Смачного!

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Смачного!

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Реалії
Їли діти ковбасу…
Держава приділяє неабияку увагу організації збалансованого харчування в школах та дитячих дошкільних закладах. Інколи бюджетні гроші по кілька сотень та тисяч гривень використовуються не на користь здоров’я підростаючого покоління. Так, при проведенні інспектування обов’язково перевіряється обґрунтованість використання харчів в освітній сфері. Винні в порушеннях особи притягуються до відповідальності.
Приміром, у ході ревізування відділу освіти у Великолепетиському районі, КРУ звернулося офіційним листом до фахівців санітарно-епідеміологічної служби, аби з’ясувати перелік продуктів харчування, заборонених для годування дітей в освітніх закладах відповідно до постанови Уряду від 22 листопада 2004 року № 1591. Адже навчальні заклади не всюди забезпечують продуктами харчування натурального походження з високою харчовою цінністю, щоб компенсувати фізіологічні потреби дітей у поживних речовинах.
Ревізори встановили: в порушення додатку 7 до зазначеної постанови Кабміну, в дитячих їдальнях готували страви з використанням заборонених продуктів. Зокрема, діти вживали їжу з приправою „М.”, сир ковбасний, сир плавлений, ковбасу копчену, фарш рибний, фарш свинячий. У Великолепетиській селищній раді також виявлено закупівлю за чималі кошти казни заборонених продуктів для годування вихованців дитячих садків.
У Новоолександрівському обласному дитячому гастроентерологічному санаторії, що у Нововоронцовському районі, при дослідженні питання щодо видатків на харчування дітей державні контролери встановили факт завищення норм на одну дитину по таких продуктах, як крупи, макаронні і кондитерські вироби загалом на суму близько 14 тис. грн., що призвело до одноманітного раціону хворих пацієнтів. Виявлено й нецільове використання бюджетних коштів на загальну суму майже 7 тис.грн. Порушувалися й вимоги Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, коли закуповувалися деякі продукти харчування.
Не секрет: безоплатним харчуванням першочергово забезпечуються діти-сироти та з малозабезпечених родин. Звісно, до чинного законодавства. Проте в загальноосвітніх закладах одного з районів стан організації гарячих обідів, а саме забезпечення дітей якісним та безпечним харчуванням, був незадовільним. Адже встановлених норм харчування у більшості шкільних їдалень не дотримувалися. До речі, фінансування шкільних обідів молодших школярів проводиться за захищеною статтею видатків. Однак керівництво райвідділу освіти, обійшовши вимоги законодавства, перекинуло кошти, передбачені для харчування дітей, на проведення ремонтних робіт. Таким чином, на школярах п’яти шкіл „заощаджено” майже 152 тис.грн. З пояснень винуватців, це відбулося за рахунок закупівлі передусім дешевого хліба.
За даними структурних підрозділів КРУ в Херсонській області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ДІТЯМ – на шкоду?

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Кошти
ДІТЯМ – на шкоду?

Не кожна громада може по-справжньому піклується харчуванням дітей у дошкільних закладах. Від чого залежить повноцінне харчування взагалі? Звісно, від асортименту необхідних продуктів, їх кількості та якості. Адже розвиток дитини напряму залежить від збалансованого харчування малечі в садках.
В ході ревізії Антонівської сільради виявлено порушення Положення про дошкільний виховний заклад України, листа Міністерства освіти України від 27.05.1994 р. № 13/2-7-166. Адже майже по всіх продуктах норм не дотримано, тобто занижено. Таким чином у садку за період, який підлягав ревізії, розрахунково не догодували всіх 45 дітей на суму понад 7 тис. грн.
Приготовлені страви для дітей не відповідали добовій потребі в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах. До того ж порушено Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. № 228. Адже не враховано об’єктивну потребу в коштах, передбачених на дитяче харчування.
До речі, середня вартість харчування однієї дитини на день складає лише 5 грн. (у тому числі 3 грн. - батьківські кошти). Натомість повноцінне харчування однієї дитини в діючих цінах можна забезпечити, якщо витратити по 11-12 грн. на день перебування дитини у садку. Ось така опіка!
Світлана Федчишина, в.о. начальника
контрольно-ревізійного відділу в Скадовському районі
КРУ в Херсонській області

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей