Що ж Служба дає?

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Що ж Служба дає?

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Подробиці – громаді
ЯКИЙ-ТАКИЙ ПОРЯДОК?
Про завдання, виконані фахівцями КРУ протягом 9 місяців 2009 року
Контрольно-ревізійний відділ продовжує прискіпливо контролювати видатки бюджетних коштів. Зусилля ревізорів, як завжди, зосереджено на фінансовому контролі в органах самоврядування, житлово-комунальному секторі, освітній та аграрній сферах.
Служба дає обґрунтовану оцінку бюджетним відносинам, виявляє резерви у формуванні і витрачанні державних ресурсів; встановлює причини відхилень від законності проведених фінансово-господарських операцій.
А заради цього взаємодіємо з правоохоронними, іншими контролюючими органами та виконавчою владою на місцях у ході контрольних заходів за витрачанням коштів і матеріальних цінностей, їх збереженням, достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
Тому на постійному контролі –правомірність використаних бюджетних коштів та виконаних місцевих бюджетів. Також проводиться інспектування за ініціюванням правоохоронних органів. Але за всі роки служби на жаль, ще мають порушення бюджетної дисципліни, незабезпечення збереження державної та комунальної власності. Зокрема, встановлені факти незаконного, нецільового витрачання бюджетних коштів, нестач в Урожайненській, Зміївській, Степнянській, Тягинській, Одрадокам’янській сільрадах, КП „Веселе”, КП „Червоний Маяк”, СЖКП „Джерело”, Бериславський професійний аграрний ліцей, Управління агропромислового розвитку Бериславської райдержадміністрації та інші. За порушення законодавства посадові особи притягувалися до відповідальності.
Загалом, упродовж 9 місяців 2009 року спеціалісти відділу провели 16 ревізій, виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму 1 млн 425,61 тис.грн., у тому числі недоотримано фінансових ресурсів на суму 271,77 тис.грн., та операцій з ресурсами проведені з порушенням чинного законодавства на суму 1 млн 153,84тис.грн. (недостач – 100,39 тис.грн., незаконних витрат ресурсів – 1008,67тис.грн., нецільові витрати – 44,78 тис.грн.). Виявлено фінансових порушень, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів по 10 установам на суму 85,09 тис.грн. Матеріали всіх ревізій передано правоохоронним органам.
Так, окремі керівники не контролювали наявність та використання державного та комунального майна. Як наслідок, допущено недостач товарно-матеріальних цінностей на загальну суму понад 100 тис.грн. (КП „Червоний Маяк”, Червономаяцька, Тягинська та Одрадокам’янська сільради), лишків ТМЦ та заниження в обліку вартості майна на суму 69,7тис.грн. (КП „Веселе”, СЖКП „Джерело”, Урожайненська, Тягинська, Зміївська, Степнянська, Червономаяцька, Одрадокам’янська сільради).
Порушувалося й земельне законодавство на досить великих площах у межах Степнянської, Урожайненської, Зміївської, Червономаяцької та Одрадокам’янської сільрад. Саме там місцеві скарбниці втратили через ненадання земель в оренду майже 160 тисяч гривень. В свою чергу правоохоронним органам передано матеріали ревізій, складено протоколи про адмінправопорушення.
Крім того, на виконання доручення ГоловКРУ та завдань ОблКРУ проводиться аналіз збитків, заподіяних прийняттям неефективних управлінських рішень. Всього ж виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок такими управлінських діями по 11 обревізованим установам на загальну суму 650,57 тис.грн. з них упущені вигоди – 405,92 тис.грн. та непродуктивні витрати – 244,65 тис.грн.
Контрольно-ревізійна служба, що забезпечує всебічний фінансовий контроль, залишається на всі часи ефективним важелем Державного управління, за офіційними висновками якої приймаються ті чи інші результативні рішення відносно фінансової безпеки держави та регіонів. Залишаються повсякденними питання про забезпечення цільового витрачання бюджетних коштів, державного та комунального майна, наповнення доходами бюджету. Варто додати: обов’язковими умовами для такої роботи є законність, об’єктивність, етичність.
Ірина Стешенко, начальник контрольно-ревізійного відділу в Бериславському районі,
прес-служба КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей