ГРОШІ на СЕЛІ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ГРОШІ на СЕЛІ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Розпорошені кошти

„ЗРАЗКОВА” СЕЛЯНСЬКА БУХГАЛТЕРІЯ

Не секрет, Бюджетний Кодекс залишається без уваги самоврядних структур. Тому й формування та використання коштів місцевої казни відбуваються з суттєвими зауваженнями державних контролерів.

Основний список порушень, виявлених фінансовими інспекторами – нецільові та незаконні витрати. КРУ застосовує санкції до порушників бюджетної дисципліни, зокрема зупиняючи операції бюджетними фінансами. Винні посадовці притягуються до дисциплінарної та матеріальної відповідальності.
Так, Борозенська сільрада Великоолександівського району недоотримала доходів від одного з мобільних операторів через відсутність договору оренди земельних ділянок площею 730 кв.м.
У „рецептурі” прорахунків Музиківської сільради Білозерського району – незаконні витрати на проведення навчання осіб тендерного комітету, завищення вартості виконаних робіт. Інколи з боку органів влади та самоврядування відсутній контроль за повнотою та своєчасністю сплати оренди за землю. Роль місцевих бюджетів особлива. Адже за рахунок коштів утримуються бюджетні установи. Під час ревізії Щасливцівської сільради Генічеського району до бюджетів державного та місцевого рівнів надійшло понад 3,5 млн.грн.
Чимало коштів випаровується з причини відсутності контролю за користування комунальним майном. Гаврилівська сільрада Каланчацького району недоотримала 164 тис.грн. орендної плати з причини заниження орендних ставок та непроведення індексації за здані в оренду меліоративні системи. Водопровідні системи сільської місцевості не поповнюються фінансовою допомогою. Так, комунальне підприємство „Новотроїцький райсількомунгосп” недонарахував вартість послуг з водопостачання та недоотримав доходів від населення на загальну суму понад 2 тис.грн.
Суттєві зауваження вартових - до комунального підприємства Збур’ївської сільради Голопристанського району, що забезпечує водопостачання місцеве населення з фінансовими прорахунками в сумі понад 61 тис.грн. Саме там виявлено нестачу грошових коштів з надання селянам послуг по водопостачанню. Зокрема, до каси підприємства не була оприбуткована зібрана з людей виручка. Ревізори КРУ, перевіривши відомості, надані відповідальними особами про збір коштів з населення з сумою оприбуткованих по касі грошей. Відповідальні за збір грошей пояснили: з зібраної суми витрачено 5 тис.грн. на зарплату за згодою та усною домовленістю з сільрадою. Решту особисто передано сільському голові. Виявлено розбіжності із загальною сумою оприбуткованою виручки в розмірі понад тисячу гривень. Понад 23 тис.грн. рада перерахувала одній із херсонських товарних бірж, з яких більша частина пішла на придбання основних засобів та сплату брокерських послуг, а кошти безпідставно списано на витрати установи. Крім того, сільська скарбниця через прорахунки при відчуженні комунального майна недооотримала 11,5 тис.грн. шляхом його ліквідації та продажу. На 15 тис.грн. поновлено вартість основних засобів, переданих на баланс даного органу самоврядування.
До речі, на території Пригір’ївської сільради Високопільського району від земель запасу 16,4 га надано для риборозведення. Проте орендна плата за користування водним фондом з 2003 року не надходила до бюджету загалом на суму майже 4 тис.грн. Внаслідок інспектування на посадовців складено два адмінпротоколи та зупинено операцій з бюджетними коштами і зменшено бюджетні призначення на суму близько 19 тис.грн.
Протягом 2006-2007 років зайво витрачено понад 38 тис грн. через недотримання вимог Типових штатів сільських, селищних рад їх виконавчих органів. Адже кількість штатних посад Володимирівської сільської ради Скадовського району перевищувала рекомендовану. Без врахування потреби планувалися й видатки на утримання ФАПів та дитячого садка. Таким чином, незаконне використання бюджетних коштів сільради склало суму 19,4 тис. грн. Бухгалтерські працівники сільради начебто працювали в шкідливих умовах і за це їм чомусь встановлено та виплачено надбавку за шкідливі умови праці без проведення атестації робочих місць.
Серед інших порушень – зайві нарахування та виплата компенсацій за тверде паливо, спожиту електроенергію, комунальні послуги, списання бензину, не надходження в повному обсязі орендної плати за користування не житловими приміщеннями.
Отже, контрольні заходи КРУ свідчать про незадовільний фінансовий моніторинг на селі, то ж у державних контролерів досить відповідальне завдання упередити фінансові втрати, майнові прорахунки та нецільове витрачання бюджетних грошей.
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Увага!

Повідомлення Прес-служба КРУ »

УТОЧНЕННЯ у другому абзаці :У „рецептурі” прорахунків Чорнобаївської сільради Білозерського району – нецільові витрати на проведення навчання осіб тендерного комітету, завищення вартості виконаних робіт
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей