СКАРБНИЦЬ ФІНАНСОВИЙ НЕСПОКІЙ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

СКАРБНИЦЬ ФІНАНСОВИЙ НЕСПОКІЙ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

До 15-річчя Державної контрольно-ревізійної служби України


СКАРБНИЦЬ ФІНАНСОВИЙ НЕСПОКІЙ

15 років контрольно-ревізійна служба стоїть на варті формування, володіння, розпорядження, використання бюджетних фінансів. Вартові контролю попереджають, виявляють, усувають та припиняють порушення чинного законодавства. Яким чином контролери-ревізори допомагають громадам скеровано управляти фінансово - господарськими справами, сприяючи тим самим реалізації соціально-економічних положень основного Закону України – Конституції

Так, з початку цього року на 12-ти підприємствах та установах Великоолександрівського району виявлено порушень фінансової дисципліни на суму понад 1,8 мільйона гривень. Інспектування засвідчило, що немає належного контролю за виконанням фінансово-бюджетної дисципліни та ефективним управлінням бюджетними ресурсами. Недотримання підконтрольними об’єктами вимог законодавчих і нормативних актів з питань оплати праці призвело до зайвого нарахування заробітної плати на суму 13 тисяч гривень та недоотримання окремими громадянами заробітку на суму майже 7 тисяч гривень. Трапляються й факти нестач, лишків, незаконного списання та заниження в обліку вартості основних засобів та матеріальних цінностей, незаконного відшкодування витрат, проведених за рахунок підзвітних коштів, що свідчить про недостатній рівень знань законодавчих та нормативних документів бухгалтерами установ та підприємств нашого району. Як результат, 18 посадовців притягнуто до адміністративної відповідальності.
Продовжується протидія незаконному та нецільовому витрачанню бюджетних коштів, безгосподарності, злочинному зазіханню на державне і комунальне майно. Протягом 11 місяців поточного року ревізори району виявили факти нецільового використання бюджетних коштів на суму понад 64 тисячі гривень. На 2-х керівників установ складено протоколи про бюджетне правопорушення.
А через неправомірні дії окремих горе-керівників, пов’язаних із безоплатним наданням в оренду природних і матеріальних ресурсів, укладення збиткових договорів, у тому числі за заниженими ставками орендної плати, скарбниці всіх рівнів недоотримали належних доходів у сумі понад 14 тисяч гривень.
Водночас КРУ забезпечило максимальне усунення встановлених порушень у використанні коштів казни та їх профілактики в подальшому. Не секрет, що фінансова дисципліна напряму залежить від виправлення недоліків при витрачанні бюджетних коштів спільно з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронними органами та іншими контролюючими структурами. Адже запобігти марнотратству можна лише у разі системної профілактичної роботи.
Ревізорська праця потребує відповідальності, принциповості та самодисципліни. Службовці регулярно проходять навчання за фахом, відвідують семінари, підтримують рівень кваліфікації шляхом постійної самоосвіти. Наша мета – упередити незаконне та неефективне витрачання державних коштів. Варто нагадати знову: змінюється ідеологія фінансового контролю. Крім фіскального він набирає аналітичного змісту. Вводяться аудиторські дослідження окремих галузей, здійснюється економічний аналіз фінансових показників, визначається рівень ефективності господарювання підконтрольних об’єктів.
Дієвий багатовекторний фінансовий контроль робить бюджет публічним та ефективним, удосконалює бюджетні відносини, підвищує регулювання економічних процесів, забезпечує дотримання нормативних вимог щодо формування і використання фінансових ресурсів. Не останнє місце державних ревізорів та аудиторів в загальнодержавному рейтингу - доказ належного ставлення і професіоналізму, цілеспрямованості і послідовності в діях кожного працівника, самовідданної праці галузевих підрозділів, вмілої та ефективної організації роботи керівників відділів та секторів, аналітичної діяльності апарату управління.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Ahrefs [SEO бот], Common Crawl Foundation [бот] і 1 гість