На «пульсі» самоврядування

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

На «пульсі» самоврядування

Повідомлення Прес-служба КРУ »

ФІНАНСОВЕ "СЕРЦЕ" - АУДИТГосподарські справи громад завжди потребують системного фінансового моніторингу зі сторони досвідчених фахівців. Пряме відношення до такої необхідної роботи, як відомо, має Державна контрольно-ревізійна служба. Коли бюджетні кошти, на жаль, витрачаються не за цільовим призначенням, ревізорам у межах наданих повноважень доводиться призупиняти бюджетні асигнування, зменшувати бюджетні призначення або зупиняти фінансові операції, складати цивільні позови в інтересах держави та регіону за фактами виявлених прорахунків.Комплексний підхід державних контролерів та аудиторів Херсонщини передбачає й проведення аудиторських досліджень бюджетних програм. Виявляються слабкі місця та ризики в управлінні фінансами та майном. Діє комплексний моніторинг за плануванням та витрачанням поточних видатків, здійсненням закупівель і застосуванням тендерних процедур. Ревізори пересвідчуються: в ряді міст і районів області ще не вміло та безграмотно розпоряджаються коштами, неефективно використовують та формують фінансові ресурси. Переважно через не врегульовані земельні питання.

Ведення бухгалтерського обліку та звітності, своєчасність відображення господарських операцій залишаються гострими питаннями для низки місцевих комунальних підприємств. Приміром водопостачання райцентру – Берислава, де споживачі за отримані послуги заборгували чимлы суми. КРУ, перевіривши використання бюджетних коштів, стан збереження та використання комунального майна виробничого управління „Бериславський водоканал”, виявило: існуючі тарифи не компенсували фактичних затрат підприємства. Отже, питання сплати різниці між тарифами та реальною вартістю на даний час досі не вирішено. Інша адреса безгосподарності – комунальне підприємство „Дніпро”, розташоване в межах Наддніпрянської селищної ради, де необґрунтовано витрачалися кошти на пальне, запасні частини, продукти харчування. Даним підприємствам КРУ торік направило вимоги, аби такі порушення не повторилися. Підсумки кожної ревізії - місцевим радам та органам виконавчої влади про стан використання земельних ділянок, природних ресурсів, державного та комунального майна, повноту надходжень. До того ж надаються конкретні пропозиції стосовно поліпшення стану виконання бюджетів. Стає зрозумілим, такі вкрай непопулярні для порушників Бюджетного кодексу дії спрямовані насамперед на забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, державного і комунального майна.

Щоб відстежувати систему бухгалтерського обліку, фінансової звітності і внутрішнього господарського фінансового контролю на підконтрольних об’єктах, не обійтися без впровадження сучасних технологій контролю. Варто додати, що аудиторські процедури проводяться відповідно до чинногозаконодавства щодо проведення фінансово-господарських операцій. Аудит, на думку фахівців КРУ, забезпечить найбільш економне, ефективне та результативне витрачання бюджетних коштів та використання майна. За результатами такого інспектування бюджетні відносини стають більш прозорими, досконалими та ефективними.

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 1 гість