ЛЕТІЛИ КОШТИ!!!

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ЛЕТІЛИ КОШТИ!!!

Повідомлення Прес-служба КРУ »

З місця порушень
РОЗПОРОШЕНІ ГРОШІ АГРАРНИХ ЗАКЛАДІВ

За період 2006-2007 років навчальні заклади аграрного профілю допустили незаконне і не цільове витрачання бюджетних коштів на загальну суму понад п’ять мільйонів гривень. На порушників фінансової дисципліни складено адмінпротоколи, а матеріали ревізій передано правоохоронним органам.
Державні контролери зафіксували порушень фінансової дисципліни на суму понад 900 тис.грн. в Херсонському державному аграрному університеті. Підсумки інспектування повідомлено ГоловКРУ України.
Не секрет, державна вища школа не може обійтися без бюджетних сум. Раціональне та ощадливе використання коштів є досить складним питанням, навіть для обізнаних в економіці науковців. Так, аграрний університет не раз порушив чинне законодавство. Ревізори КРУ здивувалися, коли офіційна фінансова звітність показала, що ярий ячмінь реалізовано закладом за нижчою від ринкової ціною, вдвічі та втричі меншою від собівартості. Ревізія діяльності підсобних виробничих підрозділів університету виявила порушення Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”. Зокрема, після реалізації сільськогосподарської продукції університет недоотримав доходів в загальній сумі понад 78 тис. грн. Адже продано 239,5 центнерів ярого ячменю за ціною від 50 до 91,6 грн (собівартість центнера -180 грн.).
Безпідставно списувався бензин на тисячі гривень, а комунальне підприємство одержало з каси університету зайві 205 тис.грн., які накручено після застосування бухгалтерами збільшених тарифів. Паливно-мастильні матеріали на суму понад 104 тис.грн. придбано без проведення тендеру. Університет помилявся й в питаннях обліку товарно-матеріальних цінностей, адже виявлено лишки в сумі понад 55 тис.грн. та завищення вартості матеріальних ресурсів на суму понад 107 тис.грн.
Факультети університету втратили 23 тис.грн. доходів після відрахування студентів-контрактників. Деякі ж студенти недоотримали стипендії в сумі понад 14 тис.грн. Ще понад 5 тис.грн. незаконно профінансовано на страхування добровільної пожежної команди університету. Як виявилося, в стінах закладу функціонував …без навчального плану та без кафедр взагалі факультет культури і мистецтв. До речі, його декан не мав вченого звання та наукового ступеню. Отже, розпорошено бюджетні асигнування на суму близько 22 тис.грн.
Куди дивилися відповідальні особи: на суму понад 17 тис.грн. завищено видатки поточного і капітального ремонтів, а на оплату праці прибиральниць розвіяні «зайві» 27 тис.грн. коштів. Щедро виплачено надміру понад 71 тис.грн. коштів, нарахованих науково-педагогічному складу університету за вислугу років. П’ять тисяч гривень бухгалтерія не додала викладачам за невикористану відпустку.
Крім того, майже 24 тис.грн. необґрунтовано видано добових студентам та викладачам за участь у виїзних заходах. Начебто непогано, однак такі виплати не відповідали загальноприйнятим стандартам вищої освіти. Деякі науковці, отримавши безпідставно бюджетні фінанси, у навчальному процесі безпосередньої участі не брали.
Зафіксовано 12 випадків займання приміщень гуртожитку сторонніми особами. Квартиранти за новостворені відокремлені помешкання сплачували чомусь занижені суми. І хоча не всі молоді хлопці та дівчата спроможні наймати житло в приватному секторі, в гуртожитку № 6 університету в ролі «студентів» проживали вже не молоді люди. Приміром, водій ректора заволодів площею у 105 кв.м., хоча сплата за проживання проводилось ним частково. До власної оселі водія увійшли 4 кімнати, кухня, ванна, туалет і власний коридор. А як тоді бути з положенням про гуртожиток? Адже приміщення перебудовано під багатокімнатну квартиру. Невже керівництво забуло про житлові проблеми власної молоді, якою пишається навіть Україна? Зате університет за рахунок казни „покрив” витрати по електроенергії за мешканців гуртожитків.
Скадовський технікум Херсонського державного аграрного університету недоотримав близько 3 тис.грн. за навчання студентів-контрактників. Понад 3,5 тис.грн. втрачено внаслідок того, що впродовж 2006-2007 років по бухгалтерському обліку не відображалася заборгованість за послуги, надані в подальшому відрахованим студентам. Через утримання понадштатних одиниць безпідставно витрачено понад 12 тис.грн. КРУ зафіксувало приклади зайвої виплати сум матеріальної допомоги, виплату надбавки за вислугу років звільненим особам. За студентів гуртожитку надміру перераховувалися суми за комунальні послуги. Вартові виявили випадок заниження вартості житлового фонду на суму майже 320 тис.грн.
Каховський державний аграрний технікум, ігноруючи вимоги Бюджетного кодексу, обходився без затвердженого кошторису щодо надходжень від господарської діяльності навчально-дослідного господарства. У зв’язку з цим галузеве міністерство не раз спрямовувало технікуму завищені бюджетні асигнування. До того ж заклад необґрунтовано „проковтнув” державних фінансів без затвердженого кошторису на загальну суму понад 3,7 млн.грн. При цьому доходи від господарської діяльності на казначейському рахунку чомусь не обліковувалися.
До державної скарбниці заклад не перерахував суму від продажу свердловини поза аукціоном в сумі 7 тис.грн. Майже 34 тис.грн. „благодійно” сплачено комунальному управлінню „Каховський водоканал”, за послуги по водовідведенню спожиті іншими установами.
Деякі працівники недоотримали близько 19 тис.грн. належних їм доходів, а студентам не додано більш ніж 2 тис.грн. стипендій через не проведення її своєчасної індексації. Водночас зафіксовано зайві нарахування зарплат працівникам технікуму майже на 18 тис.грн. Фінансові порушення при виплаті видатків на відрядження склали суму понад 2 тис.грн. Майже на 13 тис.грн завищено вартість виконаних робіт по ремонту будівлі технікуму. Необґрунтовано списано харчові продукти на суму майже 5 тис.грн, не за цільовим призначенням проведено видатки на суму понад 9 тис.грн. Окрім того, безпідставно списано 1339 л палива. Без тендерних процедур проведено закупівель товарів на суму понад 402 тис.грн. Інвентаризація виявила необлікований причеп вартістю 6 тис.грн.
Закладом надано терміном на рік фізичній особі безвідсоткову позику за рахунок бюджету в розмірі 100 тис. грн.., яку в ході ревізії повернуто. Варто зазначити: надавати кредити мають право лише банківські, а не бюджетні установи.
Новокаховський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету нинішнього року через невірне нарахування розміру стипендії дітям пільгової категорії недоплатив дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування в сумі понад 24 тис.грн. Також необґрунтовано отримано кошти на покриття заборгованості за комунальні послуги. Державна казна не отримала понад 1,5 тис.грн. з причини заниженої орендної плати майна. Близько 15 тис.грн. неправомірно отримали звільнені працівники за вислугу років. Техперсоналу коледжу безпідставно надано грошову винагороду за сумлінну працю в сумі близько 39 тис.грн. Майже 7 тис.грн. необґрунтовано перераховано підрядним організаціям за начебто виконані ремонтні роботи. А вартість земельної ділянки збільшено на суму майже 225 тис.грн.
КРУ виявило й безпідставне списання коштів та не проведення занять в обласному навчально-курсовому комбінаті АПК на загальну суму понад 30 тис.грн., надмірну виплату зарплати працівникам на суму понад 10 тис.грн. Також зайво списувалися матеріальні цінності при проведенні практичних занять тощо.

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей