До ювілею

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

До ювілею

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Зусилля вартових - на підвищенні якості контрольних заходів, вдосконаленні методів і форм роботи, розвитку співпраці з громадами, збереженні та зміцненні кадрового потенціалу в умовах удосконалення управління державними і регіональними фінансами. В роки незалежності керівники регіонального фінансового контролю на Херсонщині багато зусиль доклали становленню фінансової системи. Не останнє місце державних ревізорів та аудиторів в загальнодержавному рейтингу - результат відповідального ставлення і професіоналізму, цілеспрямованості і послідовності в діях кожного працівника, самовідданної праці галузевих підрозділів, вмілої та ефективної організації роботи керівників відділів та секторів, аналітичної діяльності апарату управління. До речі, в КРУ Херсонщини - 42 відсотка молоді віком до 35 років.
Сьогодні контрольно-ревізійна служба відіграє певну та конкретно окреслену повноваженнями роль у фінансово-економічному житті області. Мільйони гривень, що повернулися до казни, викриття найприхованіших фінансових злочинів, невідворотне притягнення винних до відповідальності – ось реальні результати діяльності фінансових контролерів Херсонщини.
Не секрет, якщо на сторожі фінансової безпеки регіону стоять справжні лицарі контрольно-ревізійної служби, тоді з казни не пропаде жодна гривня. Завдяки цьому можна стверджувати з повним на те правом: ведеться системна робота з профілактики фінансових помилок, прорахунків та зловживань. Мета діяльності КРУ полягає не тільки у виявленні, а й у профілактиці недоліків, що можуть статися з місцевою казною, кошторисами, обліком майна та обладнання, нарахуванням та виплатою зарплати, матеріальної допомоги, премій, відпускних, добових, доплат тощо.
З життям регіону діяльність ревізорів КРУ пов’язана тісно. Під пильним оком КРУ- 320 місцевих бюджетів органів місцевого самоврядування. Щороку комплексними ревізіями місцевих бюджетів охоплено фінансових операцій на одну п’яту мільярда гривень. Не обходиться й без суворого контролю коштів обласної казни, обсяги якої на 2007 рік склали суму більш як 1 млрд. 700 млн. грн.
Сьогодні вартові таврійського краю мають право відвідувати 1382 підконтрольних об’єкти. Приміром, з 2000 року понад 8 тисяч разів контролери виходили на інспектування підприємств, установ та організацій. Ще приклад взаємодії з населенням: висвітлення різнопланової інформації про роботу державних контролерів і аудиторів через місцеві та всеукраїнські друковані, електронні ЗМІ, інтернет-видання. Так, впродовж останніх п’яти років оприлюднено близько 2,5 тис. матеріалів про результати інспектування контролерів і аудиторів Херсонщини.
Як і завжди контрольно-ревізійна служба протидіє незаконному і нецільовому використанню бюджетних коштів, безгосподарності, злочинному зазіханню на державне і комунальне майно. Утверджується належний порядок у веденні бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Сьогодні працівники служби володіють не тільки бухгалтерськими знаннями, мають високий професіоналізм, вони і принципові. Розгалужений фінконтроль на Херсонщині забезпечують майже 200 фахівців галузевих відділів і контрольно-ревізійних підрозділів управління в усіх містах і районах області. Всі вони наполегливо і самовіддано працюють, аби кошти витрачалися економно і раціонально.
Ось ще кілька цифр, котрі доказують їх професійність. Десять підрозділів територіальних відомств, що відповідають за внутрішній управлінський фінансовий контроль, гарантують керівникам надання об’єктивної інформації про витрачання бюджетних коштів та майна. Такими внутрішніми ревізорами лише за півріччя 2007 року вже проведено 140 ревізій та перевірок майже на 100 підконтрольних об’єктах. Сума виявлених фінансових порушень склала близько 3 млн.грн. Водночас сума порушень, виявлених органами Державної контрольно-ревізійної служби становить близько 100 млн. грн.
Фінансовий контроль – послідовні, виважені та обґрунтовані дії, регламентовані завданнями Президента, Уряду, ГоловКРУ, звісно, діючим законодавством. Кожне доручення, що виконується, має конкретні цілі та результати.
Служба працює на громаду. Тож не дивно, що їх праця відзначена почесними грамотами обласної ради та державної адміністрації, подяками ГоловКРУ. Всі вони роблять одну справу. Для того, щоб стало менше бюджетних правопорушень, щоб упередити ті фінансові недоліки, які гальмують розвиток самоврядування. Вартові контролю щодня цікавляться: наскільки ефективні фінансові відносини, чи обґрунтовано спрямовуються бюджетні потоки і вказують на відповідальність винних осіб за правопорушення. Державні контролери та аудитори, без перебільшення, працюють на користь Херсонщині.
Дієвість такої прискіпливої служби відчувається хоча б у тому, що висновки інспектування про допущені і зафіксовані порушення надходять, зокрема, до правоохоронних органів. Як результат, з 2000 року більш ніж 2,6 тисячі матеріалів ревізій передано правоохоронним органам. А далі приймаються відповідні рішення, вносяться законодавчі зміни, відшуковуються резерви для наповнення казни. На цьому можна було б поставити крапку. Але крім направлення прийнятих рішень вартові суспільного добра комплексно відстежують стан фінансово-господарської діяльності підконтрольних об’єктів. Вживаються невідкладні заходи з виправлення прорахунків та зловживань. Інспектувати доводиться чимало, після чого налагоджується бухгалтерський облік, знаходяться конкретні винуватці за нецільове витрачання бюджетних коштів, усуваються значні недоліки.
Багатовекторний контроль й за обігом коштів, котрі виділяються під державні програми, кредити під гарантію. Як і суми, спрямовані на утримання бюджетних установ. Зрозуміло, такий моніторинг здійснюється разом із контролюючими і правоохоронними структурами, органами місцевої влади тощо. Порушується багато гострих питань відносно правомірності земельних орендних та майнових відносин, збереження майна і обладнання.
Отже,15 років надзвичайно насичені службовими подіями і в житті ревізорів та аудиторів таврійського краю. Професійна дорога круківців врожаїться новими вагомими успіхами задля процвітання України і на достойне життя громад.
Вкладення
IMG_Табл.jpg
IMG_Табл.jpg (537.33 Кіб) Переглянуто 3454 разів

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей