«Власний дім» у кожне село

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

«Власний дім» у кожне село

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Аудиторське дослідження КРУ Херсонщини довело: при тому, що з року в рік бажаючих отримати пільговий кредит на поліпшення житлово-побутових умов зростає, місцеві скарбниці виділяють недостатні суми коштів для будівництва на селі.
Як свідчить статистика, в сільській місцевості проживає близько сорока відсотків населення Херсонської області. Через зниження обсягів будівництва житла на селі, основних об’єктів соціально-культурного призначення, інженерних мереж в середньому щорічно кількість населення зменшується на 6 тисяч осіб.
Житлова проблема в селі залишається однією з найгостріших соціально-економічних проблем в області. Будівництво житлових будинків у сільській місцевості в трудонедостатніх селах за останні роки практично припинилось.
Отже, одна з найгостріших соціальних проблем регіону потребує невідкладного вирішення. Прикро: жодного квадратного метра житла за останні три роки не введено в Іванівському, Великолепетиському і Нововоронцовському районах. У Високопільському, Великоолександрівському, Генічеському та Новотроїцькому районах руйнуються житлові будинки через підтоплення ґрунтовими водами.
Одна з причин – зниження обсягів будівництва нового житла на селі та відсутність інвестицій на благоустрій існуючого житлового фонду.
Проаналізовано нормативні та законодавчі акти, досліджено тисячі кредитних угод, справ позичальників тощо. Висновок аудиторів: таврійському селу вкрай потрібні чималі фінансові вливання для побудови садиб, придбання житла і подальшого розвитку комунікаційних мереж. На Херсонщині працює регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі „Власний дім” за 2006-2011 роки. На її виконання з різних джерел фінансування витрачено близько 18,5 млн.грн.
Так, більшу частину бюджетних грошей витрачено на газифікацію за рахунок кооперативів по будівництву магістральних, вуличних та дворових газових мереж. Всього ж на газифікацію будинків та будівництва нового житла укладено понад 2,5 тис. угод. Приміром сім’ям села Сергіївка Каховського району надано „газових” кредитів на суму близько 1,3 млн.грн. В селі Правдине Білозерського району 212 сімей отримали кредит на газифікацію, 90 родин сплатили власні кошти.
Аудитом окреслено ряд проблем, котрі стримують розвиток житлового будівництва. По-перше, місцева влада та самоврядування виділяють недостатні суми коштів на будівництво житла. Виявлено випадки затвердження сум на пільгове кредитування в місцевих бюджетах з подальшим їх зменшенням, що звужує можливості використання кредитів у Великолепетиському та Верхньорогачицькому районах. Слід також зазначити, що участь місцевих кошиків в реалізації регіональної програми „Власний дім” є головним джерелом по залученню будівельних інвестицій до села.
Майже половина позичальників сплачують кредит достроково. Водночас не обійтися без досудової роботи. Отримувачі кредитів одержали 645 повідомлень з попередження про сплату кредиту та відсотків за користування ним, чим досягнуто повернення третини мільйона гривень кредитних ресурсів. До того ж Херсонським фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі направлено позовні заяви, розглянуті на суму 183 тис.грн. з метою стягнення прострочених кредитів і застосування штрафних санкцій.
Таким чином, державний фінансовий аудит дозволив виявити реальний стан з поліпшення житлових умов сільського населення. Зокрема, до джерел фінансування обласної програми індивідуального будівництва варто внести доповнення, як і до питань з газифікації будинків та спорудження інженерних мереж. А в районах області доцільно додатково створити представництва Херсонського обласного фонду підтримки будівництва на селі. Окрім того, місцевій владі треба мати реальну картину щодо жителів, бажаючих поліпшити житлові умови за допомогою пільгового кредитування.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей