При витрачанні коштів місцевих бюджетів...

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

При витрачанні коштів місцевих бюджетів...

Повідомлення Прес-служба КРУ »

На користь громади
ГРАМОТНО ЗАРОБЛЯТИ І ВИТРАЧАТИ КОШТИ


У Нововоронцовському районі, де функціонує 14 місцевих бюджетів, з яких 12 сільських, проведено державний фінансовий аудит за 2007-2009 роки та 3 місяці 2010 року.
Державними аудиторами разом з усіма учасниками дослідження проаналізовано стадії формування та виконання місцевого бюджету та зосереджено увагу посадовців на наповненні бюджету додатковими надходженнями, спрямуванню їх на потреби територіальних громад району.
Основним недоліком бюджетного процесу визначено те, що при складанні місцевих бюджетів не бралися до уваги показники по доходам, доведені Міністерством фінансів України. А це вплинуло в подальшому на розвиток бюджетних відносин.
Зокрема, органи місцевого самоврядування затвердили ряд місцевих бюджетів таким чином, що в ході їх виконання обсяги загалом зменшено на 269 тис. грн. В той же час напрямки окремих доходів не затверджувалися та не коригувалися після їх фактичного отримання.
Спільно з місцевою владою наголошено на резервах місцевої скарбниці. Приміром, у разі підвищення рівня ефективності використання земельних площ, місцеві бюджети могли б зрости доходами на суму понад мільйон гривень. Залучення коштів операторів мобільного зв’язку, котрі розмістили на території населених пунктів передавальні пристрої, збагатили б місцеві бюджети близько 288 тис. грн. і спрямувати їх на інфраструктурний розвиток. Не було б зайвим отримання 756 тис. грн. плати за користування меліоративною системою.
При витрачанні коштів місцевих бюджетів на харчування дітей, здійснювався недостатній аналіз їх ефективності, адже не були в достатній мірі вивчені причини значного коливання вартості харчування по закладах, що ставило в нерівні умови дітей, тоді як законодавчо затверджено єдині норми харчування.
Окремі органи місцевого самоврядування району, при значних проблемах у соціальній галузі, допускали відволікання коштів із загального фонду до бюджету розвитку, які фактично протягом року не були використані та розміщені на депозитні рахунки в установах банку. Але фактично отримані доходи від розміщення коштів на депозитних рахунках були настільки незначними (3,1 тис. грн.), що ніякого економічного ефекту від даної господарської операції не отримано.
Коли державні аудитори уважно відслідковують все навколо витрачання бюджетних коштів на певні цілі громади, тоді «народжуються» відповідні пропозиції для органів влади та самоврядування, розпорядників коштів. Так, на сесіях селищної і сільських рад запропоновано заслухати звіти про фінансовий стан комунальних підприємств, аби визначити резерви з надходження податку на прибуток до бюджету.
Також державні аудитори рекомендують визначити чіткий порядок справляння податку з реклами, розміщеної на території населених пунктів району.
Головам органів самоврядування доцільно укласти договори оренди земель під орендованими об’єктами нерухомості. А ті кошти, що залишилися з минулих років у бюджеті розвитку і накопичено від продажу землі та комунального майна, доречно найближчим часом ефективно використати.
Звісно, розвиток громади, задоволення потреб населення та підвищення якості надання соціальних послуг залишаються першорядними для місцевих управлінців, які, без сумніву, скористаються слушними пропозиціями аудиторського дослідження.
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Інформаційну підтримку Службі надають 17 міських та районних видань, 14 обласних газет та парламентський часопис «Голос України», газети «Новий формат», «Наддніпрянська правда», «Жайвір», «Рідний край», «Каховська зоря», «Придніпровська зірка», «Високе поле», «Вісник Приазов’я», обласна державна телерадіокомпанія «Скіфія».
Заради прямого зворотного зв’язку з громадами також працює у Херсоні телефон довіри 26 36 28. Зв’язок з громадськістю підтримується через засоби інформації. Так, протягом 2010 року в пресі розміщено оголошення про функціонування телефонів довіри 213 разів.
Державні контролери регулярно збираються в стінах КРУ в Херсонській області, аби системно та комплексно вдосконалити фахові знання на цілоденних семінарах – навчаннях, де обговорюються питання стосовно діючого законодавства, без знання якого неможливо підвищити рівень контрольно-ревізійної роботи. Значна увага - новій редакції Бюджетного кодексу України, детальному вивченню Кодексу етики Служби, Правилам поведінки державних службовців, розгляду оглядових відомчих листів. Також приділено серію занять питанням організації казначейського обслуговування бюджетів та контролю за дотриманням чинного законодавства.
Перед фінансовими інспекторами стоять невідкладні завдання державної ваги: проведення контрольних заходів на предмет дотримання чинного законодавства щодо законного використання бюджетних коштів, державного і комунального майна. Подальша розбудова засад діяльності спрямована на удосконалення контрольних дій, упередження фінансових порушень, безумовне відшкодування завданих державі збитків.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 1 гість