Антикризова «родючість» землі

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Антикризова «родючість» землі

Повідомлення Прес-служба КРУ »

На «конвеєрі» порушень

АНТИКРИЗОВА «РОДЮЧІСТЬ» ЗЕМЛІ
Або як уникати зустрічей з правоохоронними органами

Відомо, що земля – природний ресурс для поповнення коштами бюджетів. Адже щомісячна, некопійчана плата за оренду гарантує фінансове благополуччя міст та сіл.
Ревізори КРУ зауважують: значно покращити хід бюджетних відносин можливо за умов запобігання порушенням фіндисципліни зі сторони землевласників та землекористувачів, спрямування земельних відносин у правове поле. Торік у Скадовському районі, унаслідок невиконання умов договорів втрачено 528,7 тис.грн. орендної плати за користування земельними ділянками. Через неефективне використання сільськогосподарських угідь запасу та резервного фонду приміром, лише одна з сільрад Скадовського району втрачає чималі суми до казни всіх рівнів. Найбільш вагома причина пов’язана з недосконалим законодавством щодо встановлення твердої ставки орендної плати.
Зокрема, земельні договори не враховують встановлення максимальної ставки орендної плати. Звісно, від цього страждає громада. Адже у 88% договорів розмір орендної плати становить менше 12% від нормативної грошової оцінки. При цьому за два останніх роки втрати доходів бюджетами від надання в оренду земель площею 576 га (землі запасу сільради) склали загальну суму 286,9 тис.грн. За цей період сільрада одержала майже таку ж суму власних надходжень по загальному фонду бюджету. Отже, вона могла б бути вдвічі більшою! Ось чому місцеві бюджети не спроможні виконати ані цільові програми розвитку громад, ані в повному обсязі утримувати всі установи рад.
До того ж самоврядна структура не контролювала виконання орендарями договірних обов’язків. Крім того, не своєчасне укладання договорів оренди, не позбавило від безоплатного використання земельних ділянок та втрат бюджету. Майже 28 га земель сільськогосподарського призначення знаходяться в стадії документального оформлення. Вкотре десятки тисяч гривень «пролетіло» повз бюджету! А скільки таких випадків в інших органах місцевого самоврядування! Виходить, земля далека від громад?
З метою упорядкування земельних відносин та запобігання бюджетних втрат про результати ревізії повідомлено і районну держадміністрацію для вжиття невідкладних заходів з виправлення ситуації.

Світлана ФЕДЧИШИНА, в.о. начальника контрольно-ревізійного відділу
в Скадовському районі КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей