Зрошення: загубився господар!

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Зрошення: загубився господар!

Повідомлення Прес-служба КРУ »

ГОЛОПРИСТАНСЬКИЙ РАЙОН


Майже десятиліття минуло від роздержавлення та реформування сільського господарства. Проте внутрігосподарська меліоративна система колишнього ВАТ “Таврія” без власника. Існує проблема щодо визначеня її вартості.

Виявляється, зрошувальна система, розміщена на території Новософіївської сільради, й досі не перебуває на баланс при розпаюванні колишнього ВАТ „Таврія”. Хоча існує Порядок безоплатної передачі у комунальну власність внутрішньогосподарських меліоративних систем колективних сільгосппідприємств., що не підлягали паюванню в під час їх реорганізації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2003 р. №1253.
Отже невчасне виконання вимог чинного законодавства спричиняє “гіркі” наслідки для громади - втрати чималих сум надходжень. У зрошувальної системи, яка не охороняється і за її збереження ніхто не відповідає. Адже господар відсутній! Не треба доводити про цінність зрошення для зони ризикованого землеробства. Зрошувальна система складається з відкритої мережі в бетонному річищі довжиною 12,3 км. та лоткової мережі протяжністю 18,2 км. Таке „рукотворне диво” забезпечує водою 2 тисячі гектарів родючих земель.
За 2005-2007 роки система не втратила актуальності: по ній подано поливної води трьом водокористувачам – в обсязі 491,3 тис. м?. Аграріями отримано гарантовані прибутки за врожай. Сумні цифри: сільською скарбницею втрачено близько 16 тис. грн внаслідок не укладання договорів оренди майна.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 1 гість