Звіт - громаді

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Звіт - громаді

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Звіт - громаді

ФІНАНСІВ ТА МАЙНА ВАРТОВІ
Зусилля ревізорів в Верхньорогачицькому районі зосереджено на контролі за законністю витрачання коштів казни всіх рівнів. Як і майна передусім територіальних громад району. Так, протягом десяти місяців 2008 року проінспектовано шість підприємств, установ та організацій.
В умовах обмеженості коштів на фінансування першочергових потреб самоврядні структури допускають факти безгосподарності, незаконного та нецільового використання бюджетних коштів: незаконне нарахування та виплата заробітної плати, надбавок, доплат та відпускних, списання паливно-мастильних матеріалів…
Рядки статистичної звітності, на перший погляд, є сухим та непотрібним матеріалом. Не скажеш про це після ознайомлення зі звітом про результати діяльності контрольно-ревізійної служби. На жаль, на місцях необхідне систематичне навчання відповідальних фахівців бюджетної сфери. Втім окремі керівники та спеціалісти установ і організацій бюджетної сфери не приділяють уваги фінансовим питанням. Це говорить про їх недостатній рівень економічних знань. Адже цільове витрачання ресурсів та дотримання встановлених єдиних вимог до ведення бухгалтерського обліку – поняття взаємопов’язані.

До речі, всі перевірені підконтрольні об’єкти допустили фінансових порушень загалом на суму понад 1 млн.752 тис.грн., що втричі перевищує показник не лише аналогічного періоду минулого року, а й за 2007 рік у цілому. Ревізори вжили заходів з виправлення „кривої” бухгалтерії.
Державні контролери захищають інтереси Держави, а тому про їх діяльність має знати широка громадськість. Акцентовано увагу на максимальному відшкодуванні збитків, перерахуванні до бюджетів належних платежів, співпраці з місцевими органами влади та самоврядування, роботі зі зверненнями громадян. Найчастіше фінансові порушення, виявлені фінансовими інспекторами, реєструвалися при використанні комунальних ресурсів, у тому числі коштів місцевих бюджетів при нарахуванні та виплаті зарплати (більш ніж 46 тис.грн.), при витрачанні коштів на проведення ремонтних робіт та будівництво (понад 262 тис. грн., лише по Верхньорогачицькій селищній раді — 187,1 тис.грн.). До речі, нецільові (майже 50 тис.грн.) та незаконні витрати (більш ніж 497 тис.грн.) складають основний список порушень. А через невиконання умов договорів оренди та їх не оформлення, через передачу земельних ділянок у користування без оформлення договірних відносин та не внесення плати за її використання, казною місцевого рівня загалом втрачено понад 73 тис.грн.
КРУ звертається до всіх розпорядників та одержувачів коштів та майна, Доречно упереджати фінансові порушення, аніж виправляти їх. Варто комплексно контролювати питання дотримання вимог Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік...” та Бюджетного кодексу України.
За наслідками проведених ревізій вжито дієвих заходів щодо відшкодування завданих збитків. Так, за матеріалами вартових контролю зменшено бюджетні призначення трьом розпорядникам на суму майже 50 тис.грн. Застосовано й фінансові санкції до порушників фінансово-бюджетної дисципліни у 16 випадках (призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами тощо).
Чинне законодавство на місцях порушується передусім через нецільове використання бюджетних коштів, що погіршує фінансову дисципліну. Більшість фінансових порушень- при обліку майна та земельних ресурсів.
До адміністративної відповідальності протягом року притягнуто 14 винних посадовців. До дисциплінарної та матеріальної відповідальності – сім винуватців. Загальна сума накладених штрафів — 2,47 тис.грн. За невиконання вимог бюджетного та тендерного законодавства три протоколи про адмінправопорушення передано до суду. Ініційовано п’ять позовів перед райпрокуратурою та обєктами контролю з метою відшкодування заподіяних винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів загалом на суму понад 387 тис. грн..
Взаємодія контрольно-ревізійного відділу з районною державною адміністрацією, районною радою та правоохоронними органами забезпечує оперативне усунення виявлених фінансових недоліків.
Для забезпечення зворотного зв’язку з громадами працюють телефони довіри, за якими надається інформаційно-консультативна допомога. Якщо громадянам відомі факти порушення чинного законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні майна, телефонуйте в робочий час: у Херсоні -(0552) 26 36 28 або 5 12 82 (смт Верхній Рогачик).
Служба державних контролерів і аудиторів й надалі інформуватиме через засоби масової інформації про адреси безгосподарності, необґрунтоване витрачання фінансів із казни всіх рівнів, безпідставне використання наявних ресурсів, усунення виявлених недоліків.

Олена Дрозд, начальник контрольно-ревізійного відділу
у Верхньорогачицькому районі КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Bing [пошуковий робот], Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей