Рада про казну забула?

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Рада про казну забула?

Повідомлення Прес-служба КРУ »

КРУ провело планову ревізію використання бюджетних коштів, стану та достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Новомаячківській селищній раді. Як результат, виявлено прорахунки на суму понад один мільйон 800 тисяч гривень. Головний бухгалтер та селищний голова притягнуті до адміністративної відповідальності.

Злагоджена діяльність самоврядування, реальна самостійності його органів у межах Конституції та законодавства України напряму залежить від наповнення казни доходами. Тому й потребує уваги питання контролю за виконанням місцевих бюджетів. Адже внутрішній фінансовий контроль територіальної громади за використанням її майна та бюджету– невіддільне її право.
Ревізія показала, що керівники новомаячківської громади порушили вимоги чинного законодавства. Так, неправомірно витрачено фінанси, передусім, на проведення робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням доріг на загальну суму майже 119,5 тис. грн. Зокрема, Новомаячківська селищна рада, котра є головним розпорядником коштів та виконавцем програми "Громадський помічник дільничного інспектора", не за призначенням спрямувала кошти на виплату зарплати, за послуги зв’язку, технічне обслуговування, електроенергію, природний газ, автопослуги, а також на поточний ремонт доріг та обрізку дерев.
В порушення закону України «Про бухгалтерський облік» земельні ділянки, відведені під установи селищної ради (садки, будинок культури, адмінбудівля, амбулаторія) та матеріали топографо-геодезичні зйомки на реконструкцію водопостачання селища загалом на суму 121 тисяча гривень на обліку не знаходилися.
До того ж бюджетом розвитку недоотримано близько 43 тис.грн від продажу землі площею 1224 кв.м. (експертна та ринкова оцінка - майже 43 тис.грн.) під розміщення магазинів промислових товарів. Крім цього, за період з жовтня 2005 по квітень 2008 років використано понад 60 га земель без укладених договорів оренди та права на користування. До речі, за цей час до бюджетів усіх рівнів могло б надійти більш ніж 22 тис. грн. Торік Рада повідомила райвідділ земельних ресурсів про порушників земельного законодавства, щоб притягти їх до відповідальності. Проте під час ревізії договорів про надання земельних ділянок в оренду в наявності не було. Хоча на початку нинішнього року горе-землекористувачі одержали 15 листів-нагадувань, аби вони прискорили оформлення документів на земельні ділянки.
Рада не поспішала брати на баланс дороги в межах населеного пункту балансовою вартістю близько півтора мільйона гривень. Як і майно підприємства-банкрута «Новомаячківський», хоча депутати давно прийняли відповідні рішення на сесії. У звітності не відображено заборгованість за надане в оренду майно за оформленими договірними відносинами в сумі майже 7 тис. грн.
Зафіксовано інші прорахунки: утримання понадштатних працівників, нарахування сум за виконанні не в повному обсязі роботи тощо. В ході ревізії лишки матеріальних цінностей та об’єкти комунальної власності оприбутковано.
Матеріали ревізії передано до місцевих органів влади та правоохоронців
Іван Холоднюк, начальник контрольно-ревізійного відділу
в Цюрупинському районі Херсонської області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 1 гість