САМОВРЯДУВАННЮ НА КОРИСТЬ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

САМОВРЯДУВАННЮ НА КОРИСТЬ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

САМОВРЯДУВАННЮ ДО УВАГИ

Державній контрольно-ревізійній службі України – 15 років. Не секрет: за результатами роботи контролерів приймаються впливові рішення відносно фінансової безпеки держави.
Зокрема, Бериславський районний контрольно-ревізійний відділ здійснював заходи щодо обґрунтованого витрачання бюджетних грошей. Намагання ревізорів зосереджено на стратегічно важливих сферах: аграрному секторі економіки, соціальному захисті, житлово-комунальному господарстіо, співпраці з місцевим самоврядуванням.
Вартові суспільного добра взаємодіють з правоохоронними, іншими контролюючими органами та виконавчою владою на місцях при здійсненні контрольних заходів за витрачанням коштів і матеріальних цінностей, їх збереженням, стану та достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
На постійному контролі – виконання місцевих бюджетів. Проводяться й контрольні заходи за ініціюванням правоохоронних органів. Проте мають місце порушення бюджетної дисципліни, незабезпечення збереження державної та комунальної власності. Встановлені факти незаконного, нецільового витрачання бюджетних коштів, нестач в Раківській, Н.Бериславській, Шляхівській, Зміївській, Високівській, Качкарівській, Ново райській та Ольгівській сільських радах, КП „Бериславська ЖЕК -1, КП „Бериславтеплокомуненерго”, КВУ „Бериславський водоканал”, КП „Комунальник”, КП „Скіф” та інші. За порушення законодавства посадові особи притягувалися до відповідальності.
Протягом 2007 року спеціалісти відділу провели 22 ревізій, в яких виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму 616,68тис.грн., з них тільки фінансових порушень, що призвели до збитків на суму 504,43тис.грн. (недостач – 22,54тис.грн., незаконних витрат ресурсів – 429,28тис.грн., нецільові витрати – 52,61тис.грн.).
Так, інспектуванням встановлено фінансових прорахунків у витрачанні бюджетних коштів на виплату зарплати, допомог, премій та інших виплат на загальну суму 100,3тис.грн. (Н.Бериславська, Шляхівська, Високівська, Качкарівська, Ольгівська сільські ради, Територіальна виборча комісія територіального виборчого округу №185, КП „Скіф”, Бериславське педагогічне училище та інші).
Приміром, по Шляхівській сільській раді та по КП „Комунальник” ревізією дотримання законодавства при здійснені операцій з оплати праці сумісників та за трудовими угодами встановлено, що підприємствами протягом ревізійного періоду здійснювалися виплати за трудовими угодами без підтверджуючих документів (актів виконаних робіт) на загальну суму 8,71тис.грн. та 0,66тис.грн. відповідно в зв’язку з чим зайво перераховано до соціальних цільових фондів в сумі 3,22тис.грн. та 0,24тис.грн. відповідно.
Окремі керівники не приділяли належної уваги контролю за наявністю та використанням державного та комунального майна, внаслідок чого допущено недостач товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 22,54тис.грн. (КП „Бериславтеплокомуненерго”, КП „Бериславська ЖЕК – 1”, КП „Скіф”), лишків ТМЦ та заниження в обліку вартості активів на суму 734,14тис.грн. (Раківська, Н.Бериславська, Зміївська, Високівська сільські ради, КП „Бериславтеплокомуненерго”, КП „Скіф”, Бериславський аграрний ліцей та інші установи та організації).
На прикладі лише одного Бериславського району зафіксовано фінпорушень з земельного законодавства на досить великих площах у межах Раківської, Новобериславської, Зміївської, Шляхівської, Новорайської та Високівської сільрад. Саме там місцеві скарбниці втратили через ненадання земель в оренду майже 130 тисяч гривень. В свою чергу правоохоронним органам передано 4 матеріали ревізій, складено 4 протоколи про адмінправопорушення.
По всіх громадах встановлено порушення Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”. Адже майже 2,5 тис.га земель запасу не використовувалися територіальними радами для вирощування сільгосппродукції. Таким чином через відсутність орендних земельних договорів місцева казна недоотримала чималі кошти. Тому, що не було правовстановлюючих документів, а деякі земельні ділянки неправомірно використовувалися підприємцями під майстерні і зерносховища та забудови.
Залишаються першочерговими завдання щодо забезпечення цільового використання бюджетних коштів, державного та комунального майна, наповнення доходної частини бюджету, а обов’язковими умовами дотримання у своїй діяльності основних принципів є законність, об’єктивність, етичність.
Пройдено складний і тернистий шлях, який характеризується і досягненнями, і проблемами. Служба зберегла свою міць та ресурси, набула певного аналітичного досвіду в роботі, постала сучасним „лицарем”, на захист інтересів держави. КРУ дає неупереджену оцінку рівню виконання державних програм і всіх аспектів бюджетного процесу; виявляє резерви у формуванні і витрачанні державних ресурсів; встановлює причини відхилень від законності фінансово-господарських операцій...
Отже, реалізуються ключові завдання правового організаційного і практичного характеру, визначені законодавством України.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей