На бухгалтерських теренах передмістя

Новини Херсону. Розділ форуму, де можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в місті Херсон. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються у місті
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

На бухгалтерських теренах передмістя

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Фінконтроль в дії
«ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ» ЗА КОШТИ ГРОМАДИ


Самоврядні структури, які акумулюють чималі кошти на розвиток територіальних громад, часто без підстав витрачають бюджетні суми. Тому полі зору вартових – питання формування та розподілу бюджету.

Зеленівська селищна рада порушила законодавство з фінансових питань на загальну суму 73 тис.грн. за період з серпня 2007 по лютий 2010 років. Крім того, ревізорами виявлено факти, пов’язані з неефективними управлінськими діями на суму 371 тис.грн.

Проаналізувавши достовірність бухгалтерського обліку і фінансової звітності, ревізори виявили в кошторисі суму завищених бюджетних асигнувань понад 25 тис.грн. Адже при розрахунку обсягів витрат на оплату праці інвалідів пенсійні відрахування планувалися у завищеному розмірі. Державні контролери виявили недостовірні дані по існуючій заборгованості установи.

Працівники дошкільних закладів зайво отримали гроші за чотири дні додаткової відпустки, що не передбачено діючим законодавством. А кошти по касі селищної ради оприбутковувалися несвоєчасно. Чомусь надходження готівки за платні послуги (видача довідок) відбувалося без складання касових ордерів. Також офіційно доведено про завищення вартості виконаних ремонтних робіт, лишки та нестачу матеріальних цінностей. Виявлено факти недоотримання бюджетом надходжень за відчуження майна на суму комісійної винагороди в розмірі понад 10 тис.грн. Селищна рада витрачала кошти на придбання ваучерів для мобільних телефонів, котрі не обліковувалися.

Отже, Зеленівська селищна рада безграмотно розпоряджалася бюджетними грошима, - такий висновок державних контролерів після ревізії КРУ. Винуватців притягнуто до відповідальності, а матеріали інспектування надано правоохоронним органам.

Щоб не допустити в подальшому випадків неефективного використання грошей та матеріальних ресурсів, ревізори наголошують на вдумливому та грамотному дотриманні вимог чинного законодавства на всіх ланках бухгалтерської роботи. Адже бюджетний контроль – це не тільки виявлення порушень, а і виховання відповідальності. Належне та дбайливе виконання службових обов’язків бухгалтерськими працівниками – необхідна умова для ефективного витрачання фінансів місцевого самоврядування.


Олена Ємець, начальник контрольно-ревізійного відділу в м. Херсоні КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “м.Херсон”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 2 гостей