«Дорога» до коштів

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

«Дорога» до коштів

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Коштів може бути й більше

Саме такого висновку дійшли аудитори обласного КРУ влітку цього року при дослідженні Верхньорогачицького районного бюджету. По крихітці в одному із самих найменших степових районів Херсонщини знайшлося більше 700 тис.грн. можливих додаткових фінансових ресурсів до районного бюджету.

Дослідженням встановлено, що за 2006-2008 роки у районному бюджеті було сконцентровано півсотні мільйонів фінансових ресурсів, з них близько 85% дотації з державного бюджету. Отже, потреба у фінансових ресурсах щороку була нагальним питанням управлінців.
Серед шляхів поповнення казни фахівці КРУ запропонували підвищення рівня ефективності використання комунального майна за рахунок прийняття єдиного підходу при встановленні орендної плати. Лише при умові застосування максимального, економічно обґрунтованого розміру орендної плати бюджет поповнився б майже на 26 тис.грн., а перегляд орендодавцями умов фактично діючих договорів оренди дасть змогу збільшити доходи на 13 тис.грн. щорічно.
Враховуючи те, що в структурі доходів загального фонду районного бюджету надходження від плати за землю протягом періоду аудиту в середньому складали 9%, підвищення рівня ефективності використання земельних ресурсів дало б змогу поповнити районний бюджет доходами на загальну суму більше 680 тисяч грн., а внаслідок прийняття відповідних управлінських рішень щорічні надходження до бюджету будуть збільшуватись на 270 тис.грн.
Фахівці КРУ також звернули увагу на те, що більшість місцевих бюджетних програм не мали чітко окреслених кількісних та вартісних показників. До того ж, потреба в фінансуванні заходів часто не була обґрунтовано розрахованою. Як результат, із запланованих 1,1 млн.грн. фактично профінансовано 950 тисяч гривень, тому не вирішено чимало нагальних проблем простої людини і першочергових потреб громади.
Приміром, щодо витрачання коштів місцевих бюджетів, коли загалом по району існували значні розбіжності у видатках на харчування дітей, навчальні заклади, всупереч законодавчо затвердженим єдиним нормам харчування, перебували в нерівних умовах. Продукти придбавалися по завищених цінах, ніж по регіону на суму майже 18 тис.грн. Чому ж райвідділ освіти не відстежував середні ринкові ціни та неефективно проводив видатки на харчування?
Обґрунтовані зауваження та пропозиції стануть в нагоді місцевим органам влади та самоврядування, прислужаться управлінцям при формуванні районного бюджету, дозволять бездоганно спланувати хід фінансування та ретельно контролювати районні програми відповідно до вимог Бюджетного Кодексу України. Отже, від управлінських якостей керівників напряму залежить розвиток громад, наповнення місцевих скарбниць довгоочікуваними додатковими надходженнями.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей