Державним аудитам - «зелене» світло КРУ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Державним аудитам - «зелене» світло КРУ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Господарювання не обходиться без нових підходів до виявлення, аналізу та управління ризиками діяльності державних та комунальних підприємств, у тому числі з державною часткою майна. Адже їх діяльність неминуче пов’язана з ризиками, які суттєво впливають на результати фінансово-господарської діяльності.
Держава всіляко підтримує „на плаву” підприємства, економічно та соціально важливі для країни або певного регіону. Проте не всі підприємства „одужують” і держава не має віддачі від вкладених інвестицій. Суттєву роль у забезпеченні роботи підприємств комунальної та державної форми власності відіграє ефективний менеджмент. Але, на слуху досить багато прикладів, коли бездіяльність керівників в управлінні державним та комунальним майном призводить до безповоротної втрати підприємств та майна, а бюджет недоотримує значні фінансові ресурси.
Часто-густо ревізор, виявляючи факти безгосподарності, неефективного управління майном, фінансовими та матеріальними ресурсами, доведенням підприємства до банкрутства не може відобразити їх документально, якщо не порушено закон. Ревізія донедавна була фактично єдиною формою контролю. Відтепер інспектування є „універсальним” інструментом щодо збирання інформації аналітичного змісту.
Давно назріла необхідність проведення не лише ревізій суб’єктів господарювання, а й аудитів їх фінансово - господарської діяльності. На думку провідних учених, економістів, подальший розвиток економіки передбачає вдосконалення фінансового контролю за розподілом та використанням державних коштів шляхом запровадження аналітичних методів дослідження, тобто - аудиту.
Між аудитом та ревізією існують певні відмінності. Якщо під час ревізії досліджується законність прийнятих рішень здійснених операцій, то державний фінансовий аудит передбачає комплексне дослідження суб’єкту господарювання і поєднує в собі перевірку разом з аналізом фінансово – господарської діяльності підприємства. Така ґрунтовна робота має на меті оцінювання не лише дотримання законності, а й рівня ефективності управління майном, досягнення суб'єктами господарювання визначених цілей і завдань.
За останні роки система контрольно-ревізійної роботи зазнала чималих кардинальних змін, відбулося зміщення акцентів з фіскальних ревізій на державний фінансовий аудит. Отже на часі поступовий перехід з фіксації порушень до здійснення державних аудитів та спрямування основних зусиль не тільки на виявлення порушень, на попередженні і недопущенні державних втрат.
Об’єктом державного аудиту є державні кошти і майно, а користувачами звітів – державні органи. На відміну від аудиту, що здійснюється приватними аудиторами та приватними аудиторськими фірмами на платній основі, державний аудит проводиться органами Державної контрольно-ревізійної служби та Рахунковою палатою України. В тому, що ця форма контролю своєчасна й необхідна, вже ніхто не має сумнівів.
Нині ж запроваджено декілька видів державного фінансового аудиту. На повну силу використовується аудити виконання бюджетних програм, місцевих бюджетів, починають робитись перші спроби у проведенні аудитів діяльності у сфері державної та комунальної форм власності. Такі заходи розкривають широкі перспективи перед КРУ і дають майже необмежені можливості, аби оцінити стан управління суб'єктами господарювання державного сектора економіки, висувати чіткі пропозиції суб’єктам господарювання відносно покращення ситуації в роботі підприємства.
Наразі згідно з планом контрольно-ревізійної роботи на ІV квартал 2007 року, аудитори контрольно-ревізійного управління Херсонщини беруть участь у проведенні державного фінансового аудиту фінансово-господарської діяльності Херсонської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку „Укрпошта”.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот], Яндекс.Пошук [пошуковий робот] і 0 гостей