Увага: земля громад!

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Увага: земля громад!

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Наповнення казни

УВАГА: НАРОДНА ЗЕМЛЯ!
Досить гострим є недопущення порушень фінансової дисципліни зі сторони землевласників та землекористувачів. Викривлені земельні відносини, зауважують ревізори КРУ, уповільнюють фінансово-бюджетні відносини територіальних громад. В цілому ж місцеві скарбниці Великоолександрівського району, за підсумками державного фінансового аудиту, не поповнилися майже 6 млн.грн. доходів у вигляді плати за землю впродовж 2005-2007 років.

Особлива увага - стану розрахунків по орендній платі за землю, яка є джерелом фінансових надходжень сільських бюджетів. Для виявлення таких втрат державні контролери співставляють прийняті рішення органів влади щодо надання в оренду земель, які знаходяться в адміністративному підпорядкуванні сільрад. Звісно, не обійтися без перевірки укладених договорів оренди. Виявлено: декотрі приватні підприємці, які орендують земельні наділи та використовують їх в своїй діяльності, навмисно затягують укладання відповідних договорів оренди та не сплачують відповідну орендну плату. В той же час, самоврядні структури вимушені отримувати кредити для виплати зарплати працівникам бюджетних установ.
Бобровокутська сільрада не використовувала для вирощування сільгосппродукції понад 84 га земель. Адже резерви з надходження орендної плати склали загалом суму понад 12 тис.грн. Білоусівська сільрада не отримувала своєчасну сплату за оренду землі на загальній площі майже 17 га. Бюджетами усіх рівнів недоотримано близько 2 тис.гривень від земельної ділянки, якою користується одне з фермерських господарств на площі близько 5 га без укладеного договору оренди.
Чому ж не використовуються всі наявні можливості з отримання доходів до казни від використання земель передусім сільськогосподарського призначення? Чому ряд земельних ділянок експлуатують без орендного договору? Чому існує заборгованість перед бюджетом відповідно до низки орендних договорів земельних наділів?
Поки що місцеві скарбниці не наповнюються повною мірою «земельними» сумами. Адже деякі землекористувачі володіють ділянками взагалі без правовстановлюючих документів, сплачуючи лише земельний податок. Самоврядні структури втрачають також чималі надходження з причини непроведення перерахунку орендної плати по всім орендарям.


Контрольно-ревізійний відділ в Великоолександрівському
районі КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот], Semrush [SEO бот] і 0 гостей