Добрий день, це КРУ?

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Добрий день, це КРУ?

Повідомлення Прес-служба КРУ »

„... ЗВЕРТАЮСЯ ДО КРУ, ЯК ДО ОСТАННЬОЇ ІНСТАНЦІЇ, БЕЗ ЯКОЇ ПОРЯДКУ НЕ БУДЕ”
(здійснення неупередженого контролю за дотриманням вимог
Закону „Про звернення громадян” на Херсонщині)

В центрі уваги державних службовців – задоволення прав і свобод людини, надання населенню насамперед юридичної допомоги відносно правочинного бюджетного законодавства. Кожний, хто звертається до КРУ, намагається отримати вичерпну відповідь на заявлену болючу проблему. Не є виключенням і робота зі зверненнями громадян у КРУ в Херсонській області.

Заявникам бракує відомостей про законодавчі зміни, нарахування пенсії, порядку надання субсидій та соціальних виплат, про діяльність житлово-експлуатаційних служб.
Торік у межах компетенції органів Державної контрольно-ревізійної служби КРУ в Херсонській області розглянуто письмові звернення, з яких 72 відсотки стосувалися питань з роз’яснення чинного законодавства. Деякі громадяни не мають чіткого уявлення про оренду комунального майна для підприємців, не володіють нормативними актами, котрі регулюють відносини між приватниками і місцевою владою.
Третина звернень надійшла до КРУ з проханням провести інспектування. У 8 відсотках повідомлень жителі області розповідали про крадіжки, нестачі та інші зловживання. Дописувачі отримують вичерпні та фахові відповіді. Вживаються подальші заходи з недопущення недбалого ставлення до ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Письмові звернення громадян мають чимало прикладів несправедливого ставлення органів влади, керівників бюджетної сфери до працівників, літніх людей, пільгових категорій населення. Адже соціально незахищені верстви населення шукають правди у ревізорів КРУ, сподіваючись, що їхні права будуть підтримані державною контрольно-ревізійною службою. Інколи ревізії розкривають необґрунтовані операції з коштами. Юристи управління разом із галузевими відділами, розглядаючи листи громадян, з’ясовують ті обставини, що заважають, приміром, працівникам одержати нарахування по зарплаті, відпускним, матеріальної допомоги. Результати ревізій доводяться до відома трудових колективів підприємств, установ і організацій, котрі перевірялись.
Загальна ж кількість звернень, направлених громадянами до КРУ Херсонщини у 2007 році, збільшилася на третину порівняно з 2006 роком. Правильність нарахування заробітних плат, питання розрахунку пенсії, та обґрунтованих підстав з підвищення розмірів оплати житлово-комунальних послуг, факти неналежного надання послуг з опалення та водовідведення споживачам – такий перелік питань, порушених жителями області. Водночас п’ята частина звернень містила прохання провести інспектування, за якими проведено шість ревізій. Впродовж року через засоби масової інформації населення 83 рази дізнавалося про функціонування телефону довіри КРУ за номером у Херсоні (0552) 263628.
Досвід розгляду звернень засвідчує: заявники, як правило переймаються переважно особистими проблемами, найшвидшим їх розв’язанням. Такий висновок ґрунтується після аналізу звернень, що надійшли впродовж останніх років. Адже порушені питання здебільшого носять соціальне навантаження і найчастіше стосуються не вірного нарахування або виплати заробітку, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, у тому числі малозабезпеченим родинам, або відмови при наданні пільг з оплати житлово-комунальних послуг чи порушення при розпаюванні земель. Телефон довіри дозволяє оперативніше реагувати на актуальні питання не лише житлово-комунального господарства. Інколи телефонують громадяни, які ставлять питання не за повноваженнями контрольно-ревізійної служби. Приміром, сусід є крадієм, проїхала завантажена піском машина, у дворі викопали глибоку яму, таксисти працюють з клієнтами без лічильника тощо. Подібні звернення не підлягають розгляду вартовими бюджетних відносин.
Окремий напрям – порушення питань щодо необґрунтованого витрачання, на погляд авторів звернень, коштів, виділених на ремонтні роботи під’їздів, каналізаційних систем, даху та інших робіт у багатоквартирних будинках. Надходять звернення від мешканців сільської місцевості. Приміром, селяни повідомляють ревізорам про їх підозру у зборі надмірних сум коштів на щеплення свійських тварин. Звернення, в тому числі й анонімні, де населення повідомляє про крадіжки, розтрати, недостачі та інше, переважно надсилаються місцевим правоохоронним органам.

НА ВАРТІ СПРАВЕДЛИВОСТІ,
ПРОТИДІЮЧІ НЕДБАЛОСТІ

Ревізори Херсонщини продовжують прискіпливо розглядати проблемні питання у вигляді усних та письмових звернень. Водночас завдяки телефону довіри КРУ вартові бюджетних відносин мають і прямий зв’язок з громадою, за графіком ведеться особистий прийом відвідувачів. Структурні підрозділи управління, здійснюючи моніторинг фінансових потоків, державних закупівель тощо, не залишають поза увагою правомірність використання державного та комунального майна, розподілу бюджетних сум, користування природними ресурсами. При цьому важливо не пропустити жодної цифри, жодного руху коштів. Робота вартових копітка й напружена, вимагає максимум компетентності, зосередженості, й головне, професійності. Адже виявляючи недоліки у бюджетній сфері, ревізори мають навчити бухгалтерів, як надалі чинити правильно, не порушуючи діючих законів.
Іншими словами, у зверненнях віддзеркалюються досить гострі і актуальні соціально-економічні проблеми громади з точки зору пересічного мешканця окремого району, міста, села, вулиці, помешкання. А відтак КРУ практикує врахування відомостей, зазначених у зверненнях при проведенні планових контрольних заходів на підконтрольних об’єктах з питань недотримання вимог фінансового законодавства.
Розгляд звернень громадян здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства та перебуває на постійному контролі ревізорів Херсонщини. Так, громадянка Наталія М., як то кажуть, знайшла правду. Адже з неї, методиста Цюрупинського центру культури та дозвілля, помилково було утримано кошти в сумі 721 грн., які вона намагалася отримати у вигляді матеріальної допомоги на протезування. Після звернення до ревізорів Бериславського району вчитель – пенсіонерка Лілія М. отримала 112 грн від райвідділу освіти не донараховану їй суму, передбачених ст.57 Закону України „Про освіту”. Громадянин, що мешкає у Великолепетиському районі, просив перевірити розрахунок заробітної плати при його звільненні з організації. Після втручання ревізорів КРУ йому було донараховано 1013,8 грн., які він отримав.
За допомогою звернувся й лікар Бериславської районної поліклініки І. щодо надання роз’яснення про правильність нарахування та виплати коштів на відрядження. Заявника поінформовано: поставлені питання розглядатимуться під час ревізії фінансово-господарської діяльності Бериславського територіального медичного об’єднання і про результати розгляду звернення йому повідомлено. Жителька Нижньосірогозького району просила письмово роз’яснити, наскільки їй законно виплачуються преміальні нарахування як секретарю за період роботи у дільничній виборчій комісії окружного виборчого округу № 188. Ревізори відповіли, що, згідно з діючим законодавством розподіл премії проводиться комісією, а нарахування преміальних сум проводиться на основі наданого протоколу засідання комісії.
Не завжди звернення заявників підтверджуються. При проведенні планової ревізії цільового витрачання коштів державного бюджету та стану збереження майна в Каховському державному аграрному технікумі розглянуто питання, порушені громадянкою Лідією Ч. Так, співставлення квитанцій та прибуткових касових ордерів із записами касової книги підтвердило повне оприбуткування коштів. Також перевірено факт використання праці студентів на сільгоспроботах. А в дні сільськогосподарських робіт заняття зі студентством не проводились та в журналах навчальних груп не відображалися.
Зі Скадовського району отримано колективне звернення депутатів Лазурненської селищної ради стосовно прорахунків у веденні фінансово-господарській діяльності. Зокрема, щодо здачі в оренду комунального майна приватним підприємцям, оренди земельних ділянок, ремонту сільських доріг. Державні контролери, в межах компетенції органів Державної контрольно-ревізійної служби, провели ревізію використання бюджетних коштів, збереження та використання комунального майна громади. Отже, встановлено ряд порушень фінансово-бюджетної дисципліни. Факти, викладені у зверненні народних обранців, частково підтвердилися. Інспектуванням встановлено збитків на суму 95,23 тис. грн., а недоотримання доходів - загалом на суму 60,48 тис. грн. Інших порушень фінансової дисципліни виявлено в сумі 121,55 тис. грн. Селищною казною недоотримано доходів у вигляді орендної плати за майно в сумі 46,1 тис. грн і водночас втрачено надходжень в сумі 80,4 тис. грн з причини використання земельних ділянок без відповідних документів. До того ж завищення вартості робіт по ремонту доріг в сумі 10 тис. грн.
Працівники Горностаївської селищної ради звернулися з проханням розібратися в нарахуванні та виплаті матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань. Спільною перевіркою з районною прокуратурою доведено факт недоотримання службовцями даного органу самоврядування 1,8 тис грн. При цьому деякі працівники ради зайво отримали бюджетних коштів на суму близько 6 тис. грн. За результатами перевірки порушено кримінальну справу.
Підсумки розгляду звернень направляються правоохоронним органам. Зокрема, стосовно відсутності готівкових коштів у касі. А вже потім, через місцеву пресу, державні контролери інформують громадськість про поточні підсумки регіонального фінансового контролю.
Системна робота зі зверненнями вимагає нових підходів в реагуванні з висновками організаційного, управлінського, адміністративного та правозахисного характеру відповідно до чинного законодавства України.
Аватар користувача
admin
Адміністратор форуму
Повідомлень: 1642
З нами з: 10 грудня 2004, 09:07
Звідки: Херсон

Повідомлення admin »

Тобто, якщо я правильно зрозумів, до Вашої компетенції передусім входять питання, в яких фігурують гроші бюджетів усіх рівнів, так?

А от наприклад таке питання, як незаконне надання державними посадовцями та органами місцевого самоврядування земельної ділянки під будівництво Ви розглянете чи це не Ваш напрямок роботи?
«Если одно яйцо фазана закопано в раскаленном песке пустыни, а другое так и болтается по ветру близ заснеженной горы Ху, то в голову тебе приходят неожиданные мысли...»
Хуан Тин-Фу, тайский мыслитель эпохи Дзян, VI век до н.э.
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Що знаходиться в компетенції КРУ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Фахівці КРУ за результатами ревізії констатували, що бюджетом міста Херсона внаслідок недостатнього контролю за землекористувачами недоотримано надходжень від орендної плати за землю на суму понад 4 млн 700 тис. грн.
Під час ревізії встановлено, що 33-м орендарям не проводився перерахунок орендної плати, 14 землекористувачів мають ділянки взагалі без правовстановлюючих документів, сплачуючи лише земельний податок. А одне з підприємств не сплатило орендну плату в сумі понад 800 тис. грн.
Виявлено також інші порушення:
57 випадків укладання договорів на оренду земельних ділянок між міською радою і землекористувачами з порушенням визначених законодавством термінів;
20 порушень порядку державної реєстрації договорів;
на 35 земельних ділянок не оформлено відповідних правовстановлюючих документів.
КРУ складено два протоколи про адмінправопорушення. Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Повідомлення Прес-служба КРУ »

З Білозерського району звернулася пенсіонерка Б. з проханням надати їй роз’яснення законодавства щодо можливості зарахування до стажу державної служби періоду роботи її померлого чоловіка на посаді начальника райагропостача в зв’язку з переведенням його на посаду першого заступника голови районної адміністрації. Вона запитує: як це вплине на розмір її пенсії ?
КРУ надано роз’яснення: вказаний період роботи заявниці чоловіка може бути зараховано до стажу державної служби і вона має право звернутися до управління Пенсійного фонду з наданням підтверджуючих документів для призначення пенсії по втраті годувальника.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Ahrefs [SEO бот], Common Crawl Foundation [бот], Google [пошуковий робот], Краулер Facebook і 0 гостей