Фінконтроль і місцеве самоврядування

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Фінконтроль і місцеве самоврядування

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Кошти громади - не чужі

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ПОКЛИКАНЕ ВИРІШУВАТИ НАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ЖИТТЯ ГРОМАДИ. ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ КОШТИ МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ РАЦІОНАЛЬНО І ФАХОВО, ДБАЮЧИ І ПРО ОБГРУНТОВАНІСТЬ ВИТРАТ, І ПРО ВІДПОВІДНІСТЬ ЇХ ЧИННОМУ ЗАКОНОДАВСТВУ, НОРМАТИВНИМ ДОКУМЕНТАМ. АДЖЕ БЮДЖЕТ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ - ЦЕ ОФІЦІЙНИЙ ПЛАН ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ФІНАНСІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІЙ ТА ПОВНОВАЖЕНЬ КОЖНОЇ САМОВРЯДНОЇ СТРУКТУРИ. ПРОТЕ НЕ ВСЮДИ НА МІСЦЯХ РЕТЕЛЬНО СТАВЛЯТЬСЯ ДО ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ, ПЕРЕДУСІМ З ПИТАНЬ ПЕРШОЧЕРГОВИХ БЮДЖЕТНИХ ВИТРАТ НА КОРИСТЬ ГРОМАДІ

ОДИН РАЙОН - РІЗНІ ГОСПОДАРІ
Є хороші приклади дбайливого господарювання. Так, Великокар- дашинська сільрада Голопристанського району фінансує 10 місцевих програм: «Власний дім», «Шкільний автобус», «Ветеран», «Газифікація сіл сільської ради», «Розвиток закладів культури», «Захист інвалідів», «Розвиток дошкільної освіти» на території чотирьох населених пунктів, підпорядкованих одній сільраді.
Школярів із Великої Кардашинки та Кардашинки возять до школи у Голій Пристані автобусом. А сільський будинок культури не просто собі працює: тут проводять масові заходи, працюють гуртки, виступають аматори художньої самодіяльності, обладнано приміщення для проведення урочистостей.
Докладають багато зусиль, щоб добудувати дитсадок в селі Мала Кардашинка. Укладають угоди з Голопристанською міською радою про надання субвенцій на фінансування дошкільних навчальних закладів міста Гола Пристань, які відвідують діти селянських родин.
Упродовж останніх років сільрада провела капітальні ремонти сільських бібліотек, будинку культури, будівлі сільради, відремонтувала та добудувала огорожу дитсадка «Віночок», газифікувала фельдшерсько-акушерські пункти та бібліотеки. Села, одним словом, - розцвіли.
По-іншому господарюють у Нововолодимирівці цього ж району. Років із десять тому село вабило зір: рівні асфальтовані вулиці, охайні оселі, алея горіхів уздовж дороги... Але за останні роки виявлено прорахунки при формуванні бюджету, через що на утримання бібліотек зайво заплановано та використано понад 16 тис. гри бюджетних асигнувань, а на виплату зарплати працівникам дитсадка необґрунтовано нараховано майже 14 тис. гри. Такі чималі суми витрачено з іншого джерела - спеціального фонду кошторису дитсадка, сформованого за рахунок батьківської плати. Що ж до витрат на харчування в дитсадках, то з сільського бюджету виділено, навпаки, менше від реальної потреби.
Під час ревізії досліджувався, зокрема, стан забезпечення водою населених пунктів сільради, на території якої мешкає близько двох тисяч осіб та розташовані дитячі садки. Нововолодимирівська рада створила сільське комунальне господарство «Оаза», якому й передано на баланс водонапірні башти зі свердловинами, щоб забезпечити водопостачанням населені пункти Нововолодимирівка, Зеленотропинське та Сліпушинське. Утім, сільрада не затверджувала тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, не оплачувала витрат за постачання води комунальному підприємству. Яким чином забезпечувалися водою бюджетні установи взагалі без наявності в комунальному підприємстві дозволу на спеціальне водокористування, - не відомо. Зрозуміло одне: хто може бути впевненим щодо якості води, яку подавали до дитячих дошкільних закладів? Тим часом керівник громади, який на такій відповідальній посаді не вперше, у прорахунках звинувачує своїх підлеглих.
Натомість хочеться добрим словом згадати організацію роботи бухгалтерії сільради: документи в порядку. Безперечно, порушення там виправлять, прислухаються до зауважень фінансових інспекторів і зроблять відповідні висновки.
За сторінками журналу "Фінансовий контроль"
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Генічеський район

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

На Херсонщині Генічеська міська рада недоотримала бюджетних надходжень на суму 289,5 тис. грн

Фінінспектори встановили, що бюджетом м. Генічеська недоотримано понад 242 тис. грн від оренди та продажу комунального майна. Виявлено помилки при складанні розрахунків розміру пайових внесків від забудовників, через що до бюджету не надійшли 25,5 тис. грн.

Не надходила також у повному обсязі плата за користування місцями, де розташовані рекламні засоби. Приміром, міським бюджетом від цього недоотримано близько 22 тис. грн.

Інформацію надано правоохоронним органам.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей