СКАРБНИЦЬ ФІНАНСОВИЙ НЕСПОКІЙ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

СКАРБНИЦЬ ФІНАНСОВИЙ НЕСПОКІЙ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

До Дня 15-річчя Державної контрольно-ревізійної служби України

15 років контрольно-ревізійна служба міста Нова Каховка стоїть на варті формування, володіння, розпорядження, використання бюджетних фінансів. Вартові контролю попереджають, виявляють, усувають та припиняють порушення чинного законодавства. Яким чином контролери-ревізори допомагають громадам скеровано управляти господарською діяльністю, сприяючи тим самим реалізації соціально-економічних положень основного Закону України – Конституції?

З початку цього року на 27-ми підприємствах та установах міста виявлено порушень фінансової дисципліни на суму понад 1,6 мільйона гривень. Інспектування засвідчило, що не має належного контролю за виконанням фінансово-бюджетної дисципліни та ефективним управлінням бюджетними ресурсами. Основні порушення не дотримання підконтрольними об’єктами основних вимог законодавства з питань оплати праці. А це в свою чергу призвело до зайвого нарахування зарплати на суму майже в 280 тисяч гривень та недоотримання окремими громадянами заробітку на суму 275 тисяч гривень. Трапляються й факти нестач, лишків, незаконного списання та заниження вартості основних засобів та матеріальних цінностей по бухобліку, що свідчить про недостатній рівень знань законодавчих та нормативних документів бухгалтерами установ та підприємств нашого міста. І як результат, 40 посадовців притягнуто до адмінвідповідальності.
Продовжується протидія незаконному та нецільовому витрачанню бюджетних коштів, безгосподарності, злочинному зазіханню на державне і комунальне майно. Так прикладом є те, що протягом 11 місяців поточного року ревізори міста виявили факти нецільового використання бюджетних коштів на суму понад 130 тисяч гривень. На 2-х керівників підприємств було складено протоколи про бюджетне правопорушення.
А через неправомірні дії окремих горе-керівників, пов’язаних з безоплатним наданням в оренду природних і матеріальних ресурсів, укладення збиткових договорів, у тому числі за заниженими ставками орендної плати, скарбниці всіх рівнів недоотримали належних доходів у сумі понад 50 тисяч гривень. Встановлено факт утримання понаднормативної чисельності працівників, витрати на утримання яких, за рахунок бюджетних коштів загалом на суму понад 54 тисячі гривень.
Водночас ревізорами забезпечено максимальне усунення встановлених порушень у використанні коштів муніципальної казни та їх профілактики в подальшому. Така робота сприяє наповненню доходів казни, поновленню вартості майна по обліку, попереджує факти його розкрадання і привласнення.
Не секрет, що фінансова дисципліни напряму залежить від виправлення недоліків при витрачанні бюджетних коштів разом із муніципальними структурами, контролюючими та правоохоронними органами. Адже запобігти марнотратству можна лише у разі системної попереджувальної профілактичної роботи. І в цьому бачиться вихід з тих непростих ситуацій, які виникли через недотримання окремих положень Бюджетного Кодексу України та інших законодавчих і нормативних актів.
Ревізорська праця потребує відповідальності, принциповості та самодисципліни. Службовці регулярно проходять навчання за фахом, відвідують семінари, підтримують рівень кваліфікації шляхом постійної самоосвіти. Наша мета – упередити незаконне та неефективне витрачання державних коштів. Варто нагадати знову: змінюється ідеологія фінансового контролю. Крім фіскального він набирає аналітичного змісту. Вводяться аудиторські дослідження окремих галузей, здійснюється економічний аналіз фінансових показників, визначається рівень ефективності господарювання підконтрольних об’єктів.
Дієвий багатовекторний фінансовий контроль робить бюджет публічним та ефективним, удосконалює бюджетні відносини, підвищує регулювання економічних процесів, забезпечує дотримання нормативних вимог щодо формування і використання фінансових ресурсів. Не останнє місце державних ревізорів та аудиторів в загальнодержавному рейтингу - результат належного ставлення і професіоналізму, цілеспрямованості і послідовності в діях кожного працівника, самовідданної праці галузевих підрозділів, вмілої та ефективної організації роботи керівників відділів та секторів, аналітичної діяльності апарату управління. До речі, в КРУ Херсонщини - 42 відсотка молоді віком до 35 років.
Отже, безліч питань доводяться розглядати та вирішувати працівниками контрольно-ревізійного відділу в м. Нова Каховка. Адже економічні відносини розвиваються, зростають обсяги роботи, пов’язаної з ефективним використанням бюджетних коштів бюджетів усіх рівнів. Не залишається поза увагою КРУ й питання ефективного використання державного та комунального майна. Також контролюється правомірність здійснення державних закупівель та наповнення доходної частини бюджету.
Контрольно-ревізійний відділ активно співпрацює з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, податковою службою, правоохоронними органами та іншими контролюючими структурами.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот], Trendiction [бот] і 0 гостей