Упередити системні фінпорушення

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Упередити системні фінпорушення

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Дієвість регіонального фінансового контролю, посилення його профілактичної спрямованості обумовили в останні роки стійку тенденцію до зміцнення фінансової дисципліниі. Завдання вартових - забезпечення цільового використання бюджетних фінансів, державного і комунального майна, наповнення доходної частини казни, чіткий контроль за виконанням вимог чинного законодавства.
Ревізори та аудитори виявляють непоодинокі приклади зловживань з бюджетними коштами. В умовах дефіциту бюджетних коштів та не достатнім фінансуванням бюджетних установ, місцеві бюджети втрачають значні суми доходів по надходженню плати за землю.

Мають місце йвипадки нецільового і неефективного використання коштів бюджетів усіх рівнів, державних страхових фондів, майна, що належать до державної та комунальної власності. Досить поширеними є факти недотримання встановленого порядку щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Інколи об’єкти бюджетної сфери не дотримуються граничних норм витрат на придбання автомобілів та іншого обладнання, утримання засобів мобільного зв’язку. Існують відносно великі обсяги заборгованості, в тому числі спричинені взяттям зобов’язань понад виділені бюджетні асигнування. Зафіксовані непоодинокі зловживання з використанням коштів на виплату зарплати, преміювання працівників, нарахування заробітку авансом, за невідпрацьований час або невиконані роботи, на утримання понадштатних посад тощо.

Звісно, фінансова дисципліна будь-яких установ, організацій чи то підприємств напряму залежить від компетенції та навичок в організації роботи керівника та спеціалістів. Часто бухгалтерські прорахунки допускаються через незнання положень нормативних документів. На сьогодні в деяких бюджетних установах ще існує певна необізнаність у питаннях ведення бухгалтерського обліку та відсутній належний внутрішній фінансовий моніторинг.

Слід зазначити, що при використанні законодавчих актів та нормативних документів на практиці, варто впевнитись в кінцевій редакції або наявності всіх змін до того чи іншого нормативного документу на відповідну дату.

Тому залишається необхідність у регулярному проведенні економічних занять в установах бюджетної сфери з метою належної організації діловодства, фіксації господарських операцій, своєчасному складанні первинних фінансових документів.

Сучасні аудиторські служби поступово створюються в кожному відомчому підрозділі регіону. Адже ефективно управляти бюджетними потоками можливо за умов функціонування внутрішніх фінансових служб.

Отже, при чіткому дотриманні правил та порядку ведення бухобліку можна уникнути зловживань з матеріальними цінностями та майнових проблем. А для цього потрібний, насамперед, професіоналізм бухгалтерів.

З повагою

Прес-служба
контрольно-ревізійного управління в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей