Розчарування по-херсонськи

Новини Херсону. Розділ форуму, де можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в місті Херсон. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються у місті
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Розчарування по-херсонськи

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Скарбниця порушень

ІНСТИТУТ «УДОСКОНАЛЕНЬ» ПО-ХЕРСОНСЬКИ,
АБО ГІРКЕ РОЗЧАРУВАННЯ СКРІЗЬ РОКИ

Так, упродовж останніх років Південноукраїнський регіональний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів «накопичив» порушень фінансової дисципліни загалом на суму понад 900 тис.грн.

Після безграмотного витрачання бюджетних коштів залишається зовсім не радісний «спадок» фінансових негараздів: з вересня 2005 по лютий 2009 років ректоратом і бухгалтерією закладу допущено десятки системних бюджетних порушень. Але все по порядку.

Перш за все, майже 600 тис.грн. не за призначенням витрачено з обласної казни на функціонування … не інституту. Натомість чималі видатки спрямовано на оплату комунальних послуг, придбання обладнання та м’якого інвентарю в стінах санаторію-профілакторію. Таким чином, кошти громади «помилково» пущено передусім на забезпечення діяльності лікувально-профілактичного закладу. При цьому обласним бюджетом утримання даного санаторію взагалі не передбачено.

В той же час на оплату праці безпідставно пішло більш ніж 30 тис.грн. Не обійшлося без надміру виплачених сум допомоги на оздоровлення, прорахунків при виплаті відпускних та зарплати, недоотримання зарплатних сум деякими працівниками, зайвого перерахування 27 тис. грн державним цільовим фондам тощо.
Слід зауважити, що обсяги по завищенню вартості ремонтних робіт в сумі 12,4 тис.грн. теж підлягають повному відшкодуванню. Також не обґрунтовано списано понад 14 тис.грн. внаслідок понаднормового списання палива, покриття витрат на відрядження за відсутності всіх підтверджуючих документів, необґрунтована оплата близько 7 тис. грн за фактично не надані послуги з теплопостачання.

В умовах обмеженого фінансування, організації залучають грошові суми, надаючи платні послуги. Тому завдання по залученню додаткових коштів залишається дуже актуальним. Утім, задарма згаяно час: понад 12 тис.грн. склали втрати надходжень за оренду. Причина – допущені «прорахунки» при укладанні договорів на оренду приміщень.

Отриманню доходів дошкуляли багаторазові неефективні управлінські дії. В інституті взято «на озброєння» нічим необґрунтовані накази ректора, на підставі яких щедро надано пільги по сплаті за проживання в готелі нижче собівартості. І в цьому разі не оминули збитків, адже через такі «професійні» дії, сума недоотриманих доходів склала майже 50 тис.грн.

Будь-яку справу можна перетворити на фарс. Підтвердженням цьому є розбазарювання коштів за розробку робочого проекту по будівництву котельної. Прикро, що проектна документація аж ніяк не може бути застосована для проведення будівельних робіт, чим завдано матеріальної шкоди в сумі майже 49 тис.грн. Таким чином, у зв’язку з неякісним виконанням вимог умов договору втілити добрі наміри у життя, як виявилося, не можливо.

Керівництво інституту «забезпечило» й додаткове навантаження на державну казну по оплаті комунальних послуг в сумі близько 41 тис. грн. До речі, невірно розрахована потреба в асигнуваннях на оплату комунальних послуг, харчування та проживання в готелі повинна проводитись виключно за рахунок власних доходів навчального закладу. Окрім того, не зрозуміло, чому десятки тисяч гривень видатків пройшло по бухгалтерії не за відповідними кодами фінансування.

Як результат, чотири винних посадовців одержали адміністративні протоколи за бюджетні правопорушення та недотримання ними порядку організації і ведення бухгалтерського обліку. Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.

Насамкінець варто додати: жодне інспектування освітньої сфери не оминає питання ощадливого витрачання фінансів. І будь-яка бюджетна установа може зекономити та розсудливо витратити кошти. Чому ж не йдуть на користь уроки минулих ревізій?

Прес-служба КРУ в Херсонській області

Повернутись до “м.Херсон”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей