Фінансові «пристані» громад

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Фінансові «пристані» громад

Повідомлення Прес-служба КРУ »

КРУ рахує кошти

Фінансові «пристані» громад

На підконтрольних об’єктах Голопристанського району виявлено фінансових порушень на загальну суму близько 400 тисяч гривень. Викривлені земельні відносини, зауважують ревізори КРУ, уповільнюють фінансово-бюджетні відносини територіальних громад. Тому на місцях винні особи притягуються до „заслуженої” відповідальності.
Сільські бюджети настільки мізерні, що залатати "дірки" органам місцевого самоврядування ще не під силу. Разом із тим, в умовах дефіциту обігових коштів та обмеженого фінансування, місцеві громади обмаль приділяють уваги обґрунтованому витрачанню бюджетних коштів, налагодженню внутрішнього фінансового контролю.
Стан дотримання фінансово-бюджетної дисципліни передусім у сільрадах залишається незадовільним. В умовах обмеженості коштів на фінансування першочергових потреб самоврядні структури допустили факти безгосподарності, незаконного та нецільового використання бюджетних коштів: незаконне нарахування та виплата заробітної плати, надбавок, доплат та відпускних…
Факти нецільового витрачання коштів Нововолодимирської сільради склали суму майже 14 тис. грн. Громадою недоотримано надходжень у сумі понад 12 тис. грн. Звісно, з причини слабкого контролю орендних питань! Інспектування підтвердило й незаконне витрачання понад 5 тис.грн. на оплату поточного ремонту, заробітної плати та комунальні послуги. Отже, відповідно до вимог Бюджетного Кодексу до територіальної громади застосовано фінансові санкції: зупинено операції на рахунках та скорочено асигнування на суму допущеного нецільового використання.
Бехтерська сільрада несвоєчасно стягувала з орендарів сплату за користування землею громади. Також зафіксовано факти переплати за сумісництво, по відпускним та інших порушень на загальну суму більш ніж 32 тис. грн. Зокрема, кошти на утримання вчителя-логопеда в наявності були, проте логопедичну групи при дитсадку не створено а також зафіксовано на інші потреби сільської ради батьківська плата в сумі понад 5 тис. грн. кошти У межах Долматівської сільради впродовж 2006-2007 років на безоплатних засадах займало земельну ділянку ЗАТ «Український мобільний зв’язок». Допущено порушення у витрачанні понад 31 тис. грн. бюджетних коштів по оплаті праці, виконанні ремонтних робіт адміністративної будівлі.
Не секрет, що роль місцевих бюджетів особлива, бо вони - основа місцевого самоврядування. Цими коштами фінансуються найбільш значні заходи держави в галузі освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, тобто все, що спрямоване на потреби широких верств населення. Виконання місцевих бюджетів, правильність розрахунків доходної та видаткової частин, прагнення збалансованості набувають особливої актуальності.
Мальовниче село Добропілля найбільшого за площею району України - Голопристанському. Найгостріша проблема громади - постачання питної води. Сільрада вирішила поправити фінансові справи комунального підприємства, сплативши йому вартість послуг, що не надані, та й не могли бути надані бюджетним установам, до яких начебто подається вода ... без розгалуженої мережі водопостачання! Як наслідок, бюджетні кошти на суму майже 5 тис. грн. безпідставно було перераховано сільською радою комунальному підприємству „Лілея – Д”.
Крім цього, ревізія встановила ряд порушень, які призвели до збитків у сумі понад 63 тис.грн. А це і недоотримання надходжень внаслідок безкоштовного користування орендарями земельними ділянками, нецільове використання бюджетних коштів, незаконне нарахування заробітної плати. Вимоги ревізорів: щоб посадовці сільської ради не тільки вжили заходів з усунення встановлених порушень, а й упередили їх у подальшому.
Торік підприємство «Україна» безпідставно отримало з казни доплату в сумі понад 31 тис. грн. за вирощені та здані на забій поголів’я худоби. Всього ж незаконні суми дотації склали понад 66 тис. грн., з них майже 35 тис. грн. безпідставно отримали компенсацію за утримання худоби 65 фізичних осіб.
Результати проведених контрольних заходів на аналітичному контролі правоохоронних органів. Вартові бюджетної системи і надалі контролюватимуть цільове витрачання бюджетних фінансів, використання державного та комунального майна, наповнення доходної частини бюджету, керуючись основними принципами діяльності державних службовців – законністю, об’єктивністю та етичністю.
Прес-служба КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот], Semrush [SEO бот] і 0 гостей