Земля за безцінь!

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Земля за безцінь!

Повідомлення Прес-служба КРУ »

БЮДЖЕТ
СКІЛЬКИ ГРОШЕЙ НА ЗЕМЛІ?
На суму майже 6 мільйонів гривень фінансових втрат у сфері місцевих органів влади виявили державні контролери з початку року на Херсонщині. До того ж сума прорахунків, допущених через неефективні управлінські дії, зафіксовано на рівні понад 19 млн.грн. До правоохоронних органів передано матеріали відносно 21 контрольного заходу, а судовим органам направлено адміністративні протоколи, в тому числі за порушення здійснення державних закупівель.
Через непрозорі земельні відносини бюджетом Херсона недоотримано близько 1 млн 400 тис.грн. надходжень. Окрім того, до місцевої казни не надійшло понад 4,7 млн.грн. з причини недоотримання сум з орендної плати. Адже до орендарів не повною мірою застосовано всіх вимог про збільшення орендної плати відповідно до нормативної грошової оцінки земель.
У 20 випадках порушено порядок державної реєстрації договорів оренди землі, внаслідок чого недоотримано орендної плати в сумі більш ніж 63 тис.грн. Зафіксовано 57 випадків несвоєчасного укладання договорів оренди між землекористувачами та міською радою. Так, з січня 2006 по жовтень 2007 років бюджетом розрахунково втрачено майже третину мільйона гривень. На 35 земельних ділянках землекористувачі хазяйнували без відповідних правовстановлюючих документів. А одна з банківських структур користувалася ділянкою без чітко встановленого терміну та без укладання договірних відносин і не сплатила за оренду понад півмільйона гривень. Інколи застосовано занижений коефіцієнт використання земельної ділянки, що призвело до недоотримання плати за оренду землі на загальну суму понад 350 тис.грн.
На жаль, у межах Херсона не вівся облік договорів на освоєння ділянок, наданих під реконструкцію та розміщення будівництва. Зокрема, після обстеження 18 земельних ділянок у межах Херсона, встановлено непоодинокі випадки використання землі під будівництво за заниженим коефіцієнтом орендної плати, несвоєчасного проведення перерахунку грошової оцінки землі, в результаті чого місцева казна позбулася надходжень в сумі понад 206 тис.грн.
Деякі землекористувачі не поспішали подавати документів на продовження термінів будівництва: знову ж таки казна позбулася майже 100 тис.грн. додаткових надходжень. До речі, по 33 орендарям взагалі не перераховувався розмір орендної плати за земельні ділянки через що втрачено містом доходів в сумі понад 236 тис.грн. А 14 землекористувачів в порушення Земельного Кодексу України сплачували лише земельний податок, хоча використовували землю без правовстановлюючих документів. Тому місцеві бюджети, за розрахунками КРУ недоотримали коштів в сумі близько 3 млн.грн.

Чаплинська селищна рада за оренду землі недоотримала 15 тис.грн., а місцевий райвідділ освіти не обліковував повну вартість земельних ділянок на суму більш ніж 33 тис.грн. Водночас Нижньосірогозька селищна рада не перераховувала кошти за використання земель відповідно до договірних відносин на суму близько 11 тис.грн. Новокубанська сільрада Великоолександрівського району мала заборгованість від фермерських господарств на суму понад 8 тис.грн. внаслідок чого бюджетами всіх рівнів втрачено фінансові надходження. Давидівбрідська сільрада без укладання договору оренди та права користування надала одному з мобільних операторів зв’язку земельну ділянку, що призвело до ненадходження доходів до бюджетів усіх рівнів на тисячі гривень.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот], Яндекс.Пошук [пошуковий робот] і 0 гостей