Не на користь громаді

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Не на користь громаді

Повідомлення Прес-служба КРУ »

На варті Закону
Здешевлене майно громади

З нехтуваннями законодавства продано будівлю колишньої котельні Великолепетиської школи № 2. Через неефективне управління майном громади селищним бюджетом втрачено десятки тисяч фінансових надходжень Тому вжито невідкладних заходів: матеріали ревізії самоврядного органу передано правоохоронним органам, складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Надходження коштів до сільських та селищних громад настільки малі, що ледве вистачає їх, щоб „залатати” діри у бюджеті. Ось і вишукують голови рад різні варіанти наповнення казни. Інколи управлінські дії беззаконні а й не завжди на користь громаді. Так, продано будівлю колишньої котельні Великолепетиської школи № 2 з грубим порушенням законодавства, а саме всупереч п. 23 постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 № 1891 „Про затвердження Методики оцінки майна” 31 березня 2008 року селищна рада уклала з фізичною особою договір купівлі-продажу будівлі котельні з прибудовою по вул. Червоногвардійська. Як результат селищною казною втрачено майже 86,5 тис. грн.
В умовах обмеженості коштів на фінансування першочергових потреб дана самоврядна структура допустила й факти безгосподарності, незаконного та нецільового використання бюджетних коштів при нарахуванні та виплаті заробітної плати та відпускних, списанні товарно-матеріальних цінностей…

КРУ не лише фіксує фінансові недоліки. Контролерам доводиться виправляти наявні помилки, консультувати в ході інспектування бухгалтерів. Належне та дбайливе виконання службових обов’язків бухгалтерськими працівниками – необхідна умова для ефективного витрачання фінансів органів місцевого самоврядування. Аби не допустити в подальшому випадків неефективного використання грошей та матеріальних ресурсів, ревізори наголошують на вдумливому та грамотному дотриманні вимог чинного законодавства на всіх ланках бухгалтерської роботи.


Контрольно –ревізійний відділ
У Великолепетиському районі
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Потрібно знати

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Оренда державного та комунального майна

Фінансовий та економічний стан ряду підприємств не дозволяє в повній мірі ефективно використовувати наявні виробничі потужності, об’єкти нерухомості та інші основні засоби.
Організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств та організацій, підприємств, заснованих на майні, що перебувають у комунальній власності, регулюються передусім Законом України "Про оренду державного та комунального майна" від 10.04.1992 року №2269-ХІІ (із змінами та доповненнями).
Законом передбачено: методика розрахунку, пропорції розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем та порядок використання орендної плати визначаються: Кабміном - для об'єктів, що перебувають у державній власності; … органами місцевого самоврядування - для об'єктів, що перебувають у комунальній власності.
При оренді державного майна слід користуватися Методикою розрахунку і порядок використання плати за оренду державного майна, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.1995 року № 786 (із внесеними змінами).
Орендна плата за використання комунального майна визначається органами місцевого самоврядування. Тобто, самоврядні структури повинні розробити та затвердити відповідним чином свої Методику розрахунку плати за оренду комунального майна та розміри орендних ставок.
На жаль, контрольні заходи, проведені в Нововоронцовському районі в поточному році, не зафіксували жодного випадку затвердження сільрадою власної Методики. А при укладанні договорів оренди посилання йде чомусь на Методику розрахунку і порядок використання плати за оренду державного майна, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.1995 року № 786, що є порушенням діючого законодавства і ставить під сумнів правомірність таких договорів.
Суттєвим моментом при передачі в оренду державного чи комунального майна є укладання договору оренди, зокрема, зміст та форма договору. Зустрічаються випадки, коли договір укладений настільки "примітивний", що зовсім не розкриває ані мети оренди, ані обов’язків і прав Сторін.
Саме тому при складанні договору оренди обов’язково слід керуватися статтею 10 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", а саме враховувати "Істотні умови договору оренди":
об'єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації);термін, на який укладається договір оренди;орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна та умови його повернення; виконання зобов'язань; забезпечення виконання зобов'язань - неустойка (штраф, пеня), порука, завдаток, гарантія тощо;порядок здійснення орендодавцем контролю за станом об'єкта оренди; відповідальність сторін; страхування орендарем взятого ним в оренду майна;обов'язки сторін щодо забезпечення пожежної безпеки орендованого майна.
В обов’язковому порядку укладений сторонами договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати типовому договору оренди відповідного майна. Слід нагадати: такі договори оренди державного майна розробляє і затверджує Фонд державного майна України, а типові договори оренди майна, що перебувають у власності громади, затверджують органи місцевого самоврядування. За згодою сторін у договорі оренди можуть бути передбачені також інші умови.
Отже, з метою раціонального використання майна, забезпечення надходжень до бюджетів варто привести у відповідність до законодавства всі договірні відносини.

Юлія Хупавченко, начальник контрольно-ревізійного
відділу в Нововоронцовському районі
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 4 гостей