Я - на роботі, дзвоню вночі!

Новини Херсону. Розділ форуму, де можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в місті Херсон. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються у місті
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Я - на роботі, дзвоню вночі!

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Бюджетні кошти

„НЕМА НІКОГО НА РОБОТІ, ДЗВОНЮ ВНОЧІ!”

Непросто уявити яскраве дитинство без різноманітних конкурсів, фестивалів та змагань. З метою виявлення та розвитку творчих здібностей і талантів дітей, підлітків та молоді міста, задоволення потреб у їх самовираженні та організації змістовного дозвілля неналежним чином функціонує Центр позашкільної роботи.
На даний час штатна чисельність складає 84,55 одиниць. До того ж 8 осіб суміщають основну роботу з працею в гуртках Центру. До речі, фінансування закладу здійснюється за рахунок грошей громади. Але цього замало. На жаль, ведення бухгалтерського обліку та звітності у закладі було неякісним і здійснювалося з суттєвими недоліками.
Так, за період з лютого 2005 по грудень 2008 років зафіксовано фінансових порушень загалом на суму понад 24,5 тис.грн. Водночас інші прорахунки фінансової дисципліни допущено на суму понад 132 тис.грн. Всупереч порядку виконання кошторисів бюджетних установ витрачено на зарплату гардеробника майже 8 тис.грн., а за послуги теплопостачання та електроенергії необґрунтовано витрачено загалом близько 2 тис.грн.
Виявлено й факт зайвого нарахування та виплати надбавок обслуговуючому персоналу всупереч чинному законодавству. Інколи у занижених розмірах виплачувалася матеріальна допомога на оздоровлення. А при нарахуванні зарплати деяким працівникам за час їх відпустки, до розрахунку безпідставно включено матеріальну винагороду та винагороду за сумлінну працю, що призвело до переплат. Не обійшлося й без зайвого відрахування бюджетних коштів до державних цільових фондів.
Також виявлено розбіжності у відомостях на виплату зарплати з розмірами сум, переданих до виплати обслуговуючому банку. Матеріальні цінності чомусь оприбутковувались з сумами ПДВ. Виявлено й факт завищення обсягів виконаних ремонтних робіт та заниження вартості майна. Окремі працівники вели переговори приватного характеру в нічний час за рахунок бюджетних коштів. В ході ревізії донараховано недоотримані доходи, усунуто інші фінансові недоліки. На порушників складено адміністративні протоколи.
Не секрет, що позашкілля є необхідною складовою загальної освіти, виступає альтернативою впливу негативних чинників та покликане виконувати компенсаторну функцію в прогалинах шкільного та сімейного виховання. Чому ж не на повну силу залучено додаткові фінансові джерела на утримання закладу? Адже майже не використано унікальної можливості: одержувати гроші за надання платних послуг відповідно до діючого переліку, залучити кошти гуманітарної допомоги, добровільні грошові внески, матеріальні цінності підприємств, установ, організацій та окремих громадян, кредити банків тощо.
Отже, не використано всіх резервів по залученню всіх можливих джерел фінансування, не використано всіх можливостей для провадження діяльності, передбаченої статутом Центру. І це при тому, що в Херсоні гостро стоїть проблема матеріальної бази гурткової роботи.
Від того, наскільки вдасться вирішувати існуючі фінансові проблеми, залежать ефективне функціонування муніципальної системі позашкільної освіти: забезпечення творчої самореалізації, рівного доступу кожної дитини Херсона до самоствердження, забезпечення змістовного дозвілля.
Чи спроможний позашкільний заклад збагатитися грошима за надання додаткових освітніх послуг на замовлення підприємств, установ, організацій та громадян? Чи будуть надходження від реалізації власної продукції, від надання в оренду вільних приміщень, обладнання, що не оподатковуються і спрямовуються на соціальні потреби та розвиток навчального закладу? Час покаже: наскільки ефективно позашкільний навчальний заклад у фінансово-господарської діяльності користуватиметься правом самостійно розпоряджатися коштами господарської та іншої діяльності відповідно до його статуту, розвиватиме власну матеріальну базу.
Прес-служба КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “м.Херсон”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей