Місія: Урвати кошти та майно!

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Місія: Урвати кошти та майно!

Повідомлення Прес-служба КРУ »

НА «ПІКУ» НЕДБАЛОСТІ
ПОРУШНИКАМ МОВЧАЗНОГО ЛІСУ УРВАТИ КОШТИ ТА МАЙНО НЕ ВДАЛОСЯ!

Державне підприємство „Херсонське лісомисливське господарство” широко «прославилося»: в ході ревізії КРУ виявлено кримінальний ланцюг з незаконних і нецільових витрат бюджетних коштів, нестач матеріальних цінностей та інші фінансові порушення загалом на суму 1 млн 296 тис. грн. за період з липня 2007 по січень 2009 років.

Зухвало списано буксирний теплохід „Лісник”, катер „Ярославець” і земснаряд. Навіщо державному підприємству, втративши додаткових надходжень у сумі майже 300 тис.грн, оперативно позбутися таких вкрай потрібних лісівникам плавзасобів? А виявилося, що у квітні 2008 року зазначене майно, як непридатне, по договору з комерційною структурою купою продано на суму майже 90 тис.грн. При цьому проігноровано Порядок списання об’єктів державної власності. Адже техніки рятувальники лісу самовільно позбулися, обійшлися без погодження з власником - Держкомітетом лісового господарства України.
До того ж, лісові «герої» не брали до уваги питання реальної оцінки майна та проведення необхідного для цього аукціону. І це не поодинокі кричущі факти «хронічної» безгосподарності горе-хазяїв. Так само реалізовано стрічкову пилораму. Крім того, всупереч чинному законодавству, юридичним особам безпідставно передано стругальний верстат та культиватор. Як тоді, при такій вакханалії, рятувати рукотворний ліс Херсонщини?
Крім того, виявлено й нестачу побутового вагончику, несамохідної баржі, човна, човнового двигуна та відсутність іншої техніки. В той же час інвентаризація «знайшла» ніде не обліковані, зайві металевий причал Токарівського лісництва та металобрухт Центральної садиби. Звісно, ревізори такі лишки одразу ж оприбуткували.
Згідно розпоряджень голів державних адміністрацій різних рівнів та рішень сесій сільрад вилучено загалом 103 га земель лісового фонду. Схема проста: спочатку ділянки включаються до земель запасу сільрад (вони набувають статусу таких, що не використовуються), а пізніше ці ж сільради передають такі площі під ведення приватних мисливських господарств. Начебто все законно, але мальовничі землі, передусім у Цюрупинському районі поблизу с. Кринки (недалеко садиба відомого на весь колишній Радянський Союз письменника Остапа Вишні) та інші, відтепер не рахуються землями лісового фонду! Найцікавіший при цьому є факт: дана процедура з відчуження унікальних земель проведена за згоди ДП «Херсонське лісомисливське господарство». Виходить, високе керівництво лісгоспу добровільно позбулося непотрібних 103 га живописних площ.
Як кажуть, «що далі в ліс, то більше порушень». По бухгалтерії підприємства чомусь не проходила деревообробна майстерня вартістю майже 400 тис.грн. За орендування приміщень лісництва приватним підприємством загальною площею 700 кв.м. господарством своєчасно не одержано надходжень на суму понад 7 тис.грн. Крім того, лісомисливське господарство забувало перерахувати 30 відсотків плати до державної казни за отриману оренду нерухомого майна. У Токарівському лісництві інше приватне підприємство користувалося ремонтно-будівельною дільницею. Знову ж таки орендний дохід вкотре надходив не в повному обсязі. Виникає питання: коли ж зупиниться збитковий «потік» у лісовому господарстві?
Прикладів «досвідченого» недбальства вдосталь. Приміром, господарством виписувалися лісові квитки на випасання худоби та заготівлю очерету. Однак вкотре не одержано чималі надходження за використання природних ресурсів.
Збитки ж від незаконного вирубування та пошкодження дерев та кущів у межах Херсонського, Токарівського та Кринківського лісництв призвели до шкоди в сумі понад 11 тис.грн. Хто ж тоді повинен перейматися долею «лісових друзів»?
Через залучення одразу двох субпідрядних організацій до санітарних рубок полезахисних смуг Білозерського лісництва на території Надеждівської сільради переплачено майже 15 тис.грн. Справді, з паперами клопіт. За виготовлення технічної документації по землеустрою (її й досі немає!), які б підтверджували право на постійне користування землею у Білозерському і Цюрупинському районах, витрачено кошти в сумі майже 40 тис.грн. Торік без накладних актів виконаних робіт та рахунків списано понад 24,5 тис.грн. за реалізовану лісову продукцію. Гірко усвідомлювати: втрати надходжень за «акційний» продаж ділової деревини розрахунково склали суму 129 тис.грн.
Спіймали «на гарячому» зовсім сторонню особу, котра роз’їжджала на службовій машині без наказів про відрядження. Як наслідок, необґрунтовано витрачено паливно-мастильні матеріали на автопробіг поза межами області. Не велися записи у табелі обліку робочого часу та акти-наряди за електрозварювальні роботи, начебто виконані за рахунок державних коштів у сумі понад 8,5 тис.грн. Не вірно відображалася по бухгалтерії сума 25,5 тис.грн., котра надійшла господарству від страхового бюро після ДТП службового авто.
Перелік «подвигів» на цьому не завершується. Розпорошено більш ніж 144 тис.грн коштів держави без проведення тендерних процедур на закупівлю паливно-мастильних матеріалів. На незадіяні у виробничій діяльності основні засоби нарахована амортизація загалом на суму близько 30 тис.грн., що, в свою чергу, штучно завищило собівартість реалізованої продукції. Зафіксовано й факт самовільного захоплення 450 кв.м. земельної ділянки в межах Херсонського лісництва, на якій збудовано дерев’яний будинок громадською організацією Українського козацтва.
Отже, через неефективні управлінські рішення, самовпевнене розпоряджання обіговими бюджетними грошима та державним майном, системно порушувалися чіткі вимоги з ведення обліку та складання фінзвітності. Де ж навчають такої бухгалтерської майстерності? Що ж заважало «професіоналам» гідно та пристойно працювати? Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.
Прес-служба КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Bing [пошуковий робот], Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей