ПРАВОЧИННІ ... ТЕНДЕРИ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ПРАВОЧИННІ ... ТЕНДЕРИ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

З 2000 року діє Закон України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”. З набутого досвіду при здійсненні контрольних заходів працівники контрольно-ревізійного відділу в Скадовському районі підсумовують: не всі підприємства, установи та організації району є законослухняними.
Відома істина: дієвий контроль за використанням бюджетних коштів не дозволяє фінансувати придбання товарів (робіт, послуг) без проведення тендерних процедур. Вартові фінансової системи протидіють монополізації сфери оприлюднення інформації про торги, нав’язуванню учасникам незаконних угод, необґрунтовано високим цінам на послуги. Тому КРУ інспектує питання дотримання законодавства у сфері держзакупівель, інформуючи Кабінет Міністрів про наявні фінансові порушення.
Важелі впливу на державні та комунальні підприємства – адміністративна відповідальність. Штраф - від 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в судовому порядку. Зокрема, Держпідприємство „Скадовське досвідне лісомисливське господарство” не створило навіть тендерного комітету. А закупівель за державні кошти за 2006-2007 роки здійснено на суму близько 686 тис. грн. Проте є приклади його бездоганного дотримання в Скадовському управлінні водного господарства, Скадовському територіально-медичному об’єднанні. До речі, фахівці цих установ щедро діляться досвідом з таких питань.
До речі, за розрахунками ГоловКРУ, орієнтовна загальна сума коштів, сплачених учасниками процедур на користь консалтингових компаній лишеза перше півріччя 2007 р. становила близько 930 млн. гривень, а на Херсонщині нинішнього року - понад 3 мільйона.

Ольга Шибай, головний контролер-ревізор
контрольно-ревізійного відділу в Скадовському районі
Херсонської області

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 1 гість