Упередити системні фінпорушення

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Упередити системні фінпорушення

Сообщение Прес-служба КРУ » 01 ноя 2007, 13:49

Дієвість регіонального фінансового контролю, посилення його профілактичної спрямованості обумовили в останні роки стійку тенденцію до зміцнення фінансової дисципліниі. Завдання вартових - забезпечення цільового використання бюджетних фінансів, державного і комунального майна, наповнення доходної частини казни, чіткий контроль за виконанням вимог чинного законодавства.
Ревізори та аудитори виявляють непоодинокі приклади зловживань з бюджетними коштами. В умовах дефіциту бюджетних коштів та не достатнім фінансуванням бюджетних установ, місцеві бюджети втрачають значні суми доходів по надходженню плати за землю.

Мають місце йвипадки нецільового і неефективного використання коштів бюджетів усіх рівнів, державних страхових фондів, майна, що належать до державної та комунальної власності. Досить поширеними є факти недотримання встановленого порядку щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Інколи об’єкти бюджетної сфери не дотримуються граничних норм витрат на придбання автомобілів та іншого обладнання, утримання засобів мобільного зв’язку. Існують відносно великі обсяги заборгованості, в тому числі спричинені взяттям зобов’язань понад виділені бюджетні асигнування. Зафіксовані непоодинокі зловживання з використанням коштів на виплату зарплати, преміювання працівників, нарахування заробітку авансом, за невідпрацьований час або невиконані роботи, на утримання понадштатних посад тощо.

Звісно, фінансова дисципліна будь-яких установ, організацій чи то підприємств напряму залежить від компетенції та навичок в організації роботи керівника та спеціалістів. Часто бухгалтерські прорахунки допускаються через незнання положень нормативних документів. На сьогодні в деяких бюджетних установах ще існує певна необізнаність у питаннях ведення бухгалтерського обліку та відсутній належний внутрішній фінансовий моніторинг.

Слід зазначити, що при використанні законодавчих актів та нормативних документів на практиці, варто впевнитись в кінцевій редакції або наявності всіх змін до того чи іншого нормативного документу на відповідну дату.

Тому залишається необхідність у регулярному проведенні економічних занять в установах бюджетної сфери з метою належної організації діловодства, фіксації господарських операцій, своєчасному складанні первинних фінансових документів.

Сучасні аудиторські служби поступово створюються в кожному відомчому підрозділі регіону. Адже ефективно управляти бюджетними потоками можливо за умов функціонування внутрішніх фінансових служб.

Отже, при чіткому дотриманні правил та порядку ведення бухобліку можна уникнути зловживань з матеріальними цінностями та майнових проблем. А для цього потрібний, насамперед, професіоналізм бухгалтерів.

З повагою

Прес-служба
контрольно-ревізійного управління в Херсонській області

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость