ТЕТ-А-ТЕТ з МІЛЬЙОНАМИ

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

ТЕТ-А-ТЕТ з МІЛЬЙОНАМИ

Сообщение Прес-служба КРУ » 29 ноя 2007, 13:27

ТЕНДЕРИ ІНСПЕКТУЄ КРУ

Державний нагляд та контроль щодо проведення тендерів покладено саме на органи Державної контрольно-ревізійної служби. За 11 місяців 2007 року встановлено порушень у сфері державних закупівель загалом на суму 6,5 млн грн. на 295 підконтрольних об’єктах Херсонщини.

КРУ, перевіряючи правомірність тендерних процедур під час інспектування, фіксує ряд відхилень від норм законодавства. І не лише з причини того, що останнім часом консалтингові фірми „проковтнули” мільйонні суми бюджетних коштів за сприяння в оформленні відповідної документації, що інколи затягує хід державних закупівель.
Фінансові порушення виявляються й при складанні річних планів. Аналізуючи тендерні „талмуди”, ревізори встановили, приміром, необґрунтоване скорочення термінів подання тендерних пропозицій. Нерідко торги взагалі не проводилися, сам предмет закупівель визначався без нормативних підстав. До того ж траплялися непоодинокі казуси: неврахування термінів укладання договорів, деякі „сфабриковані” папери не відповідали наявним тендерним пропозиціям. Також неповною мірою виконувалися регламентовані умови договорів. Переглянувши звіти, вартові бюджетних відносин неодноразово констатували по об’єктах відсутність інформації про замовника торгів, опису предмета закупівлі, кількості товарів, критеріїв порівняння та оцінки тендерних пропозицій, найменування та адреси учасників. Інколи договори на закупівлю укладалися не лише з учасниками переможцями торгів, а й з іншими постачальниками.
Суттєвих зауважень вдосталь. Ревізіями державних підприємств лісового господарства виявлено наступне. У Скадовському досвідному лісомисливському господарстві без „тендеріади” витрачено майже 686 тис.грн. на придбання саджанців, паливно-мастильних матеріалів та запасних частин. Херсонське лісомисливське господарство витратило майже 371 тис.грн., забувши про державні закупівлі, „розвіяло” фінанси на бензин, дизельне паливо і запасні частини. Збур’ївське лісомисливське господарство закупивши сіянці кримської сосни, в оголошенні про тендери не вмістило даних про предмет закупівлі. Великокопанівське лісомисливське господарство не оприлюднило запиту цінових пропозицій на закупівлю паливно-мастильних матеріалів.
Каховський магістральний канал впродовж січня-травня 2007 року знову ж таки без проведення тендерних процедур придбав палива на суму майже 241 тис.грн. Одна з обласних бюджетних установ у І півріччі чомусь без проведення тендерних процедур придбала офісної техніки, бухгалтерських бланків, поліетиленових пакетів, одержала послуги зі зварювальних робіт та сплатила за комп’ютерні програми загалом на суму понад 693,3 тис.грн. Контролери „ставлять на рейки” державні закупівлі регіонального рівня, усуваючи виявлені прорахунки щодо формування складу тендерного комітету і, звісно, переконливо пред’являючи зауваження конкретним винуватцям. До речі, в цілому по області більш ніж 6,3 млн. бюджетних коштів взагалі витрачено без проведення тендерних процедур. Тому й складено 45 протоколів про адмінправопорушення на винних посадовців. У той же час матеріали, надані правоохоронним органам і знаходяться на розгляді місцевих судів.
КРУ відстежуватиме й надалі „бурхливу” діяльність приватних підприємців, інших суб’єктів господарювання, з якими замовники торгів уклали угоди. Приділятиметься особлива увага аналізу перерахованих фінансових сум у ході закупівель, товарів, робіт та послуг зі сторони всіх без виключення учасників торгів.
Предметно обговорити проблемні питання з ревізорами стосовно державних закупівель можна за допомогою тендерної лінії КРУ протягом робочого часу за телефонами в Херсоні 492198, 494052.

Ответить

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 2 гостя