Освіта: від незнання до порушення

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Освіта: від незнання до порушення

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Освіта
ВІД НЕЗНАННЯ ДО ПОРУШЕННЯ
Фінансові прорахунки – «візитна» картка діяльності ряду районних відділів освіти, де не дотримуються низки вимог Бюджетного Кодексу України. Зокрема, нинішнього року державні контролери КРУ, обревізувавши відділи освіти в Великоолександрівському, Чаплинському та Цюрупинському районах, зафіксували цілий букет бюджетних недоліків. Матеріали інспектування передано правоохоронним органам, на бухгалтерських працівників складено адмінпротоколи.
Чаплинський райвідділ освіти допустив завищення вартості будівель на суму понад 375 тис.грн. та заниження вартості земельних ділянок (через не проведення їх індексації) в сумі більш ніж 33 тис.грн. А при розрахунку потреби в бюджетних асигнуваннях не враховувалися суми по виплаті педагогам щорічної грошової винагороди. Таким чином нинішнього року освітяни не отримали загалом 380 тис.грн. належних їм доходів. Окрім того, порушено порядок обчислення середньої зарплати: до її розрахунку включалися одноразові виплати. Як наслідок за час відпустки надміру сплачено 61 тис.грн з нарахуваннями до цільових фондів.
Цюрупинський районний відділ освіти незаконно витратив понад 512 тис.грн. Так, виявлено зайву сплату заробітку педагогам у сумі 16,5 тис.грн. за час їх відпустки. Чималі кошти, призначені на харчування учнів п’яти шкіл, пішли на капітальний ремонт. А постраждалі від цього діти Підстепненської, Пролетарської, Клинівської, Подокалинівської та Кринківської шкіл харчувалися без додержання натуральних норм. Отже „заощаджено” майже 152 тис.грн.! В той же час акти виконаних ремонтних робіт не завжди відповідали реаліям: незаконне завищення видатків склали загальну суму понад 56 тис.грн. Зокрема, після капітального ремонту мережі водопостачання Раденської школи, реконструкції системи теплозабезпечення та ремонту котельні Казачелагерської і Щасливської шкіл. До того ж надміру завищено вартість робіт з покрівлі Кринковської школи, станції юних техніків міста Цюрупинську. Зайво витрачено майже 21 тис.грн при встановленні віконних блоків у Виноградівській школі., понад 18,5 тис.грн - в Цюрупинській спеціалізованій школі № 2.
Не у навчальному процесі використовувалися автомобіль«Ланос» і комп’ютерне обладнання вартістю понад 66 тис.грн. Зазначене комунальне майно знаходилося у сторонніх організацій, котрі аж ніякого відношення до освітньої галузі не мають. Необґрунтовано витрачено понад 64 тис.грн. на пільговий проїзд учнів на міських маршрутах у 2006-2007 роках. Хоча гроші передбачено на виконання програми «Шкільний автобус» для сільської місцевості.
Великоолександрівський райвідділ освіти прорахувався майже на 2 млн.грн. Так, видатки в сумі понад 660 тис.грн. при виконанні програми „Шкільний автобус” проведено в порушення Бюджетного Кодексу України. Крім того, виявлено випадки зайвого нарахування близько 99 тис.грн Пенсійному фонду і майже 20 тис.грн. – Фондам соціального страхування. Лишки ж матеріальних цінностей зафіксовано на суму майже 476 тис.грн. Близько 50 тис.грн. витрачено за наладку автоматики безпеки котельні без проведення тендерних процедур.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей