ЗЕМЛЯ ЗДАЛЕКА І ЗБЛИЗЬКА

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ЗЕМЛЯ ЗДАЛЕКА І ЗБЛИЗЬКА

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Державне багатство


Аудит ефективності витрачання бюджетних фінансів, проведений КРУ в Херсонській області за період з 2003 по ІІ півріччя 2007 років стосовно розвитку земельної реформи підтвердив ряд недоліків у реалізації політики з врегулювання земельних відносин. Чому ж не було ефективного впливу на розвиток земельних відносин таврійського краю?

Протягом 2003-2006 років на Херсонщині з казни всіх рівнів на вирішення земельних проблем спрямовано понад 2,4 млн.грн. До речі, витрати державної скарбниці склали 88 відсотків. Деякі прогалини у проведенні земельної реформи в області пов’язані з неузгодженістю дій територіальних громад.

На жаль, місцеві громади не неповністю профінансували заходи земельної реформи загалом на суму майже 12 млн.грн. Зокрема, місцеві кошики внаслідок не раціонального використання земельних площ втрачають значні доходи, які не зайві в їх казні.

Попри те, з державної та місцевої казни були витрачені кошти на грошову оцінку населених пунктів, місцеві громади не «поспішали» переглядати ставки земельного податку. Через що, 15 місцевих скарбниць Херсонщини розрахунково втратили 265 тис.грн. доходів. При наявних у достатніх розмірах коштів від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, територіальні громади Білозерського, Каховського районів та міста Херсона не зосередили достатньої уваги на проведення заходів з охорони земель, зокрема, рекультивацію та заліснення площ загалом на території 270 га.

З 6705 договорів оренди в кожному 11 випадку (566) виявлено факти недотримання вимог земельного законодавства. І в першу чергу, зі сторони сільських та селищних рад, котрі недоотримали понад 8 млн.грн. Близько 4 млн.грн. не надійшло до казни з причини недостатнього контролю за своєчасністю надходження орендної плати та сум, отриманих з продажу землі несільськогосподарського призначення. Також зафіксовано 79 випадків використання землі без укладення договорів оренди. Як результат, втрачено понад 1 млн.грн.

Враховуючи підсумки державного фінансового аудиту, КРУ пропонує прискорити розробку державного акту на право комунальної власності на землю. Потребує розв’язання проблема щодо співфінансування робіт по розмежуванню земель різної форми власності з урахуванням вимог тендерного законодавства. Також запропоновано конкретизувати обсяги робіт та суми фінансування за першочерговими напрямами врегулювання земельних питань Херсонщини. А районам рекомендовано передбачити достатнє фінансування заходів земельної реформи в проектах бюджетів на наступний рік.
  • Похожие темы
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”