КАЗНА ЧЕКАЛА ДЕРЖАВНИХ АУДИТОРІВ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

КАЗНА ЧЕКАЛА ДЕРЖАВНИХ АУДИТОРІВ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Державні аудитори КРУ після проведення фінансового аудиту виконання бюджетів Скадовського району з 2004 по ІІ півріччя 2007 років одержали не сподівані та вкрай актуальні висновки. Зокрема щодо формування і виконання казни районного рівня. Адже чинники, що впливають на виконання місцевої скарбниці, досить схожі на проблеми, якими переймаються відділи та управління районних державних адміністрацій, місцеві органи самоврядування, податківці, підприємства комунальної власності та, безперечно, фахівці по земельним ресурсам.

Отже, аудитори довели: використання актів чинного законодавства відносно планування та виконання місцевого бюджету є вкрай незадовільним. А виконання показників місцевої казни не на повну силу відповідають наявним додатковим резервам з її наповнення. Досить слушними та конкретними є висновки аудиторів: бюджет не одержує додаткових надходжень, насамперед, через недосконале формування зведеного бюджету.
Проте якби в наявності була єдина база даних по об’єктах комунального майна, тоді б від оренди та продажу скарбниця збагатіла фінансами. Залишається вкрай нагальним й проведення інвентаризації наявного комунального майна. В реальності ж не вистачає повного контролю за ходом орендних відносин.
Крім того, потребує подальшого докладання зусиль до упорядкування стану використання меліоративних систем. Тому не обійтися без інвентаризації для подальшого укладання вигідних громадам орендних договорів. А втрат бюджету в сумі 436 тис.грн. можна було б уникнути взагалі.
Щороку 156 тис.грн. могли б сплатити додатково орендарі в разі застосування до них єдиного підходу при визначенні розміру орендної плати за землі сільгосппризначення. Так, на території Лазурненської селищної ради за 1 м? землі для розміщення магазину одні приватні підприємці сплачували 1,3 грн. а інші - в п'ятнадцять разів більше.
Не секрет, що Скадовський район може одержати чимало надходжень від експлуатації й курортно-рекреаційних земель. Аудитори підрахували, що за умов прийняття Положення про економічні зони та коефіцієнти економічної ефективності території за використання земель несільськогосподарського призначення казна щороку отримуватиме понад 1,2 млн.грн.
Через «щедрість» органів місцевого самоврядування при продажу землі на умовах розстрочки платежу недоотримано 2,5 млн.грн. доходів. Скарбниця втратила понад 190 тис.грн. внаслідок довготривалої процедури оформлення документів, що засвідчують право на землекористування.
Районною владою не затверджено типової форми договору, за якою б суб’єкти господарювання сплачували за використання землі. Наслідок сумний: загублено 605 тис.грн. з цієї причини.
Підсумки роботи державних фінансових аудиторів розглянуті на колегії райдержадміністрації. Cамоврядуванню запропоновано контролювати використання комунального майна, переданого у спільну територіальну власність. Зокрема сільським і селищним громадам доцільно переглянути ставки місцевих зборів і податків та брати участь у створенні єдиної бази майна, працювати над підвищення рівня доходності використання земельних ресурсів. Адже органи місцевої влади та самоврядування наділені власними і делегованими державою повноваженнями заради надання соціальних гарантій та захисту інтересів населення.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей