Про землевласників та землекористувачів

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Про землевласників та землекористувачів

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Життя громад
ПРИСКОРЕНО ПОВЕРНЕННЯ ГРОШЕЙ

Досить гострим є запобігання порушенням фінансової дисципліни зі сторони землевласників та землекористувачів. Викривлені земельні відносини, зауважують ревізори КРУ, уповільнюють фінансово-бюджетні відносини територіальних громад.
При проведенні ревізій - особлива увага стану розрахунків по орендній плату за землю, яка є одним із основних джерел надходжень сільських бюджетів. Для виявлення таких втрат державні контролери співставляють прийняті рішення органів влади щодо надання в оренду земель, які знаходяться в адміністративному підпорядкуванні сільрад. Звісно, не обійтися без перевірки укладених договорів оренди. Виявлено: декотрі приватні підприємці, які орендують земельні наділи та використовують їх в своїй діяльності, навмисно затягують укладання відповідних договорів оренди та не сплачують відповідну орендну плату.
Так, результати ревізії Олександрівської та Посад-Покровської сільрад довели, що протягом майже двох років земельні ділянки використовувалися безоплатно. Казна при цьому втратила понад 30 тис. грн. В той же час, самоврядні структури вимушені отримувати кредити для виплати зарплати працівникам бюджетних установ. В ході інспектування до сільських скарбниць надійшла довгоочікувана орендна плата від підприємців у сумі близько 13 тис. грн.
Чому ж місцеві скарбниці й не наповнюються повною мірою «земельними» сумами. Інколи землекористувачі володіють ділянками взагалі без правовстановлюючих документів, сплачуючи лише земельний податок. Самоврядні структури втрачають також чималі надходження з причини непроведення перерахунку орендної плати по всім орендарям.

Інна Бєляєва, головний контролер-ревізор
контрольно-ревізійного відділу в Білозерському районі КРУ в Херсонській області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Земля і кошти


ЯКІ Ж ПОВНОВАЖЕННЯ ГОЛІВ РАД ?

Ґрунтовні матеріали ревізорів КРУ, отримані після перевірки земельних орендних питань, надано до розгляду і вжиття відповідних заходів прокурорського реагування. Згідно з порядком цивільного судочинства збитки, завдані казні, відшкодовуються.
Нинішнього року ревізори Херсона, перевіривши правомірність витрачання бюджетних коштів та збереження майна, виявили недоліки у достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності в трьох селищних радах – Комишанській, Наддніпрянській та Антонівській. Саме там голови територіальних громад не поспішали наводити порядок у використанні багатства громади – наявної землі. Тому всі три селищних казни з цієї причини втрачала фінансові надходження.
Так, Комишанська селищна рада не користувалася правом, наданим самоврядним структурам відповідно до статті 631 Цивільного Кодексу України. Як наслідок селищна скарбниця втратила понад 6 тис.грн. До того ж інспектуванням зафіксовано випадки використання земельних площ взагалі без оформлення правовстановлюючих документів, чим порушено вимоги Земельного Кодексу України та Закону України „Про оренду землі”. Таким чином селищна казна загубила понад 80 тис.грн.
В Антонівській селищній раді не поспішали вносити до договорів оренди земельних ділянок умов з нарахування орендної плати під час фактичного користування землею. Тобто, не велися розрахунки з орендарями з часу укладання договору до часу його реєстрації. Отже у семи випадках казна не донарахувалася загальної суми близько 2,5 тис.грн. Державні контролери не забули співставити рішення рад з іншими земельними документами. Зокрема, на території Антонівської селищної ради деякі земельні наділи теж використовувалися всупереч чинному законодавству без підтверджуючих документів. При цьому казною знову ж таки втрачено майже 55 тис.грн. Наддніпрянська селищна рада недоотримала коштів від продажу земельної ділянки в сумі 4 тис.грн.
Триває системна робота по пред’явленню позовів в інтересах держави до суду. А селищні ради спільно з правоохоронними та контролюючими органами відшкодовують до казни чималі суми, недоотримані бюджетом.


Контрольно-ревізійний відділ в м. Херсоні
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ГРОМАДА ЦІКАВИТЬСЯ ЗЕМЛЕЮ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Бюджет

ЗА ЗЕМЛЮ - ГРОШІ

Нинішнього року державні контролери вже перевірили земельні питання у 75 сільських та селищних рад з яких лише в 11 з них порушень у використанні наявних земель КРУ не виявлено. Зафіксовано земельних втрат на суму близько 700 тисяч гривень.

Так, занижувалися ставки за передачу природних ресурсів у користування на основі договірних відносин. у межах сільрад: Слобідської Каховського району (понад 13 тис.грн.), Чорнобаївської Білозерського (майже 19 тис.грн.), Благодатівської Великоолександрівського району (понад 21 тис.грн.), Щасливцевської Генічеського району (близько 17 тис.грн.), Бехтерської Голопристанського району (14,5 тис.грн.).

Антонівська та Комишанська селищні ради міста Херсона, Посад-Покровська Білозерського району, Рубанівська Великолепетиського району, Добропільська Голопристанського району, Новокиївська Каланчацького району, Володимиро-Іллінська Новотроїцького району без оформлення договірних відносин передали земельні ділянки у користування або отримували орендну плату у заниженому розмірі в сумі від 12 до 54 тис. грн. Орендарі не поспішали перераховувати до місцевого бюджету Кіровської та Львівської сільрад доходи за користування природними ресурсами на загальну сумі понад 42 тис.грн. Також зафіксовано факти ігнорування порядку державної реєстрації договорів на оренду землі.

Контрольними заходами відшкодовано близько 300 тис.грн. до казни всіх рівнів. КРУ наголошує на необхідності посилення громадського нагляду за ефективним використанням земельних площ. Адже такий контроль за землекористувачами зі сторони місцевих рад вівся із значними недоліками

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей