Три роки війни, а згодом, 33 роки - на варті таврійського добра

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Три роки війни, а згодом, 33 роки - на варті таврійського добра

Сообщение Прес-служба КРУ » 08 май 2010, 15:25

65-ліття Великої Перемоги
ЗАРАДИ МИРНОГО ЖИТТЯ
В роки ІІ Світової війни фашисти заподіяли величезний збиток народному господарству Херсона. Вони повністю знищили близько 13 тис. будівель, забрали з колгоспів і у колгоспників майже 400 тис. цнт зерна, більше 140 тис. цнт картоплі, 260 тис. голів великої рогатої худоби та свиней, 378 тис. голів овець і кіз, знищили багато культурних цінностей, книжкові фонди багатьох міських і районних бібліотек, пограбували музеї.
На фронтах Великої Вітчизняної війни захищали Батьківщину близько 120 тисяч жителів Херсонщини, Завдяки мужності, величі духу та масовій самопожертві наших воїнів битва на берегах Дніпра-Славути восени сорок четвертого увінчалася грандіозною й довгоочікуваною перемогою, що стало ще одним кроком до звільнення всієї України та Європи від нацизму. За форсування Дніпра і взяття Херсона 34 військовослужбовця отримали звання героя Радянського Союзу. У боях за Херсонщину загинуло, померло від ран, пропало без вісти 47 тисяч бійців.
На честь визволення Херсона Москва салютувала артилерійськими залпами із 224 гармат. "Ось він, Херсон - чудесне, тепле, прекрасне наше місто - тепер навічно наше. Ось він, Дніпро, могучий, вільний, широкий, до самого моря, навічно наш", - писала газета "Правда". Трудящі області, як і всієї України, відразу ж після звільнення приступили до відновлення зруйнованого народного господарства. Здійснювалося воно у надзвичайно складних умовах.
Понад 33 роки контрольно-ревізійну службу Херсонщини очолював Косій Григорій Миколайович. У червні 1940 року він закінчив середню школу, а через два місяці вже був одягнений у військову форму. Навчання у Тбіліському артилерійському училищі – і відразу ж відправка на фронт. Командував взводом, батареєю, служив начальником розвідки артдивізіону. Має бойові ордени “Червоної зірки”, “Вітчизняної війни ІІ ст.”, медалі ”За оборону Кавказу” ,”За перемогу над Німеччиною у Великій вітчизняній війні 1941-1945 рр.” ,”За визволення Праги” та інші державні нагороди.
Вшановуючи визволителів – звитяжців Другої світової війни, схиляємо голови перед їх величним подвигом. Ми завжди пам'ятатимемо тих, кому зобов'язані свободою та можливістю жити як господарі на своїй рідній землі.

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 0 гостей