4 березня виповнилося 2 роки відтоді, як російські війська окупували Запорізьку АЕС. У державній компанії «Енергоатом» зазначили, що українські атомники продовжували виконувати свої обов’язки під тиском окупантів, забезпечуючи безпечну роботу ядерного об’єкта. Через дії окупаційної адміністрації станції від початку повномасштабного вторгнення Запорізька АЕС пережила вісім повних і ще одне часткове знеструмлення.
Кожна така ситуація є надзвичайно небезпечною для ядерної та радіаційної безпеки всього континенту, кажуть в «Енергоатомі». За словами керівника компанії Петра Котіна, ситуація на захопленій ЗАЕС загрожує дуже поганими наслідками. Дії російських окупантів вже спричинили значну деградацію обладнання на Запорізькій АЕС.
Голова Запорізької обласної адміністрації Іван Федоров заявив, що Запорізька АЕС вже два роки є джерелом ядерної загрози для всього світу. Через бойові дії навколо станції фіксуються обстріли, на території ЗАЕС російські військові тримають важку техніку, а периметр замінували.
Найбільш вразливими весь цей час є саме жителі Енергодара, зазначив посадовець. Щоб змусити до співпраці, людей викрадали і ув’язнювали. За даними Федорова, в місті та на території промзони ЗАЕС діють до 10 катівень, через які пройшло понад 1,5 тисячі енергодарців.
Як російські війська 2 роки тому окупували Енергодар і Запорізьку атомну електростанцію? Що зараз відбувається на ЗАЕС, і чи є ризики аварійних ситуацій? В якому випадку можуть статися викиди радіації, і чи готові до цього у Запорізькій області?
Ці та інші актуальні питання в проєкті «Новини Приазов’я» обговорює ведучий Олександр Янковський.
00:00 Сьогодні в програмі про 2 роки окупації ЗАЕС
00:56 Запорізька АЕС пережила 8 повних і ще одне часткове знеструмлення
01:48 Станція майже без кваліфікованого персоналу
02:43 Як жителі Енергодару будували фортифікації
05:35 Військові рф дивувались потужному спротиву
07:00 80% жителів Енергодару виїхали – мер міста
07:40 Ядерні обʼєкти України – стратегічна ціль рф – Greenpeace
09:13 ЗАЕС перетворилася на військову базу рф
10:56 Головна проблема – вразливість реакторів ЗАЕС
13:12 До яких аварій треба готуватися?
Новини Приазов’я
«Можливі руйнування реактора». Що буде з окупованою ЗАЕС?
- Волонтери Херсону
- Особливо цінний користувач

- Повідомлень: 1601
- З нами з: 25 лютого 2022, 21:46
-
- Схожі теми
- Відповіді
- Перегляди
- Останнє повідомлення
-
- 0 Відповіді
- 1219 Перегляди
-
Останнє повідомлення Волонтери Херсону
-
- 0 Відповіді
- 1966 Перегляди
-
Останнє повідомлення Волонтери Херсону
-
- 0 Відповіді
- 1197 Перегляди
-
Останнє повідомлення Волонтери Херсону
-
- 0 Відповіді
- 368 Перегляди
-
Останнє повідомлення Волонтери Херсону
-
- 0 Відповіді
- 554 Перегляди
-
Останнє повідомлення Волонтери Херсону
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: ClaudeBot [AI бот] і 5 гостей