«ПОЛЮВАННЯ» НА ДЕРЖАВНІ ГРОШІ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

«ПОЛЮВАННЯ» НА ДЕРЖАВНІ ГРОШІ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

(факти неправомірного використання бюджетних коштів по бюджетній програмі 2801350 «Закладення і нагляд за молодими садами, виноградниками та ягідниками»)


«Апетит» деяких горе-господарів нагадує поведінку лютих хижаків, які дивляться на бюджетні гроші, як на ласий шматок фінансової здобичі. Зокрема, на Херсонщині розпорошено суму 825,09 тис. грн. бюджетних фінансів на закладення і нагляд за молодими садами, виноградниками та ягідниками. Матеріали ревізій передано до правоохоронних органів.

Відповідно до Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" Урядом України прийнято постанову від 15 липня 2005 року № 587. Цими документами чітко визначено механізм використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Під час інспектування враховано дотримання Порядку проведення експертизи проектно-кошторисної документації на створення та зрошення багаторічних насаджень згідно з наказом Мінагрополітики від 11 серпня 2004 року № 294. Не обійшли увагою ревізори й наказ галузевого міністерства від 16 серпня 2005 року №383 «Про затвердження нормативів на компенсацію витрат по закладенню молодих багаторічних насаджень». Виконання всіх вимог чинного законодавства є підставою для проведення таких виплат.
До речі, бюджетні кошти надаються суб'єктам господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності. Варто зауважити, що створення нових та реконструкція старих багаторічних насаджень проводиться згідно з проектно-кошторисною документацією, виготовленою Виконавцем на основі завдання на проектування Замовника.
Аналіз змісту документів головного управління агропромислового розвитку показав: селянське фермерське господарство „Едельвейс” Великолепетиського району не раз безпідставно скористалося фінансовою підтримкою. Так, за рахунок казни необґрунтовано придбано саджанців винограду сорту „Рисус”, „Рубін Голодриги” та „Шоколадний” на суму 220,8 тис. грн. Проте схеми посадки цих сортів взагалі не передбачалися проектом на створення винограднику, затвердженого Мінагрополітики. Тисячі гривень компенсовано на придбання бензину марки А-95 для роботи тракторів, фактично працюючих на дизельному паливі.
У 2006 році комісія без підстав дала «зелене світло» на погашення господарству витрат за буріння, підвіз води для посадки винограду в надмірній кількості, ніж передбачено, на загальну суму дві тисячі гривень. Адже з акту виконаних робіт виходить, що вартість отриманих послуг по бурінню 43000 шт. ямок становить 21,5 тис. грн. Однак робочий проект передбачав висадку лише 40019 шт. саджанців. Неправомірно відшкодовано й витрати господарства по придбанню паливо-мастильних матеріалів після 1 грудня 2007 року в загальній сумі 6,02 тис. грн. Також зайво відшкодовано видатки за послуги з охорони в сумі 3,65 тис. грн. Ревізорам не надано підтвердних документів про понесені витрати та проведені роботи на посадку винограду та спорудження шпалери.

Ревізія дотримання вимог законодавства при наданні фінансової підтримки ДП „Слобожанське” ТОВ АФ „Славія” довела, що Головне управління агропромислового розвитку двічі покрило понесені у 2006 році та в 2007 році витрати товариства по придбанню саджанців яблунь у ДП „Голланд Плант Україна”. Отже, знову ж таки з державної кишені зайво надано фінансової підтримки в сумі 163,68 тис. грн.
Державні контролери зафіксували неправомірне витрачання 17,41 тис. грн на виготовлення робочого проекту „Крапельного зрошення саду”, який не пройшов експертизу Української державної помологічно-ампелографічної інспекції та не погоджений Департаментом ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва і Управлінням з питань садівництва, виноградарства та виноробства Міністерства аграрної політики України.
Зайво відшкодовано й суму 15,27 тис. грн. за придбання саджанців глоду м’якуватого сорту „Боговар” при відсутності затвердженої схеми посадки ягіднику та без підтвердження актом інвентаризації створення ягіднику. Так само без визначення схеми посадки персику витрачено кошти товариства за придбання саджанців сортів персику, винограду, абрикосу на загальну суму 209,53 тис. грн. За рахунок державної скарбниці Товариству покрито також витрати по послугам з охорони в сумі 329,99 тис. грн., не передбачених затвердженими господарству Мінагрополітики проектами на створення садів та виноградників.
Куди дивилися розпорядники коштів, коли відшкодовано понесені витрати товариством в сумі 35,83 тис. грн. по саджанцях груші та винограду, придбаних без сертифікату походження саджанців у суб’єкта підприємницької діяльності, котрого не занесено до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу. Таким чином, не дотримано вимоги Закону України „Про насіння і садивний матеріал” в частині надання права на виробництва садивного матеріалу вищезазначених сортів для подальшої реалізації.
У 2007 році товариству зайво відшкодовано кошти в сумі 2,29 тис. грн. на сплату членських внесків до об’єднання „Херсонсадвинпром”. Адже в ході створення багаторічних насаджень садів та виноградників робочі проекти не передбачають відрахування членських внесків до будь яких установ та організацій.
Упродовж 2007 року за програмою „Закладення і нагляд за молодими садами, виноградниками та ягідниками” необґрунтовано компенсовано витрати господарству „Насіння-сервіс” за придбання запасних частин до сільськогосподарської техніки, картоплезбирального комбайну, візку для транспортування жаток на загальну суму 195,39 тис. грн.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей