НЕПОРЯДОК!

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

НЕПОРЯДОК!

Сообщение Прес-служба КРУ » 14 мар 2008, 13:46

Фінансові витрати громад

НЕПОРЯДОК СІЛЬСКИХ СКАРБНИЦЬ

Контрольно-ревізійний відділ у Горностаївському районі приділяє особливу увагу фінансовому контролю бюджетів сільських рад. За 14 останніх місяців встановлено порушень на загальну суму 278 тисяч гривень , в тому числі порушень фінансово-бюджетної дисципліни на суму 120 тис.грн. Загальна сума втрачених доходів - 79 тис.грн., інші порушення на суму близько 80 тис.грн.
Трапляються й факти нецільового використання бюджетних коштів на суму близько 20 тисяч гривень. В основному ж прорахунки одноманітні - не дотримання органами самоврядування основних вимог законодавства з питань оплати праці, що призвело до зайвого нарахування зарплати на суму майже в 20 тисяч гривень та недоотримання окремими громадянами заробітку на суму 5 тисяч гривень. Зафіксовано й факти нестач, лишків, незаконного списання та заниження по бухобліку вартості основних засобів та матеріальних цінностей. Отже, чимало бухгалтерів установ сільрад мають недостатній рівень знань законодавчих та нормативних документів. Як результат, 14 посадовців притягнуто до адмінвідповідальності, двоє з них за порушення бюджетного законодавства.
Державна контрольно-ревізійна служба покладено перевіряє правомірність проведення державних закупівель. У двох сільських громад тендерні комітети діяли без відповідних рішень про їх створення і склад. Також члени тендерних комітетів не мали відповідних сертифікатів та свідоцтв установленого зразка про навчання чи підвищення кваліфікації. Деякі ж документи взагалі не відповідали законодавчим нормам. Тому двох посадовців притягнуто до адміністративної відповідальності (сума адмінштрафів - 2,5 тис.грн).
Місцеве самоврядування недостатньо контролює надходження коштів від реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, від оренди цілісних майнових комплексів та іншого державного майна, від операцій з кредитуванням та надання гарантій. Як і від продажу земельних ділянок тощо. У полі зору вартових – питання формування та розподілу бюджету місцевих скарбниць. Контрольні заходи у сфері самоврядування тривають.


Андрій Мундя,
начальник контрольно-ревізійного відділу
в Горностаївському районі Херсонської області

Ответить

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 0 гостей