалізації державної антикорупційної політики. Так, протягом поточного року в місцевій пресі різного рівня, діяльність Держфінінспекції в Херсонській області щодо зазначених питань висвітлювалась загалом 93 рази (помісячно - 12,16,16,15,15,19).
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Оприлюднення результатів діяльності

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Про взаємодію з пресою
у січні-липні 2015 року


За матеріалами, підготовленими фахівцями структурних підрозділів, протягом січня-липня 2015 року у ЗМІ було опубліковано 518 матеріалів. Із них у друкованих ЗМІ – 55, телесюжетів – 19, радіосюжетів – 75, в інтернет-виданнях – 369.

Найбільше повідомлень для оприлюднення у місцевих ЗМІ про діяльність Держфінінспекції підготували фахівці Скадовської міжрайонної (45), та Новокаховської об’єднаної (56) держфінінспекцій. Найнижчі показники інформування у Херсонської об’єднаної (2), Генічеської (16) і Нововоронцовської міжрайонних (16).
У місцевих друкованих ЗМІ найбільше публікацій про діяльність держфінінспекції – на шпальтах газет Генічеського (6) та Верхньорогачицького (5) районів.
Телесюжетів (у тому числі з інформуванням про функціонування «телефону довіри») найбільше -у Скадовському районі (16).
Радіосюжетів найбільше в радіомережі м. Нова Каховка (30).
На веб-сайтах найбільше інформації про діяльність фінінспекторів оприлюднено Новокаховською об’єднаною (24) та Голопристанською міжрайонною (22) держфінінспекціями.

Загалом до змісту оприлюднених протягом 7 місяців 2015 року текстів увійшли матеріали, присвячені результатам роботи, антикорупційні тексти, інформування про «телефони довіри», результати окремих ревізій, повідомлення для територіальних підрозділів внутрішнього аудиту.

З метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції, в Державній фінансовій інспекції в Херсонській області продовжено висвітлення у засобах масової інформації публікацій (повідомлень) з питань реалізації державної антикорупційної політики. Так, протягом поточного року в місцевій пресі, діяльність Держфінінспекції в Херсонській області щодо зазначених питань висвітлювалась загалом 117 разів (помісячно - 12,16,16,15,15,19,24).

Зокрема, протягом липня інформацію розміщено чотири рази на телебаченні, чотири рази в радіомережі, шістнадцять разів – в мережі Інтернет («Зупинити побори та відкати», «Підкупний злочин «корупція»», «Держфінінспекція в Херсонській області виявляє ризики та усуває причини та умови щодо виникнення конфлікту інтересів», «Антикорупційний контроль фінінспекторів», «Фінінспекція виявляє ризики та порушення», «Непримиренність до проявів корупції», «Упередити прояви корупції», «Зупинити побори та відкати», «Вороги громади - корупціонери», «Нещадно нищити корупцію», «Чимало шкоди від корупції», «Підкупний злочин корупція», «Корупціонери бояться привселюдного розголосу», «Антикорупційний контроль фінінспекторів», «Казна несумісна з корупцією» з оголошенням антикорупційного «телефону довіри»).
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Звіт з оприлюднення результатів діяльності

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Про взаємодію з пресою
у січні-серпні 2015 року


За матеріалами, підготовленими фахівцями структурних підрозділів, протягом січня-серпня 2015 року у ЗМІ було опубліковано 617 матеріалів. Із них у друкованих ЗМІ – 63, телесюжетів – 29, радіосюжетів – 95, в інтернет-виданнях – 430.
До змісту оприлюднених текстів, повідомлень та виступів увійшли матеріали, присвячені результатам роботи, антикорупційні тексти, інформування про «телефони довіри», результати окремих ревізій, повідомлення для територіальних підрозділів внутрішнього аудиту.

Найбільше повідомлень для оприлюднення у місцевих ЗМІ про діяльність Держфінінспекції підготували фахівці Скадовської міжрайонної (55), та Новокаховської об’єднаної (69) держфінінспекцій.

У місцевих друкованих ЗМІ найбільше публікацій про діяльність держфінінспекції – на шпальтах газет Генічеського (6) та Верхньорогачицького (5) районів. Не опубліковано жодного тексту – у виданнях Білозерського, Великолепетиського, Нововоронцовського та Новотроїцького районів.

Телесюжетів (у тому числі з інформуванням про функціонування «телефону довіри») найбільше -у Скадовському районі (26).
Радіосюжетів найбільше в радіомережі м. Нова Каховка (37).
На веб-сайтах найбільше інформації про діяльність фінінспекторів оприлюднено Новокаховською об’єднаною (33) держфінінспекцією.

З метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції, в Державній фінансовій інспекції в Херсонській області продовжено висвітлення у засобах масової інформації публікацій (повідомлень) з питань реалізації державної антикорупційної політики. Так, протягом поточного року в місцевій пресі, діяльність Держфінінспекції в Херсонській області щодо зазначених питань висвітлювалась загалом 144 рази (помісячно - 12,16,16,15,15,19,24,27).

Зокрема, протягом серпня надруковано у газеті статтю під назвою «Чимало шкоди від корупції», п’ять разів інформацію розміщено на телебаченні, п’ять разів в мережі радіомовлення, шістнадцять разів – в мережі Інтернет («Варіанти корумпованої поведінки», «Бар’єр корупційним проявам», «Корупція – спокуслива зараза», «Антикорупційний дзвінок», «Торги без корупції», з оголошенням антикорупційного «телефону довіри»).
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Про взаємодію з пресою
у січні-вересні 2015 року


Упродовж січня-вересня 2015 року оприлюднено 673 інформаційних матеріали, з яких у друкованих ЗМІ – 68, веб-сайтах – 466 (69,2% від усіх оприлюднених матеріалів), на телебаченні – 34, на радіо – 105.

Матеріали, присвячені результатам діяльності держфінінспекції, також розміщено на Урядовому порталі (єдиний веб-портал органів виконавчої влади України), газеті «Урядовий кур’єр», на офіційних веб-сайтах Держфінінспекції України ( у розділах «Новини» та «Про очищенння влади»), Херсонської ОДА і РДА.

Серед оприлюднених текстів увійшли матеріали, присвячені результатам роботи, антикорупційні тексти, інформування про «телефони довіри», оголошення та результати окремих ревізій, повідомлення для територіальних підрозділів внутрішнього аудиту.

Найбільше повідомлень для оприлюднення у місцевих ЗМІ про діяльність Держфінінспекції підготували фахівці Скадовської міжрайонної (60), та Новокаховської об’єднаної (81) держфінінспекцій.

У місцевих друкованих ЗМІ найбільше публікацій про діяльність держфінінспекції – на шпальтах газет Генічеського (6) та Верхньорогачицького (7) районів. Не опубліковано жодного тексту – у виданнях Білозерського, Великолепетиського, Нововоронцовського та Новотроїцького районів.

Телесюжетів (у тому числі з інформуванням про функціонування «телефону довіри») найбільше -у Скадовському районі (31).
Радіосюжетів найбільше в радіомережі м. Нова Каховка (47).
На веб-сайтах найбільше інформації про діяльність фінінспекторів оприлюднено Новокаховською об’єднаною (36) держфінінспекцією.З метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції, в Державній фінансовій інспекції в Херсонській області продовжено висвітлення у засобах масової інформації публікацій (повідомлень) з питань реалізації державної антикорупційної політики. Так, протягом поточного року в місцевій пресі, діяльність Держфінінспекції в Херсонській області щодо зазначених питань висвітлювалась загалом 174 рази (помісячно - 12,16,16,15,15,19,24,27,30).

Зокрема, протягом вересня інформацію розміщено п’ять разів на телебаченні, вісім разів в мережі радіомовлення, п`ятнадцять разів – в інтернет-мережі за темами: «Корупція: як вона є», «Антикорупційний контроль—разом з громадою», «Про корупційні злочини», «Превентивні антикорупційні підходи», «Антикорупційний заслін», «Корупція «псує» біографію», «Скарбниця прив’язана до землі», з оголошенням антикорупційного «телефону довіри», та надруковано статті під назвою «Антикорупційні дії—разом із громадськістю».
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Нагальне питання

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Нагальна протидія

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ БЮДЖЕТ


Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628

Корупція – комплексна, багаторівнева та широкомасштабна проблема, складність якої обумовлена різними причинами соціального і морального характеру.
Державна антикорупційна політика України формується і реалізується за умов зростання ваги несилових (політичних, економічних, соціальних, інформаційних тощо) складових для реалізації антикорупційних заходів.

Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Звіт про діяльність, стислий вигляд

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

За 11 місяців 2015 року фінінспектори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат майже на 22,63 млн грн


Протягом січня – листопада 2015 року фахівці Держфінінспекції в Херсонській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму майже 22,63 млн грн.

За матеріалами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 43 досудових розслідування і вручили 4 письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

До суду пред’явлено 14 позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму більш як 14,55 млн грн.

За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 126 управлінських рішень.

У 73 випадках до установ, під час ревізій яких виявлені порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань і зменшення бюджетних призначень.

За допущені порушення 252 посадових осіб підприємств, установ та організацій притягнуто до адміністративної відповідальності, 55 – до дисциплінарної та матеріальної, 9 осіб звільнено із займаних посад.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

ПОВЕРНЕННЯ ПЕРЕПРАВИ ДО ТУРЕЧЧИНИ
До берегів Херсонщини знову причалюють турецькі судна.


До Скадовського морпорту, більш ніж через річну перерву, до гостинного чорноморського порту знову заходили турецькі пороми. Ще за місяць до анексії Криму пором Скадовськ-Зонгулдак перестав курсувати до херсонського берегу, що вплинуло на обсяги вантажопотоку.

Довгоочікуваний рейс виконаний після міжнародного саміту міст-побратимів. Саме завдяки зусиллям обласної адміністрації підписаний протокол про наміри з приводу розвитку торговельно-економічних відносин між Херсонською областю та провінцією Мерсін. У планах - підписання предметної Угоди в південному Херсоні, адже сторони мають намір розглянути можливість функціонування регулярної поромної лінії.

Скадовський морський торговельний порт є державним унітарним підприємством і діє як державне комерційне підприємство, що засноване на державній власності та входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України. Через значний розмір заборгованості та рівень її впливу на результати фінансово-господарської діяльності Порту, економічно вигідно розташованого на північному березі Джарилгацької затоки Чорного моря, аудиторська група дослідила стан претензійно-позовної роботи на даному підприємстві за період з липня 2013 по червень 2015 року.

До речі, обгрунтуванням для проведення аудиту стало те, що Порт внесений до Переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 №1734 та Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 №83.

Фахівцями надано ряд рекомендацій заради вдосконалення діяльності портовиків, налагодженню чіткої системи внутрішнього контролю, а також визначення осіб, відповідальних за здійснення господарських операцій за напрямками роботи.

Упродовж 2015 року, аудиторами надано 33 пропозиції для портовиків Херсона і Скадовська. Крім того, в 2015 році аудиторською групою досліджувалась фінансово-господарська діяльність і Херсонського морського торговельного порту. Аудитори не вперше проводять ґрунтовні дослідження морських портів Херсонської області. Фахівцями надано ряд рекомендацій заради вдосконалення діяльності Портів, налагодження чіткої системи внутрішнього контролю, а також визначення осіб, відповідальних за здійснення господарських операцій за напрямками роботи.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Антикорупційні заходи

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Бюджетній корупції - загроза

ДЕРЖАВНА ДОВІРА – АУДИТОРАМ
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 265 затверджено програму щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015—2017 роки.
Як відомо, протидія корупційним проявам - це, насамперед, відкритість кожного органу влади. Сьогодні посадовцям аж ніяк не обійтися без прозорих і зрозумілих для громадськості прийнятих управлінських рішень.

Державні службовці зосереджені на виконанні планових профілактичних заходів з антикорупційного спрямування вивченні та реалізації законодавчих нормативно-правових актів у сфері запобігання і протидії корупції, формуванні в колективах нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно-небезпечного явища.

Державні аудитори і фінінспектори, з року в рік, дають принципову комплексну оцінку стану справ у бюджетній сфері. Фінінспектори Херсонщини за два місяці 2016 року забезпечили відшкодування втрат на понад 5 млн грн. Фахівців цікавлять чималі резерви при формуванні і витрачанні державних ресурсів. Крім того, встановлюються незаконні відхилення після проведених фінансово-господарських операцій.

МОНІТОРИНГ ТОРГІВ
Ні для кого не секрет, що удосконалюється механізм фінансового контролю. Акцент - на усуненні причин, упередженні правопорушень, які стосуються використання коштів та майна. Зокрема, за результатами аналізу державних закупівель (до речі, без виходу на об’єкт контролю, шляхом запиту документів) фахівці упередили порушень у сфері торгів на загальну суму 28,19 млн грн протягом 2015-го.
У низці порушень, виявлених під час проведення контрольних заходів, зокрема, наступні. По-перше, порушення порядку оприлюднення/опублікування інформації про закупівлю. По-друге, встановлення непрозорих та нечітких технічних і кваліфікаційних вимог документації конкурсних торгів. По-третє, допущення до оцінки пропозицій конкурсних торгів учасників, які є пов’язаними особами з іншими учасниками процедури закупівлі; тендери без застосування процедур, визначених Законом. Ще бувають торги за завищеними цінами. Інколи немає необхідних документів, передбачених Законом, або вони не відповідають встановленим законодавством вимогам щодо оформлення. Крім того фахівці іноді фіксують невідповідність окремо укладеного договору про закупівлю умовам документації торгів, відсутність річного плану закупівель.
Серед інших порушень - необґрунтоване застосування процедури закупівлі в одного учасника/переговорної процедури закупівлі; неправомірне визначення переможця процедури закупівлі та допущення інших порушень у документації з конкурсних торгів; неправомірне відхилення пропозицій конкурсних торгів учасників процедури закупівлі; відсутність позиції товару/робіт/послуги, що закуповуються відповідно до затвердженого річного плану.
Варто додати, що торік, на Херсонщині, через виявлені фінансові порушення було розірвано укладених договорів на загальну суму 24,42 млн грн і відмінено торгів на суму близько 3,77 млн грн. Крім того, під час перевірок підконтрольних об’єктів, на порушників чинного законодавства з питань державних закупівель, складено чимало адміністративних протоколів.
До речі, серед основних причин відміни торгів або визнання їх такими, що не відбулися: подання для участі у торгах менше двох пропозицій конкурсних торгів, відсутність подальшої потреби у товарах, роботах або послугах та інші.

ПРИСКІПЛИВА УВАГА
Існує чимало нормативних документів, якими окреслено проведення ретельної роботи щодо забезпечення кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного і своєчасного розгляду звернень громадян та посадових осіб. Небайдужі громадяни повідомляють й надалі про крадіжки, нестачі матеріальних цінностей та факти підроблення фінансової документації в ряді об’єктів бюджетної сфери.

До речі, всі звернення уважно вивчаються з виявлення причин, що їх породжують, а також особливості питань, які потребують розв’язання передусім на місцевому рівні. З’ясовуються обставини, які змусили громадян звернутися саме до територіального органу Інспекції.

При цьому слід додати, що звернення, які не відносяться до повноважень органів аудиторської служби, одразу ж пересилаються за належністю іншим контролюючим та правоохоронним органам.

На постійному державному контролі – розкриття схем навколо розкрадання і відмивання бюджетних коштів. Зокрема, щодо цільового використання коштів на заклади освіти, медицину, насамперед для закупівлі обладнання, ліків, ремонт лікарень, на капітальний ремонт, будівництво та реконструкцію інженерних споруд тощо.
Отже, з часом «шліфуються» форми і методи антикорупційної діяльності. Приміром, дедалі частіше правоохоронні та контролюючі органи спрямовують єдині зусилля на протидію корупціонерам.

Фахівці системно звертаються до керівників підконтрольних підприємств, установ і організацій з проханням брати активну участь у протидії корупційним проявам. Не таємниця, що з використанням «фіктивок» скоюються більш тяжкі злочини, націлені на ухилення від сплати обов’язкових платежів до бюджету, або заволодіння майном, або ж розкрадання і конвертацію бюджетних сум.

Триває робота, спрямована на запобігання та протидію корупції шляхом проведення навчання з питань застосування на практиці вимог чинного законодавства. Заради підвищення ефективності зворотного зв’язку з громадами, забезпечення прозорості у діяльності херсонських аудиторів працює «телефон довіри». Про що періодично висвітлюють місцеві засоби масової інформації.

Всього ж у 2015 році користувачі інтернету, читачі газет, радіослухачі і телеглядачі 260 разів дізнавалися про «телефон довіри» державних аудиторів і фінансових інспекторів Херсонщини. Адже ще зустрічаються посадовці, які не уявляють своєї діяльності поза корупцією, що є основним джерелом їх незаконного збагачення.

Нещодавно державні аудитори Херсонщини успішно пройшли фахове тестування, в тому числі з антикорупційних питань.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Робота над відшкодуванням бюджетних сум

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Зусиллями фінінспекторів відшкодовано втрат більш ніж на 1,5 млн грн в агросфері Херсонщини за п’ять місяців 2016 року

Працівники Держфінінспекції в Херсонській області забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів у сфері АПК та використання природних ресурсів на суму 1,52 млн грн від початку 2016 року.

За матеріалами ревізій правоохоронні органи розпочали 4 досудові розслідування.

До суду пред'явлено позов щодо відшкодування винними особами втрат на суму 238,65 тис. грн.

У 4 випадках до об'єктів, на яких виявлені порушення законодавства, застосовано фінансові санкції.

За вчинені фінансові порушення 15 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

В продовження теми

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Корупціонерам будуть непереливки
https://ukurier.gov.ua/uk/news/korupcion ... perelivki/
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Офіційно

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

ЗАВЖДИ ПРОТИ ПРОЯВІВ БЮДЖЕТНОЇ КОРУПЦІЇ

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»

органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області

за номером у місті Херсоні 263628.

Держфінінспекція взаємодіє з органами влади, контролюючими і правоохоронними органами заради спільного протистояння проявам корупції серед розпорядників бюджетних коштів, керівників бюджетних установ, підприємств і організацій.

Повідомляйте про те, що вам відомо про деяких посадовців, котрі виконують посадові обов’язки недобросовісно, з нехтуванням вимог чинного законодавства, коли окремі чиновники з порушеннями використовують кошти, адже вони створюють підґрунтя для виникнення проявів бюджетної корупції.

Зусиллями фахівців Державної фінансової інспекції, в межах наданих повноважень, прискіпливо відстежуються фінансові операції у бюджетній сфері. Ретельний державний фінансовий контроль на підконтрольних об’єктах триває.Фінінспектори виявили порушень дисципліни в освітніх установах та закладах Херсонщини майже на півмільйона гривень


Фахівці Державної фінансової інспекції в Херсонській області, під час ревізії фінансово-господарської діяльності 8 підконтрольних об’єктів, підпорядкованих Централізованій бухгалтерії по обслуговуванню закладів та установ освіти Херсонської області, виявили порушень на 474,72 тис. грн за період з 01.01.2012 по 01.05.2016.

Так, Херсонська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради частину асигнувань, виділених і профінансованих відповідно до кошторисів на матеріальне забезпечення вихованців, які потребують соціальної підтримки, фактично використала на інші господарські потреби (запчастини, килимові покриття та інше) закладу на загальну суму 68,43 тис. грн.

Група централізованого господарського обслуговування навчальних закладів та установ освіти Херсонської області (далі – Група) списала палива під час поїздок працівників поза місцем їх постійної роботи, без документального підтвердження мети відряджень з основною діяльністю установи, на загальну суму 98,13 тис. грн. Окрім того, двом сумісникам Групи необґрунтовано нараховано та сплачено зарплату за сумісництвом понад нормативи, визначені чинним законодавством, на загальну суму 68,85 тис. грн.

Всупереч вимогам Бюджетного кодексу, за рахунок бюджетних коштів покриті видатки за послуги, спожиті двома орендарями, на утримання орендованого майна (видатки з охорони) на загальну суму 28,54 тис. грн. Причому установа не забезпечила нарахування та стягнення оплати за охорону орендованого майна.

За бюджетні правопорушення та порушення порядку організації і ведення бухгалтерського обліку на посадових осіб складено 3 протоколи про адміністративне правопорушення. Керівнику установи направлені вимоги по усуненню виявлених порушень та притягненню винних осіб до відповідальності.Про результати ревізії поінформовано правоохоронний орган та вищестоящу установу.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Фінанси”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей