Освіта: від незнання до порушення

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Освіта: від незнання до порушення

Сообщение Прес-служба КРУ » 15 окт 2008, 16:28

Освіта
ВІД НЕЗНАННЯ ДО ПОРУШЕННЯ
Фінансові прорахунки – «візитна» картка діяльності ряду районних відділів освіти, де не дотримуються низки вимог Бюджетного Кодексу України. Зокрема, нинішнього року державні контролери КРУ, обревізувавши відділи освіти в Великоолександрівському, Чаплинському та Цюрупинському районах, зафіксували цілий букет бюджетних недоліків. Матеріали інспектування передано правоохоронним органам, на бухгалтерських працівників складено адмінпротоколи.
Чаплинський райвідділ освіти допустив завищення вартості будівель на суму понад 375 тис.грн. та заниження вартості земельних ділянок (через не проведення їх індексації) в сумі більш ніж 33 тис.грн. А при розрахунку потреби в бюджетних асигнуваннях не враховувалися суми по виплаті педагогам щорічної грошової винагороди. Таким чином нинішнього року освітяни не отримали загалом 380 тис.грн. належних їм доходів. Окрім того, порушено порядок обчислення середньої зарплати: до її розрахунку включалися одноразові виплати. Як наслідок за час відпустки надміру сплачено 61 тис.грн з нарахуваннями до цільових фондів.
Цюрупинський районний відділ освіти незаконно витратив понад 512 тис.грн. Так, виявлено зайву сплату заробітку педагогам у сумі 16,5 тис.грн. за час їх відпустки. Чималі кошти, призначені на харчування учнів п’яти шкіл, пішли на капітальний ремонт. А постраждалі від цього діти Підстепненської, Пролетарської, Клинівської, Подокалинівської та Кринківської шкіл харчувалися без додержання натуральних норм. Отже „заощаджено” майже 152 тис.грн.! В той же час акти виконаних ремонтних робіт не завжди відповідали реаліям: незаконне завищення видатків склали загальну суму понад 56 тис.грн. Зокрема, після капітального ремонту мережі водопостачання Раденської школи, реконструкції системи теплозабезпечення та ремонту котельні Казачелагерської і Щасливської шкіл. До того ж надміру завищено вартість робіт з покрівлі Кринковської школи, станції юних техніків міста Цюрупинську. Зайво витрачено майже 21 тис.грн при встановленні віконних блоків у Виноградівській школі., понад 18,5 тис.грн - в Цюрупинській спеціалізованій школі № 2.
Не у навчальному процесі використовувалися автомобіль«Ланос» і комп’ютерне обладнання вартістю понад 66 тис.грн. Зазначене комунальне майно знаходилося у сторонніх організацій, котрі аж ніякого відношення до освітньої галузі не мають. Необґрунтовано витрачено понад 64 тис.грн. на пільговий проїзд учнів на міських маршрутах у 2006-2007 роках. Хоча гроші передбачено на виконання програми «Шкільний автобус» для сільської місцевості.
Великоолександрівський райвідділ освіти прорахувався майже на 2 млн.грн. Так, видатки в сумі понад 660 тис.грн. при виконанні програми „Шкільний автобус” проведено в порушення Бюджетного Кодексу України. Крім того, виявлено випадки зайвого нарахування близько 99 тис.грн Пенсійному фонду і майже 20 тис.грн. – Фондам соціального страхування. Лишки ж матеріальних цінностей зафіксовано на суму майже 476 тис.грн. Близько 50 тис.грн. витрачено за наладку автоматики безпеки котельні без проведення тендерних процедур.

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость