Холодно чи тепло?

Новини Херсону. Розділ форуму, де можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в місті Херсон. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються у місті
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Холодно чи тепло?

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Кошти на тепло
ЧОМУ НЕ ГРІЮТЬ БАТАРЕЇ?

Вкрай низький рівень фінансової дисципліни міського комунального підприємства «Херсонтеплоенерго», де неощадливо підходили до вирішення виробничих питань, переконливо довели результати ревізії КРУ. Ігнорування окремих вимог чинного законодавства ускладнили господарську діяльність, що не сприяло безперебійному теплопостачанню.
Отже, допущені прорахунки законодавства, в тому числі, через неефективні управлінські рішення, призвели до порушень на суму понад 2,4 млн грн. Працівникам підприємства не нараховано заробітну плату в сумі 2,5 млн.грн. До того ж незадовільна претензійно-позовна робота підприємства стала причиною недоотримання від боржників більш ніж 21 мільйона гривень.

Близько 2 млн.грн. виділено з міського бюджету на поповнення статутного фонду підприємства. Проте гроші громади перераховано на поточні рахунки комерційних банків, а фінансові операції проведено поза казначейським обслуговуванням. Такі чималі кошти відволікались від їх цільового призначення, тобто використовувались суто на поточні потреби підприємства. Натомість на першочергові потреби, а саме на заходи з енергозбереження, реконструкцію котелень, теплових мереж і центральних теплопунктів, кошти спрямовано по залишковому принципу.
Підприємством отримано кредит в комерційному банку за ставками, вищими від діючих на ринку фінансових послуг, унаслідок чого зайво сплачено відсотків на суму понад 20 тис.грн.
При наявних у штаті власних юристів оплачувалися послуги приватних юридичних фірм за надання відповідних послуг на суму більше 57 тис.грн.
Також сплачено понад 55 тис.грн. за надані підприємству послуги по обробці комунальних платежів. Але таку саму роботу виконує один бухгалтер підприємства без додаткових оплат.
Постає питання до керівника: Навіщо витрачати додаткові кошти, невже їх так багато?
Натомість керівник комунального МКП «Херсонтеплоенерго» знає, на кому можна зекономити!
Сума майже в 30 тис. грн. недоплачена за роботу в нічний час. До речі, функціонування 38 котелень, 45 теплопунктів, більш ніж 120 км теплових мереж забезпечує 671 штатний працівник. При цьому керівництвом МКП «Херсонтеплоенерго» нехтувалися гарантії держави по виплаті зарплат працівникам. Хоча відповідними генеральними і галузевими угодами передбачено встановлення, приміром, мінімальної тарифної ставки робочого першого розряду у розмірі 120 відсотків до рівня мінімального заробітку. Однак, таку норму не застосовано. За період з 2005 по жовтень 2008 років працівникам підприємства не нараховано і відповідно не сплачено близько 2,5 млн.грн.
Тому КРУ направило вимогу до МКП «Херсонтеплоенерго» про перерахунок зарплат за період з квітня 2007 по жовтень 2008 років. Якщо ж порушення не буде усунуто, державні контролери звернуться з позовом до суду щодо виплати заробітної плати в повному обсязі.
Серед прикладів неефективного господарювання - придбання вугілля, сталевих труб та палива всупереч вимогам тендерного законодавства на суму 948 тис. грн. Ще майже 134 тис. грн. доходів одержано підприємством без ліцензії на постачання теплової енергії. Через неврахування індексу інфляції не одержано фінансові надходження за оренду приміщень в сумі майже 44 тис. грн. За виконані підрядниками ремонтні роботи переплачено коштів у сумі понад 24 тис грн. А перевитрата електричної енергії на десятки тисяч гривень призвела до необґрунтованого завищення собівартості теплової енергії споживачам, за які доводиться сплачувати простим споживачам.
Також відсутність претензійно-позовної роботи, істотно заважає стабільній роботі підприємства. Якби «Херсонтеплоенерго» застосовувало в повній мірі штрафні санкції, виставило пеню, тоді б збитків було значно менше і додатково надійшло близько 13 млн.грн. оплати за надані послуги.
Про якість послуг, які надаються комунальними підприємствами міста Херсона, говорилося неодноразово.
Тож міській владі вирішити: які керівники в комунальному секторі потрібні громаді.
За результатами ревізії на посадовців складено адмінпротоколи. Матеріали інспектування передано до правоохоронних органів.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “м.Херсон”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 1 гість