На результат!

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

На результат!

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Від дня прийняття Верховною Радою Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» 26 січня минає 16 років. З дня створення Державної контрольно-ревізійної служби в Україні, вона набула чималого авторитету як єдиний в своєму роді контролюючий орган.
Відповідно до Закону основними завданнями ревізорів та аудиторів КРУ є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у бюджетних установах та у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували) державне чи комунальне майно.
Одним із учасників державного фінансового контролю у Нижньосірогозькому районі є контрольно-ревізійний відділ, який окрім завдань, які виконуються на рівні з іншими відділами КРУ в області з метою забезпечення контролю за коштами Державного бюджету та місцевих бюджетів бюджету, а також державною власністю і майном, яке належить територіальній громаді, здійснює державний фінансовий контроль на території відповідного району.
Загалом, протягом 2008 року контрольно-ревізійним відділом проведено 12 контрольних заходів, якими охоплено 46303,0 тисячі гривень бюджетних коштів та перевірено державного та комунального майна, вартістю близько 30900,0 тисячі гривень.
За результатами проведених ревізій фахівцями КРУ виявлено порушень на всіх підприємствах на загальну суму понад один мільйон гривень. З них на 363 тисячі гривень – через порушення в обліку майна.
Найчастіше фінансові порушення, виявлені фінансовими інспекторами, реєструвалися при використанні бюджетних коштів (602,9 тис.грн.). До речі, нецільові (216,7 тис.грн.) та незаконні витрати (370,5 тис.грн.) і недостачі (15,7тис.грн.) складають основний список порушень. А через невиконання договорів оренди та їх не оформлення, казною місцевого рівня втрачено понад 70 тис.грн.
Найбільше фінансових порушень допущено управлінням агропромислового розвитку – 179,3 тис.грн. та такими сільськими радами: Нижньоторгаївська (142,3тис.грн.); Дем’янівська (105,7тис.грн.); Верхньосірогозька (73,6 тис.грн.); Сірогозька (67,4 тис.грн).
Комплексом заходів забезпечено надходження та відшкодування до бюджету сум виявлених порушень майже на 320 тисяч гривень. За матеріалами контрольних заходів зменшено бюджетні призначення 10 розпорядникам бюджетних коштів на суму майже 130 тис.грн. Застосовано й фінансові санкції до порушників фінансово-бюджетної дисципліни у шістьох випадках (зупинення операцій з бюджетними коштами).
До адміністративної відповідальності притягнуто 22 винних посадових особи. До дисциплінарної відповідальності притягнуто вісім посадовців. Загальна сума накладених штрафів – понад сім тисяч гривень.
Всі матеріали перевірених установ направлено до прокуратури району.
Отже, контрольні заходи КРВ свідчать про незадовільний фінансовий моніторинг в районі, то ж у державних контролерів досить відповідальне завдання упередити фінансові втрати, майнові прорахунки та нецільове витрачання бюджетних грошей.

Користуючись нагодою, хотіла б привітати колег з професйною датою, побажати здоров’я, успіхів у роботі, професійних досягнень, добробуту в родинах.

Антоніна Громцева, начальник контрольно-ревізійного відділу в
Нижньосірогозькому районі
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Багато питань доводиться розглядати та вирішувати працівниками контрольно-ревізійного відділу в м. Нова Каховка. Адже, економічні відносини розвиваються, а отже і зростають обсяги роботи, пов’язаної з ефективним використанням бюджетних коштів. Не залишається поза увагою ревізорів і питання ефективного використання державного та комунального майна та контроль за здійсненням державних закупівель та наповнення доходної частини бюджету, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і звітності, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм в подальшому, що є головним завданням державної контрольно-ревізійної служби Крім того, проводиться оцінка ризикових операцій, фактів нецільового та незаконного витрачання бюджетних коштів. Здійснюється робота по забезпеченню гласності бюджетних програм.
Протягом 2008 року працівниками відділу здійснено контрольні заходи на 20 підконтрольних об’єктах міста різної форми власності та встановлено фінансових порушень чинного законодавства, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 990 тисяч гривень. Інспектування засвідчило, що з боку керівництва не має належного контролю за виконанням фінансово-бюджетної дисципліни та ефективним управлінням бюджетними ресурсами. Основними порушеннями на даний час залишається не дотримання об’єктами контролю основних вимог законодавства з питань оплати праці, трапляються факти нестач, лишків, незаконного списання та заниження вартості основних засобів та матеріальних цінностей по бухгалтерському обліку, що свідчить про недостатній рівень знань законодавчих та нормативних документів бухгалтерами установ та підприємств нашого міста. І як результат, 40 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
Проте завдяки вжитим заходам працівниками контрольно-ревізійного відділу забезпечується максимальне усунення встановлених порушень у використанні коштів міського бюджету та їх профілактики в подальшому. Така робота сприяє наповненню доходів казни, поновленню вартості майна по обліку, попереджує факти його розкрадання і привласнення.
Крім того, контрольно-ревізійний відділ веде постійну співпрацю з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, податковою службою, правоохоронними органами та іншими контролюючими структурами з метою покращення фінансово-бюджетної дисципліни в цілому по місту.
Дієвий багатовекторний фінансовий контроль робить бюджет публічним та ефективним, удосконалює бюджетні відносини, підвищує регулювання економічних процесів, забезпечує дотримання нормативних вимог щодо формування і використання фінансових ресурсів. Тому контролери-ревізори – це та категорія людей, що допомагає органам державної влади і самоврядування управляти відповідними процесами господарської діяльності, сприяючи тим самим реалізації соціально-економічних положень основного Закону України – Конституції.


Алла Чугунова, начальник контрольно-ревізійного
відділу в м. Нова Каховка
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Наша мета - упередити незаконне та неефективне витрачання державних коштів. Адже, економічні відносини розвиваються, зростають обсяги роботи, пов»язані з ефективним використанням бюджетних коштів усіх рівнів. Не залишається поза увагою питання, щодо використання державного та комунального майна, природних ресурсів. Контроль за здійсненням державних закупівель, наповненням дохідних частин бюджету теж є приоритетним.
Тож, на першому плані є запобігання фінансовим порушенням.
Виконання завдань вимагає не тільки знання та практичного застосування нормативно-правових та законодавчих актів держави але, й проведення певної роботи з керівниками та спеціалістами бюджетних установ і організацій, щодо підвищення рівня їх економічної підготовки.

Протягом 2008 року на 21 підприємстві та установі міста виявлено порушень фінансової дисципліни на суму 7,75 мільйона гривень. Інспектування засвідчило, що немає належного контролю за виконанням фінансово-бюджетної дисципліни та ефективним управлінням бюджетними ресурсами. Основні порушення, недоотримання підконтрольними об»єктами основних вимог законодавства з питань оплати праці, безгосподарності, нецільовому витрачанню бюджетних коштів, завищенню обсягу виконаних робіт , та інше. Трапляються факти нестач, лишки, незаконного списання та заниження вартості основних засобів та матеріальних цінностей в бухгалтерському обліку, що свідчить про недостатній рівень знань законодавчих та нормативних документів бухгалтерами установ та підприємств.

Продовжується протидія незаконному та нецільовому витрачанню бюджетних коштів, безгосподарності, злочинному зазіханню на державне та комунальне майно. Так, прикладом є те, що протягом 2008 року ревізори виявили факти втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 2,23 мільйона гривень.
А через неправомірні дії окремих горе-керівників, пов»язаних з безоплатним наданням в оренду природних і матеріальних ресурсів, укладення збиткових договорів, у тому числі за заниженими ставками орендної плати, невиплати фізичним особам належних коштів з оплати праці та соціальних виплат, скарбниці всіх рівнів та працівників підприємств недоотримали належних доходів в сумі 888 тисяч гривень.
Водночас ревізорами забезпечено максимальне усунення встановлених порушень у використанні коштів муніципальної казни та їх профілактики в подальшому. Така робота, сприяє наповненню доходів казни, поновленню вартості майна в обліку, попереджує факти його розкрадання і привласнення.
Під час ревізії в Каховському районі встановлено, що протягом 2005-2007 років товариство, не маюче ніякого права власності на земельну ділянку, одержало понад півмільйона гривень з державної кишені за посів ярих, озимих культур, необґрунтовано отримало компенсацію за електроенергію за зрошення.
Також протягом 2008 року суб»єкти підприємницької діяльності надавали необґрунтовані документи, для отримання дотацій з державного бюджету. В ході перевірки поданих цих документів, щодо їх достовірності та об»єктивності встановлено фінансових порушень. Як, результат державна казна зберегла кошти в наслідок попереджених незаконних видатків на суму майже 800 тисяч гривень.

Бажаю керівникам установ не потрапляти на шпальти газет поруч під словосполучення «фінансові порушення». За наслідками ревізій вживати заходів щодо повного усунення виявлених порушень, раціонального використання бюджетних коштів та майна, виваженої кадрової політики. Зичу їм успіхів, високого професіоналізму, відданості справі. Нехай у їхніх помислах завжди буде мудрість, у службових справах – творчість і наснага. Хай кожен день сповнює душу радістю і натхненням, а майбутнє принесе спокій, злагоду і упевненість. Доброго Вам здоров’я, щасливої вдачі та віри у краще майбутнє.
Ігор Креховецький, начальник контрольно-ревізійного відділу в м. Каховка та Каховському районі
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

КОШТИ у РАЙОНІ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Так, протягом 2008 року проінспектовано 7 підприємств, установ та організацій. 100 відсотків з усіх перевірених підконтрольних об’єктів допустили фінансових порушень загалом на суму понад 1 млн.813 тис.грн., що майже в чотири рази перевищує показник аналогічного періоду минулого року. З них більш ніж на 1 млн. 149 тис. грн. – через порушення в обліку майна та земельних ресурсів. За аналогічний період минулого року працівниками відділу було виявлено фінансових порушень майже 539 тис. грн., у т.ч. 328 тис. грн. - через порушення в обліку майна. Інспектування засвідчило: не зафіксовано належної фінансово-бюджетної дисципліни та ефективного управління бюджетними ресурсами. Так, на всіх обревізованих установах та організаціях встановлені порушення. Адже розпорядники бюджетних фінансів недотримувалися виконання законодавчих і нормативних документів на стадіях їх планування та використання. Виявлено факти необґрунтованого витрачання бюджетних коштів. Найчастіше фінансові порушення, виявлені фінансовими інспекторами, реєструвалися при використанні комунальних ресурсів, у тому числі коштів місцевих бюджетів при нарахуванні та виплаті заробітної плати (більш ніж 69 тис.грн.), при витрачанні коштів на проведення ремонтних робіт та будівництво (понад 262 тис. грн., лише по Верхньорогачицькій селищній раді — 187,1 тис.грн.). До речі, нецільові (майже 50 тис.грн.) та незаконні витрати (більш ніж 504 тис.грн.) складають основний список порушень. А через невиконання умов договорів оренди та їх не оформлення, через передачу земельніх ділянок у користування без оформлення договірних відносин та не внесення плати за її використання, казною місцевого рівня загалом втрачено понад 108 тис.грн.
Поряд із цим не забезпечено повної відповідальності за обґрунтуванням правильності проведених розрахунків, розподілу видатків за економічною структурою. Значна увага відділу направлена на виявлення і припинення фактів втрат належних бюджету доходів, а також на контроль за законним використанням коштів державного бюджету, що направляються на реалізацію програм розвитку аграрної галузі району. Так, в наслідок участі у роботі комісій, створених при управлінні агропромислового розвитку, працівниками відділу збережено бюджетних коштів державної казни в наслідок попередження виявлених порушень в сумі більш ніж 499 тис. грн.
За наслідками проведених ревізій вживаються дієві заходи щодо відшкодування завданих збитків. Так, за матеріалами вартових контролю зменшено бюджетні призначення 3 розпорядникам на суму 49,35 тис.грн. Застосовано і фінансові санкції до порушників фінансово-бюджетної дисципліни у 11 випадках (призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами тощо).
З метою профілактики порушень особливу увагу приділено персональній відповідальності порушників фінансової дисципліни. До адміністративної відповідальності протягом року притягнуто 17 винних посадовців. До дисциплінарної та матеріальної відповідальності - 7 посадовців. Загальна сума накладених штрафів — 3 тис.грн. За невиконання вимог бюджетного та тендерного законодавства 3 протоколи про адмінправопорушення передано до суду.
Відсутність внутрішнього контролю за витрачанням коштів і нерозуміння його ролі призвело до неефективного їх використання. Проте завдяки вжитим контрольно-ревізійною службою району заходам забезпечено максимальне усунення встановлених порушень у використанні коштів бюджету та їх профілактики в подальшому, внаслідок чого установами усунуто порушень на загальну суму майже 1 млн. 580 тис. грн., з них відшкодовано і поновлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів — майже 400 тис. грн., надійшло коштів до бюджету місцевого рівня — майже 40 тис. грн. Це також не тільки результат ревізорської роботи. Це також результат тісної співпраці та взаємодії з районною владою, районним управлінням Державного казначейства, правоохоронними органами, керівниками підприємств та установ, за що щиро вдячна їм за взаєморозуміння та тісну плодотворну співпрацю щодо збереження бюджетних коштів держави.

Олена Дрозд, начальник контрольно-ревізійного відділу у Верхньорогачицькому районі
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

У Скадовському районі

Повідомлення Прес-служба КРУ »

За останні п’ять років контрольно-ревізійним відділом у Скадовському районі проведено понад 130 ревізій підприємств, установ і організацій. Виявлено незаконних та нецільових витрат, недостач коштів і матеріальних цінностей на загальну суму понад 1800 тис.грн., з яких вжитими заходами відшкодовано та поновлено 1283 тис.грн.
Водночас бюджетами всіх рівнів, а також бюджетними установами і організаціями втрачено можливість отримати належні їм доходи в загальній сумі майже 1070 тис.грн., з яких забезпечено внесення до бюджетів понад 750 тис.грн. фінансових ресурсів.
Крім того, встановлено інших порушень фінансової дисципліни та бюджетного законодавства на загальну суму понад 17500 тис.грн., з яких частка усунених порушень склала майже 17000 тис.грн.
Але найпереконливішим аргументом є те, що щорічні фінансові здобутки відділу більш ніж в 10 разів перевищують державні асигнування на його утримання.
Контрольно-ревізійний відділ у Скадовському районі
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

НА КОРИСТЬ ВСІМ БЮДЖЕТАМ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Державній контрольно-ревізійній службі України – 16 років.
НА КОРИСТЬ ВСІМ БЮДЖЕТАМ
Фінансовий контроль охоплює аграрний сектор економіки, соціальний захист, житлово-комунальне господарство, органи місцевого самоврядування. КРУ прискіпливо ревізує виконання місцевих бюджетів. Проводяться й контрольні заходи за ініціюванням правоохоронних органів. Зафіксовані недоліки та прорахунки бюджетної дисципліни усуваються
Зокрема, виявлено випадки незаконного та нецільового витрачання бюджетних коштів, нестач у Максимгорьківській, Бургунській, Томаринській, Кіровській, Новокаїрській, Милівській, Веселівській сільрадах, СЖКП „Злагода”, СЖКП „Урожайне”, Управлінні агропромислового розвитку Бериславської райдержадміністрації, Бериславському міжрайонному управлінні водного господарства. За порушення законодавства посадові особи притягувалися до відповідальності.
Протягом 2008 року в ході 20 ревізій виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму 847,44тис.грн. (у тому числі недостач – 16,61тис.грн., незаконних витрат ресурсів – 509,96тис.грн., нецільові витрати – 171,05тис.грн.). Матеріали всіх ревізій передано до правоохоронних органів.
Встановлено фінансові недоліки у витрачанні бюджетних коштів на виплату заробітної плати, допомог, премій та інших виплат на загальну суму 78,39тис.грн. Так, по Кіровській сільраді встановлено нарахування та виплату заробітної плати працівникам, посади яких не передбачені штатним розписом на загальну 8 тис.грн. у зв’язку з чим зайво перераховано кошти до соціальних фондів. Також доведено факти оплати праці за трудовими угодами по Томаринській та Кіровській сільських радах без підтверджуючих документів на загальну суму 5,29 тис.грн., внаслідок чого до державних цільових фондів зайво перераховано коштів в сумі 1,96тис.грн.
Окремі керівники не контролювали наявність майна, внаслідок чого допущено недостач ТМЦ на загальну суму 16,61тис.грн. (Львівська, Новокаїрська сільради, Управління агропромислового розвитку Бериславської райдержадміністрації, Бериславське міжрайонне управління водного господарства), лишків товарно-матеріальних цінностей та заниження в обліку вартості майна і обладнання на суму 828,33тис.грн. (Бургунській, Томаринській, Кіровській, Новокаїрській, Милівській, Веселівській сільських радах, КП „Одрадокам”янське”, СЖКП „Урожайне”, Бериславське міжрайонне управління водного господарства.та інші установи та організації).
У Максимогорьківській сільській раді встановлено надання послуг з водопостачання населення в сумі 69,37тис.грн без відповідних ліцензії облуправління житлово - комунального господарства, дозволу на спецводокористування та затвердженого кошторису доходів та видатків спеціального фонду а також без рішення сесії проо виконання передбачених бюджетом заходів з постачання населення питною водою та наданням сільській раді відповідних повноважень. Крім того, здійснено видатки через касу установи а також списання коштів з розрахункового рахунку без підтверджуючих первинних бухгалтерських документів на загальну суму 10,16тис.грн.
На прикладі лише одного Бериславського району зафіксовано порушень з земельного законодавства на досить великих площах у межах Бургунської, Кіровської, Веселівської, Львівської сільрад. Саме там місцеві скарбниці втратили через ненадання земель в оренду майже 100 тисяч гривень. В свою чергу правоохоронним органам передано чотири матеріали ревізій, складено протоколи про адмінправопорушення.
Протягом 2008 року відділом проводилася певна робота по висвітленню результатів перевірок. Так, через районне радіомовлення було озвучено 28 виступів та повідомлень про результати роботи з різних напрямів.
Першорядні завдання КРУ - забезпечення цільового використання бюджетних коштів, державного та комунального майна, наповнення доходної частини бюджету, а обов’язковими умовами дотримання у своїй діяльності основних принципів є законність, об’єктивність, етичність. Саме завдяки праці державних контролерів реалізуються ключові завдання правового організаційного і практичного характеру, визначені чинним законодавством України.

Ірина Стешенко, начальник контрольно-ревізійного відділу в Бериславському району
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей