ПОЗБУТИСЯ ТРАНЖИРСТВА

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ПОЗБУТИСЯ ТРАНЖИРСТВА

Повідомлення Прес-служба КРУ »

26 січня минає 15 років з часу утворення Державної контрольно-ревізійної служби в Україні. Державні контролери та аудитори активно співпрацюють з органами державної влади та самоврядування, податковою службою, структурами внутрішнього фінансового контролю та правоохоронними органами. Про діяльність та перспективи контрольно-ревізійного відділу в Чаплирнському районі розповідає начальник відділу Олена Мальченко.
- Олена Миколаївна, які ж основні завдання та плани районної контрольно-ревізійної служби? Які здобутки очолюваного Вами колективу?

- Виконання завдань вимагає практичного застосування нормативно-правових та законодавчих актів держави, проведення системної роботи з бюджетними установами і організаціями відносно підвищення рівня економічної підготовки керівників та бухгалтерів. Наша спільна мета - зміцненити фінансово-бюджетну дисципліну в районі та, загалом, своєчасне виконувати поставлені законні вимоги про усунення виявлених недоліків і порушень.
Під час ревізій, проведених у 2007 року, виявлено фінансових порушень на загальну суму більш ніж 15,7 млн. гривень. Інспектування засвідчило: не зафіксовано належної фінансово-бюджетної дисципліни та ефективного управління бюджетними ресурсами. Прикро, на всіх обревізованих установах та організаціях встановлені порушення. Адже розпорядники бюджетних коштів недотримувалися виконання законодавчих і нормативних документів на стадіях їх планування та використання. Виявлено факти необґрунтованого та нецільового витрачання бюджетних коштів. До того ж іноді на об’єктах контролю порушувалися окремі вимоги чинного законодавства з оплати праці, оплати вартості завищених обсягів будівельних та ремонтних робіт і послуг.
Поряд із цим не забезпечено повної відповідальності за обґрунтуванням правильності проведених розрахунків, розподілу видатків за економічною структурою. Значна увага вартових направлена на виявлення і припинення фактів втрат належних бюджету доходів, а також на контроль за законним використанням коштів державного бюджету, що направляються на реалізацію програм розвитку аграрної галузі району.
Протягом 2007 році тривала робота комісії по визначенню переліку сільськогосппідприємств на отримання державної дотації на посіви озімих і ярих культур та відшкодування за понесені втрати від посухи. Значна увага - фактичному обстеженню посівів та, неодмінно, детальній перевірці поданих документів, їх достовірність. Тому державна казна зберегла бюджетні кошти по Чаплинському району в сумі понад 553 тис. грн.
З метою профілактики порушень особливу увагу приділено персональній відповідальності порушників фінансової дисципліни. 24 посадовця притягнуто до відповідальності. Коли з їх сторони не вжито дієвих заходів із відшкодування фінансових порушень, тоді правоохоронці отримують від інспекторів КРУ змістовну оперативну інформацію.
Забезпечено максимальне усунення встановлених прорахунків у використанні коштів бюджету та їх профілактики в подальшому. Це також результат тісної співпраці та взаємодії з районною владою, районним відділенням Державного казначейства, правоохоронними органами, керівниками підприємств та установ. Щиро вдячна їм за взаєморозуміння та тісну взаємодію задля ощадливого витрачання бюджетних коштів.
Хочу відзначити працю колективу Біосферного заповідника Асканія-Нова, районного відділу освіти, Чаплинського центру зайнятості, в де бухгалтерський облік знаходиться на належному рівні, та є зразковими для інших. Чаплинський професійно-аграрний ліцей, по-господарськи зберігає тенхнічно-матеріальну базу для підготовки молодих кадрів нашого району.
Водночас деякі сільради не мали дієвого фінконтролю за наповненням скарбниці. Їх невпорядкований бухгалтерський облік призвів, природно, до збитків, недоотримання доходів та інших грошових порушень. Крім того наслідки інспектування вимагають повного і своєчасного усунення виявлених прорахунків та притягнення до матеріальної і дисциплінарної відповідальності винуватців.

- Ваші побажання керівникам, відповідальним за витрачання державних коштів і майна?
- Бажаю керівникам установ не потрапляти в поле зору прес-служби КРУ. Державні службовці покликані діяти професійно, політично нейтрально, бути позбавленими від корупції, кругової поруки, бюрократизму.
Користуючись нагодою, вітаю працівників та ветеранів з 15-ти літтям Державної контрольно-ревізійної служби та бажаю здоров’я, успіхів у справах, високого професіоналізму, поваги і взаєморозуміння від установ та підприємств району.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей