Занадто велика сума?

Новости города Херсона. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на первоисточник
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Занадто велика сума?

Сообщение Прес-служба КРУ » 02 июн 2010, 14:56

ПУБЛІЧНИЙ НЕПОРЯДОК,
Або про порушників
державних будівельних норм і не тільки

Ревізія в управлінні капітального будівництва Херсонської обласної державної адміністрації виявила факти порушення фінансової дисципліни при витрачанні бюджетних коштів на будівництво обласного онкологічного диспансеру в сумі понад 676 тисяч гривень. Минулорічна ж ревізія виявила фінансових порушень на суму близько 2 мільйонів гривень.
Що ж «заважає» галузевому управлінню втілювати державну політику відповідно до наданих державою повноважень, здійснювати технагляд за будівництвом, контролювати обсяги та якість виконаних робіт відповідно до стандартів та проектно-технічних умов?

Зокрема, в обласному онкодиспансері, на його будівництві, не встигли своєчасно освоїти гроші! Тому й не відбулося повноцінного озеленіння та благоустрою новобудови, котра зводиться з 80-их років минулого століття. Доводиться констатувати: Херсонщина втратила чималі кошти, котрі повернулися до державного бюджету наприкінці року, як не освоєні. А це означає, що у 2009 році півмільйона бюджетних асигнувань не пішло на користь громаді.

Управління капітального будівництва неефективно витратило коштів на суму 536 тис.грн, що офіційно доведено в акті ревізії на 38 сторінках. За завищену вартість виконаних робіт незаконно оплачено за рахунок бюджету майже 97 тис.грн.

КРУ контролює не лише законні підстави при витрачанні таких дефіцитних бюджетних сум. Обміри, які провели державні контролери, розкрили значну кількість недоробок зі сторони горе-майстрів, котрим держава довірила таку місію, як будівництво довгоочікуваного спеціалізованого лікувального закладу. Так, виявлено чимало тріщин на штукатуреній поверхні, а загалом неякісних робіт проведено на суму майже 44 тис.грн. Ось так «ощадливо та «по-господарські» використовувалися дорогоцінні кошти.

До речі, після минулорічної ревізії з питань використання бюджетних сум на будівництво першої черги онкодиспансеру, ревізори КРУ офіційно зафіксували прорахунків зі сторони численної кількості підрядників під наглядом галузевого управління та генерального підрядника на суму майже 2 млн.грн. Приміром й досі деякі ліфтові шахти замуровані. Важкохворим громадянам доводиться долати десятки сходів, перемагаючи самих себе. По даним фактам правоохоронним органом порушено кримінальну справу у 2009 році.

На сьогодні вкотре відшуковуються додаткові сотні тисяч гривень на завершення будівництва довгобуду. Таким чином, контроль за обсягами та якістю виконаних робіт залишається вкрай недостатнім зі сторони управління капітального будівництва, адже чимало підрядних організацій сміливо накручували вартість робіт при зведенні другої черги обласного онкологічного диспансеру? Коли ж припиниться беззаконня? Чому місцеві чиновники, котрі «головою відповідають» за дотримання порядку у сфері будівництва та покликані витрачати правомірно кожну гривню з бюджету, продовжують роками ігнорувати інтереси громади Херсонщини, дозволяючи собі встановлювати власні будівельні правила? Питань без відповіді забагато.

Матеріали інспектування відтепер розглядаються правоохоронними органами.

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «г.Херсон»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 2 гостя