«Нас врятує ... пожежа!»

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

«Нас врятує ... пожежа!»

Повідомлення Прес-служба КРУ »

«Рекорди» управлінців

ВІД РЕВІЗІЇ НАС ВРЯТУЄ ... ПОЖЕЖА!

Грубі фінансові порушення на суму більше 7 мільйонів гривень виявлено в ході ревізії господарської діяльності державного підприємства „Цюрупинське лісомисливське господарство” за період з липня 2007 по січень 2009 років.

Масштабна лісова пожежа 2007 року охопила територію Цюрупинського лісництва на площі 1,5 тис га. Наслідки невтішні: вогнева стихія завдала фінансових збитків на суму 16,9 млн. грн.
Держава виділила значні кошти на ліквідацію наслідків пожежі та відновлення лісового фонду. Але як показала ревізія, кошти витрачено з порушенням чинного законодавства. А рукотворного лісу як не було так і не з’явилося.

Начебто, добрі наміри втілено в життя: щоб відновити насадження Цюрупинського лісомисливського господарства, навесні 2008 року на згарищах площею 1,1 тис. га висаджено лісових культур, на які освоєно більше 1,2 млн. грн. Здавалося б, справу зроблено і залишилось чекати, коли виросте ліс.
Однак при висадці молодих саджанців господарство грубо порушило технологічні норми, а саме не обробило ґрунт інсектицидами, аби захистити вразливі сіянці соснових культур від нашестя шкідників та хвороб.
Гіркий результат не забарився. Вже до вересня 2008 року 80% молодих сосен на площі 0,9 тис. га. загинуло. Таким нехитрим способом було зарито в землю 1 млн 120 тис. грн.

Прикметно, що виплекана трударями лісу сировина поставлялася за експортними контрактами до Мальти, Туреччини, Великобританії. Сумно усвідомлювати: допущено збитковий продаж деревини за нижчою від собівартості ціною на суму майже 1,5 млн.грн.
Зафіксовано також завищення вартості робіт по проведенню підрядником санітарної рубки. Як наслідок, підприємство втратило від реалізації лісоматеріалів тисячі гривень. Не обійшлося й без заниження балансової вартості відомчого житлового фонду на суму понад 47 тис.грн.

В Раденському лісництві не діяли виробничі потужності по виготовленню ефірного екстракту та хвойно-вітамінного борошна. Проте на них нараховувалася амортизація. Ось так «уболівали» господарі за економію, вдумливе використання коштів та ефективний менеджмент!
Начебто вкрай потрібна справа - перед висадкою лісу „справжні господарі” Цюрупинського лісгоспу провели рубку згарищ. Співставлення офіційних даних між проектом лісогосподарських та протипожежних заходів по розробці згарищ з реальним виходом деревини виявило розбіжності аж у 21 тисячу кубометрів ділової деревини. Куди ж вона поділася? Таким чином, підприємство втратило загалом понад 700 тис.грн. коштів.

З вини керівників господарства, за відсутності спеціального дозволу на виконання будівельних робіт та спеціального дозволу на розробку корисних копалин державного значення, незаконно видобуто піску в кількості майже 275 тис. тонн. В свою чергу, підрядній організації незаконно реалізовано пісок (у вигляді сплати за виконані роботи), що призвело до збитків на загальну суму понад 2 мільйона гривень!

Не за цільовим призначенням використано пальне на суму понад півмільйона гривень. Окрім того, порушено порядок обліку майна та виплати зарплати, при експлуатації автотранспорту.

Отже, на підприємстві, де працює 287 осіб, суворого контролю за витрачанням фінансів не було.

Матеріали ревізії, в яких з подробицями розповідається про пряме шахрайство та нанесення громаді чималих збитків, передано правоохоронним органам для прийняття рішення щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у правопорушеннях.

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот], Яндекс.Пошук [пошуковий робот] і 1 гість