Реальні гроші

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Реальні гроші

Сообщение Прес-служба КРУ » 14 авг 2009, 15:36

Фінансові інтереси
Завдяки аудиту реальні гроші громаді

Будь-який місцевий бюджет є ефективним, коли в ньому передбачено повне дотримання чинних вимог до його формування та виконання. Не є виключенням й Великолепетиський районний бюджет з обсягом у 70 млн грн. за останні три роки. Аби там було все гаразд із «долею» районної казни, говорять пропозиції аудиту.

Відтепер треба не допускати системних прорахунків при плануванні доходів та їх зміни впродовж року. Адже від того, скільки буде зібрано коштів до казни, залежить повнота забезпечення жителів територіальних громад послугами в сфері охорони здоров’я, освіти та соціального захисту. КРУ зосереджено неабияку увагу на ефективному витрачанні коштів для харчування дітей в навчальних закладах.
Найбільші доходи бюджету приносить використання землі і чим ефективніше вона використовується, тим багатішим стає бюджет. У районі з кожних 100 га в оренді знаходяться 72 відсотка землі. Найбільше вільних земельних площ – в межах Великолепетиської селищної та Демидівської сільської рад. А орендувати є що – рілля, пасовища, сіножаті. Гірко усвідомлювати: поза бюджетом «пройшли» десятки та сотні тисяч гривень. Отже, не завжди доходять руки до казни. Чому ж земля гуляє?
Аудитори вказали чимало резервів по надходженню плати за землю. Приміром, поза договірними відносинами опинилося понад 513 га. Тож треба уникати невидимої «співпраці», тіньового розподілу прибутків та безграмотного прийняття управлінських рішень.
В разі перегляду умов по 92 діючих договорах площею понад 5,3 тис. га за оренду землі розрахунково надійшли б десятки тисяч гривень до казни. Що ж заважає посадовцям застосувати максимальну ставку орендної плати?
Одна з відомих установ енергетичної галузі користувалася землею на «добродійних» засадах, сплачуючи лише земельний податок. В таких же умовах «опинилася» Спілка споживчих товариств району.
Поки що орендарі комунального майна не в однакових умовах сплачують плату. В інтересах наповнення бюджету коштами, установам та організаціям слід переглянути розцінки на платні послуги. Недопрацьовують податківці - сім товариств не поспішають спрямувати до бюджету суми податкових заборгованостей.
Безперечно, висновки аудиторського дослідження сприятимуть додатковому залученню фінансових надходжень, чітко і професійно виконуватиметься районний бюджет. Дієвість районної влади вже відчувається - прийняте відповідне розпорядження з низкою заходів. Отже, збагачення бюджету реальними грошима нині гарантовано.
Прес-служба КРУ в Херсонській області

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 3 гостя