Перепало на горіхи і банку...

Оглядова інформація про найважливіші події, які відбуваються в Україні. Новини про політику, економіку, культуру, науку, технології, а також про суспільні проблеми та події, які відбуваються в різних регіонах України. Цей розділ дозволяє бути в курсі останніх подій в Україні та допомагає зрозуміти, як вони можуть вплинути на різні сфери життя країни та її мешканців
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Перепало на горіхи і банку...

Повідомлення Прес-служба КРУ »

журнал"Фінансовий контроль", № 2 (2009)
ПОРУШУЄТЬСЯ ПРОБЛЕМА

І ЗНОВУ ПРО «МЕРТВІ ДУШІ»...

Василь ШОЛОХ,
начальник КРУ в Чернігівській області

Бухгалтер однієї з бюджетних установ Чернігова зуміла за доволі короткий строк заробити на «мертвих душах» 360 тисяч гривень!

У головного героя безсмертної гоголівської поеми «Мертві душі» Павла Івановича Чічікова у Чернігові з’явилася талановита послідовниця… Звісна річ, у XXI ст. технологія фокуса була дещо іншою. Ніяких тобі тривалих поїздок безмежними просторами країни, ніяких «ревізьких казок», купчих тощо. Знайшовши слабкі місця в програмному забезпеченні банку й скориставшись надмірною довірою свого керівництва, бухгалтерка поклала собі до кишені кругленьку суму.
«Озброївшись» звичайною зарплатною карткою, вигадлива пані… умудрилася отримати гроші за вигаданих осіб.
Випускниця Чернігівського юридичного технікуму пані Ч. упродовж 20-ти років пропрацювала в одній установі і заслужила репутацію надійного та грамотного бухгалтера.
Тому коли грянув грім, мало хто з колег повірив, що таке можливе… Але факти річ красномовна. А їх під час документальної ревізії фінансово-господарської діяльності установи А., яку КРУ в Чернігівській області провело за зверненням правоохоронних органів, випливло чимало.
Ревізор установив цілу низку грубих порушень під час нарахування та отримання заробітної плати і соціальних виплат.
Зокрема, з’ясувалося, що, включивши до фінансових документів неправдиву інформацію, бухгалтер порушила п.1 ст.3 та п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Відповідно у 2006-2008 роках 14 громадянам були безпідставно відкрито особові зарплатні рахунки та проведено операції з нарахування та виплати заробітної плати і соціальних виплат на загальну суму 360 тис. гривень.
До тарифікаційних списків працівників установи та табелів обліку робочого часу згадані особи не вносилися, а листків непрацездатності, довідок з РАГСу про народження дитини на виплати не було.
— Ці люди не працюють і ніколи не працювали в наших закладах! – підтвердили керівники структурних підрозділів установи.
А от як пояснила ревізору появу в своїй установі «мертвих душ» сама бухгалтер Ч.: «Працівники… (авт. – список було додано) фактично не були зараховані на роботу, а вигадані та занесені відповідно в комп’ютер для нарахування виплат… Документів для нарахування заробітної плати, лікарняних листків, допомоги при народженні дитини в мене не було ніяких. Ці суми були вигадані і занесені відповідно до програми в комп’ютер...».
Замислюючи свою аферу, пані Ч. розрахувала, що ані начальник, ані головний бухгалтер установи не зможуть проконтролювати всіх її дій. Бо під час нарахування зарплати головний бухгалтер підписує кілька сотень фінансових документів. (Установа А. обслуговує 99 структурних підрозділів, де працює понад 6 тисяч осіб).
Незрозуміло як, але без відома свого керівництва і без надання установою потрібного пакета документів пані Ч. відкривала картковий рахунок на своє ім’я за №…00070 у банку Б. (де вже отримували зарплату 1315 працівників структурних підрозділів установи А) і починала «діяти». Не підписані керівництвом установи платіжні відомості на вигаданих працівників разом з магнітними носіями вона передала працівникам банку, і вони «пішли в роботу».
Отже, з місяця в місяць заповзятлива пані нараховувала гроші на вигаданих працівників. І всі ці кошти акуратно лягали на рахунок №…00070! Адже в магнітних носіях за кожним з вигаданих осіб гр.Ч. закріпила свій (!) клієнтський картковий рахунок.
«Але куди ж дивилися банківські працівники?», — цілком логічно обуриться читач. І матиме рацію. Відкривши картковий рахунок громадянці Ч., зараховуючи і перераховуючи на нього кошти, банк А. діяв усупереч умовам генеральної угоди, укладеної з установою А. про надання послуг щодо зарахування заробітної плати на карткові рахунки. Позаяк працівники централізованої бухгалтерії (зокрема й сама бухгалтер Ч.) отримували зарплату в іншому банку.
Невідомо якими талантами ще наділила матінка природа пані Ч. (можливо, даром гіпнозу як славнозвісного Вольфа Месинга?), але упродовж трьох років(!) працівників банку Б. жодного разу не насторожив той факт, що на дискетах, згідно з даними яких банк зараховував кошти 14 особам, був один картковий рахунок — № …00070.
Більше того, упродовж трьох років банк Б. ані разу не уповноважив своїх службовців для оформлення акта прийому-передачі зведених відомостей на заробітну плату працівників підвідомчих закладів установи А., а також не вимагав цієї інформації на магнітних носіях.
Операції з незаконно перерахованих і використаних коштів повністю підтвердили банківські виписки за картковим рахунком №…00070. Однак для того, щоб отримати їх, ревізорові довелося чекати рішення Деснянського районного суду м.Чернігова.
Край «творчості» пані Ч. поклала… проста комп’ютерна дискета, яка одного дня невідомо з яких причин просто не відкрилася в банку. «Зловредну» дискету повернули в установу, її зумів відкрити заступник головного бухгалтера і, уважно вчитавшись у зміст документа... запідозрив недобре. Невдовзі його підозра підтвердилася. Та й сама пані Ч. не заперечувала своєї провини. Тож керівництво установи змушене було звернутися до правоохоронних органів.
Наразі за матеріалами позапланової ревізії Контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області триває розслідування кримінальної справи. Саме тому в інтересах слідства не названо бюджетної установи, в якій працювала наша «героїня», і банк, який люб’язно її обслуговував. Та й саму бухгалтерку називали просто пані Ч.
Слід сказати, що за результатами ревізії на начальника і головного бухгалтера установи А. було складено адміністративні протоколи, їм надіслано обов’язкові вимоги щодо усунення виявлених порушень, а матеріали ревізії передано до Чернігівського МВ УМВС України в Чернігівській області.
Перепало на горіхи і банку Б. У період ревізії керівництво установи А. висунуло йому претензії щодо відшкодування збитків, завданих унаслідок недотримання умов генеральної угоди. А згодом і взагалі відмовилося від його послуг...
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ЗАБЕРУ!

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Кримінал

ЗАБЕРУ ГРОШІ СТУДЕНТІВ!


Факти привласнення грошових коштів виявили ревізори КРУ в ході ревізії фінансово-господарської діяльності Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету.
Так, під час ретельної перевірки правильності нарахування зарплати виявлено факт виплати грошей «мертвій душі» бухгалтерії, котра в установі … не працювала. Як результат незаконні витрати коштів бюджету склали суму в 16 тисяч гривень.
Операції з відомостями по зарахуванню сум заробітку працівникам на їх банківські картки дозволили безпідставно перерахувати понад 11 тисяч гривень. Отже, казна позбулася 11 тисяч гривень. Виявлено й суттєві зловживання по стипендіальним виплатам. Зокрема, грошові суми перераховувалися на пластикові картки студентам, яким стипендія не призначалося, або відрахованим з навчання та неіснуючим студентам. Слід зазначити, що молодь навіть й не здогадувалася про надходження на їх пластикові картки чималих грошей, привласнених у сумі понад 76 тисяч гривень!
Маніпулювання з бюджетними коштами з січня 2005 по вересень 2006 років призвело до того, що фінансування стипендіального фонду довелося надалі покривати та сплачувати за рахунок фонду оплати праці викладачів та інших робітників навчального закладу. Таким чином допущено грубе порушення бюджетного законодавства відносно цільового витрачання фінансів: кошти в сумі 21 тисяча гривень, виділені установі на виплату зарплати, матеріальної допомоги та премій працівникам, витрачено на стипендії. Хоча зазначену суму студенти так на руки й не отримали.
До того ж встановлено ряд інших прикладів ігнорування законодавства з фінансових питань, внаслідок чого витрачено 19,5 тисячі гривень.
Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Повернутись до “Україна”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей